Ką nuveikti su vaiku Mindaugo karūnavimo dieną (liepos 6-tą dieną) (3)

Mindaugo karūnavimo diena

Valstybės arba Mindaugo karūnavimo dieną su vaiku galite pažymėti turiningai: supažindinti su Lietuvos istorija ir nuveikti kartu ką nors smagaus.

Ką papasakoti vaikui apie šią šventę?

Labai labai seniai, prieš kelis šimtus metų, popiežius (tuo metu įtakingiausias asmuo Europoje), paskelbė Lietuvą katalikiška karalyste.

Po dviejų metų, 1253 metų liepos 6-tą dieną Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas buvo vainikuotas Lietuvos karaliumi, o jo žmona kunigaikštienė Morta – karaliene.

Taip Lietuva buvo pripažinta nepriklausoma Valstybe, ir būtent todėl liepos 6-tą dieną minime Valstybės dieną. (Išsamesniam pasakojimui informacijos rasite čia)

Ką nuveikti su vaiku?

Valstybės dienos proga vyks daugybė įvairių renginių, tarp jų tikrai bus ir tokių, kurios gali sudominti ir kiek vyresnio amžiaus vaikus, pavyzdžiui, 21:00 visi kartu giedame „Tautišką giesmę“.

Kad būtų smagiau - pasipuoškite!

Turbūt nėra vaiko, kuris bent trumpam nebūtų norėjęs pabūti Karaliumi ar Karaliene! Kartu su vaiku pasigaminkite karūną ir ją kartu dekoruokite – spalvokite, karpykite, papuoškite karoliukais, gėlių žiedlapiais, juostelėmis ar kaspinais. Tai smagi, prasminga ir kūrybingumą lavinanti užduotis.

Taigi, šiek tiek pasiruošimo, fantazijos, ir šventinis savaitgalis bus tikrai įsimintinas ir smagus!

Naujausi komentarai

 1. apokalipse
  apokalipse prieš 7 m.

  Smagu O dar ir gimtadienis mano karalaites liepos 6 d

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Išties puiki idėja. Dabar dažnai susidaro įspūdis kad šventės tik dėl išeiginių, o ką švenčiame ne taip ir svarbu. O šis pasiūlymas geras. Tikrai galima smagiai ir turiningai praleisti laiką. Nenuobodžiai papasakoti istoriją ir kodėl tai svarbu.

  Smagaus šventinio savaitgalio!

 3. Ingutis.
  Ingutis. prieš 7 m.

  Gražus pasiūlymas, tik gaila, kad manoji dar per maža