Kad užaugtų mylimas ir mylintis vaikas (6)

mylimas vaikas

Klysti, jei manai, kad mylintis vaikas užaugs savaime, ir kad šilti santykiai susikurs savaime. Iš tikrųjų didžiąja dalimi gebėjimas suprasti ir išreikšti šiltus jausmus priklauso nuo vaiko emocinio intelekto, kurį, kaip ir „protinį“ intelektą, taip pat reikia ugdyti. Be to, jei mama ar tėtis neįpras rodyti meilės ir prisirišimo mažyliui nuo mažų dienų, vėliau persilaužti gali būti labai sunku.

Kaip turėtum elgtis, kad šeimoje būtų šilti santykiai, mažylis augtų žinodamas, jog yra mylimas ir pats išmoktų išreikšti savo jausmus? Parodyk jam savuosius:

Parodyk savo meilę. Kūdikio išlepinti neįmanoma. Pamyluok ir pabučiuok jį, paimk jį ant rankų ir panešiok. Kūdikiui reikia ne daugybės gražių žaislų, bet jį mylinčių tėvų dėmesio ir švelnumo.

Kalbėkis su kūdikiu. Mažylis išmoks atpažinti raminantį tavo balsą ir žinodamas, kad tu šalia, jausis saugus ir patenkintas.

Reaguok į jo poreikius. Atrodo elementaru, tačiau tai yra svarbiausias dalykas, kad mažylis jaustųsi saugus. Jeigu kūdikis verkia, pasistenk išsiaiškinti, ko jam reikia. Pakeisti sauskelnes? Dar pieno? Pamiegoti? Būna, kad kartais kūdikis tiesiog verkia ir tu negali jam padėti, ypač jeigu yra miego metas ir jis paprasčiausiai turėtų užmigti. Tačiau kitais atvejais reaguok nedelsdama, ir jis jausis saugesnis sulaukęs tavo dėmesio.

Liesk savo kūdikį. Tavo prisilietimas prie jo odos jį nuramina ir atpalaiduoja. Tai vienas geriausių būdų sukurti ryšį su mažyliu. Daugelis kūdikių mėgsta masažą, kurio nesunku išmokti.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Sveikos mamytes airiukes,
  Ka tik prisiregistravau siame tinklapyje ir dar nesu tikra, kad esu cia pataikiusi. Dar neatradau, kap pati galeciau sukurti foruma, todel tiesiog uzejau cia ir pabandysiu isdestyti savo mintis ir planus. Labai tikiuosi, kad kazkas tai perskaitys ir prisijungs prie manes. Manau, kad tokie puslapiai yra sauni galimybe ne tik problemu sprendimui, bet ir bendraminciu ieskojimui.
  Taigi, esu du vaikucius auginanti ir Airijoje gyvenanti mama. Mano dukrytei 1 metukas, o sunui 11 metu. Nemazas tarp vaikuciu skirtumas, todel sesyte broliukui tik zaisliukas, bet ne drauge. Draugystes, draugyste... Labai svarbu kuo ankstesniame amziuje pradeti mokinti vaikus grazaus bendravimo. Taciau kai kuriais atvejais , gyvenant emigranto gvenima, tai padaryti yra gana sudetinga. Mano sunus palyginti sauniai integravosi Airiskoje kulturoje - mokykloje yra megstamas ir bendraujantis, taciau vienintelis lietuviukas, kieme taip pat kartais sutinka vaiku pazaidimams, taciau taip pat aplink nera lietuviuku, seimos draugu ar pazistamu lietuviu rate daug jaunesni arba smarkiai vyresni vaikai. Taigi matau, kad susiduriame su artimesnio bendravimo problema. As labai dziaugiuosi, kad sunus randa kalba su airiu vaikais, taciau sio bendravimo nepakanka. Tuo labiau, kad dabar arteja vasara, visi airiukai yra isvezami kas kur. Maniskis kaip ir vienas lieka, nes i Lietuva nebenori, o kad ir nelabai yra kur grizti.
  Mano tikslas, sio portalo deka, rasti seimu gyvenanciu Co.Corke, kuriose auga panasaus amziaus vaikuciu ir kuriems taip pat truksta artimesnio bendravimo su savo tautieciais. Esant didesniam atstumui, vaikai galetu bendrauti internetu, o kai kuriais savaitgaliais ar atostogu metu, teveliams sutariant, galetu ir vieni pas kitus pasisveciuoti. Kuo ivairiapusiskesnis bendravimas, tuo platesnis vaiku pazinomo ratas.
  Labai noreciau, kad kitos mamytes papildytu mano laiskuti pasisakydamos apie savo atzaleliu bendravimo su vienmeciais malonumus ar sunkumus gyvenant emigracijoje.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Sveika, Kobrriuke,
  gyvenu Lietuvoje, deja, negalėsiu tau pagelbėti bet puikiai suprantu tavo lūkesčius ir apie ką kalbi. Mes taip pat dukrytės labui stengiamės bendrauti su šeimomis auginančiomis mažylius. Todėl, linkiu surasti bendraminčių, sėkmės!

 3. User has not uploaded an avatar
  mama321 prieš 9 m.

  labas.o as puikiai suprantu apie ka kalba kobriuke mes taipat gyvename airijoja nors mano dukryte dar maza bet vistiek megsta zaisti su vaikuciais pas mus truputi kitokia situacija cia yra lietuviu seimu ir augina panasaus amziaus vaikucius tik va beda ta kad nelabai bendrauja tie lietuviai cia(nevisi)kurie seniau gyvena cia i katik atvykusius tautiecius net nekreipia demesio.tad ir vaikuciams pazaisti galimybiu nera

 4. Minimane
  Minimane prieš 9 m.

  Sveikos Airiukes ir mes Airijos lietuviai, musu berniukui tik 7 mensiukai, bet irgi jau pagalvojam, kad vaikui reikia su kazkuo zaisti, ne vien su teciu ir mama.... ir pas mus nelabai yra aplinkui pazystamu lietuviu su bendraamziais vaikais

 5. Sitra
  Sitra prieš 9 m.

  Airiukės, ieškokite organizuotų užsiėmimų. Tikiu, kad svečioje šalyje sunkiau, bet įmanoma. Pvz. aš su saviške (10 mėn.), lankau kūdikių baseiną (nuo 4 mėn.), kūdikių folklorą (nuo 9 mėn.), susitikinėjame su kitais vaikučiais iš forumo (gyvename LT). Mėginkite, tiek vyresniems, tiek kūdikiams surasti būrelius. Ten rasite ir bendraminčių vaikų ir jų tėvelius, gal net lietuvius.