Kad užaugtų mylimas ir mylintis vaikas (6)

mylimas vaikas

Manote, kad mylintis vaikas užaugs savaime, o šilti santykiai savaime susikurs? Klystate. Gebėjimas suprasti ir išreikšti šiltus jausmus priklauso nuo vaiko emocinio intelekto, kurį, kaip ir „protinį“ intelektą, reikia ugdyti. Jei tėvai nerodys prisirišimo mažyliui nuo mažų dienų, vėliau persilaužti gali būti labai sunku.

Kad mažylis augtų žinodamas, jog yra mylimas ir pats išmoktų išreikšti savo jausmus, turite tuos jausmus jam parodyti.

Parodykite savo meilę. Kūdikio išlepinti neįmanoma. Pamyluokite ir pabučiuokite jį, paimkite ant rankų ir panešiokite. Kūdikiui reikia ne daugybės gražių žaislų, bet jį mylinčių tėvų dėmesio ir švelnumo.

Kalbėkitės su kūdikiu. Mažylis išmoks atpažinti jūsų raminantį balsą. Žinodamas, kad jūs šalia, jis jausis saugus ir patenkintas.

Reaguokite į jo poreikius. Tai yra svarbiausias dalykas, kad ir koks atrodytų elementarus. Jeigu kūdikis verkia, pasistenkite išsiaiškinti, ko jam reikia. Pakeisti sauskelnes? Dar pieno? Pamiegoti? Kartais mažylis gali verkti ir jūs paprasčiausiai negalėsite jam niekuo padėti (ypač, jei yra miego metas ir jis yra pavargęs). Bet kitais atvejais reaguokite nedelsdami. Sulaukęs jūsų dėmesio, jis jausis daug saugiau.

Lieskite savo kūdikį.  Jūsų prisilietimas prie jo odos jį nuramins ir atpalaiduos. Tai vienas geriausių būdų sukurti ryšį su mažyliu. Daugelis kūdikių mėgsta masažą. Jo išmokti yra visai nesunku. 

Susiję straipsniai

Vaikas masturbuojasi: kaip reaguoti ir ką daryti?

Tėvams labai svarbu su vaikais apie masturbaciją kalbėti jautriai ir būti tinkamai šiam pokalbiui pasiruošus.

Supykęs vaikas muša save: ką daryti?

Maždaug ketvirtadalis vaikų apimti pykčio muša, žnaibo, kandžioja ar kitais būdais žaloja save. Tai – normali vaiko raidos fazė.

Ar žinote, kad yra 5 vaikų meilės kalbos?

G. Chapmanas tvirtina, kad su vaikais reikia kalbėti visomis 5-iomis meilės kalbomis. Tačiau reikia žinoti, kuri vaiko meilės kalba yra dominuojanti.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 13 m.

  Sveikos mamytes airiukes,
  Ka tik prisiregistravau siame tinklapyje ir dar nesu tikra, kad esu cia pataikiusi. Dar neatradau, kap pati galeciau sukurti foruma, todel tiesiog uzejau cia ir pabandysiu isdestyti savo mintis ir planus. Labai tikiuosi, kad kazkas tai perskaitys ir prisijungs prie manes. Manau, kad tokie puslapiai yra sauni galimybe ne tik problemu sprendimui, bet ir bendraminciu ieskojimui.
  Taigi, esu du vaikucius auginanti ir Airijoje gyvenanti mama. Mano dukrytei 1 metukas, o sunui 11 metu. Nemazas tarp vaikuciu skirtumas, todel sesyte broliukui tik zaisliukas, bet ne drauge. Draugystes, draugyste... Labai svarbu kuo ankstesniame amziuje pradeti mokinti vaikus grazaus bendravimo. Taciau kai kuriais atvejais , gyvenant emigranto gvenima, tai padaryti yra gana sudetinga. Mano sunus palyginti sauniai integravosi Airiskoje kulturoje - mokykloje yra megstamas ir bendraujantis, taciau vienintelis lietuviukas, kieme taip pat kartais sutinka vaiku pazaidimams, taciau taip pat aplink nera lietuviuku, seimos draugu ar pazistamu lietuviu rate daug jaunesni arba smarkiai vyresni vaikai. Taigi matau, kad susiduriame su artimesnio bendravimo problema. As labai dziaugiuosi, kad sunus randa kalba su airiu vaikais, taciau sio bendravimo nepakanka. Tuo labiau, kad dabar arteja vasara, visi airiukai yra isvezami kas kur. Maniskis kaip ir vienas lieka, nes i Lietuva nebenori, o kad ir nelabai yra kur grizti.
  Mano tikslas, sio portalo deka, rasti seimu gyvenanciu Co.Corke, kuriose auga panasaus amziaus vaikuciu ir kuriems taip pat truksta artimesnio bendravimo su savo tautieciais. Esant didesniam atstumui, vaikai galetu bendrauti internetu, o kai kuriais savaitgaliais ar atostogu metu, teveliams sutariant, galetu ir vieni pas kitus pasisveciuoti. Kuo ivairiapusiskesnis bendravimas, tuo platesnis vaiku pazinomo ratas.
  Labai noreciau, kad kitos mamytes papildytu mano laiskuti pasisakydamos apie savo atzaleliu bendravimo su vienmeciais malonumus ar sunkumus gyvenant emigracijoje.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  Sveika, Kobrriuke,
  gyvenu Lietuvoje, deja, negalėsiu tau pagelbėti bet puikiai suprantu tavo lūkesčius ir apie ką kalbi. Mes taip pat dukrytės labui stengiamės bendrauti su šeimomis auginančiomis mažylius. Todėl, linkiu surasti bendraminčių, sėkmės!

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  labas.o as puikiai suprantu apie ka kalba kobriuke mes taipat gyvename airijoja nors mano dukryte dar maza bet vistiek megsta zaisti su vaikuciais pas mus truputi kitokia situacija cia yra lietuviu seimu ir augina panasaus amziaus vaikucius tik va beda ta kad nelabai bendrauja tie lietuviai cia(nevisi)kurie seniau gyvena cia i katik atvykusius tautiecius net nekreipia demesio.tad ir vaikuciams pazaisti galimybiu nera

 4. Minimane
  Minimane prieš 12 m.

  Sveikos Airiukes ir mes Airijos lietuviai, musu berniukui tik 7 mensiukai, bet irgi jau pagalvojam, kad vaikui reikia su kazkuo zaisti, ne vien su teciu ir mama.... ir pas mus nelabai yra aplinkui pazystamu lietuviu su bendraamziais vaikais

 5. Sitra
  Sitra prieš 12 m.

  Airiukės, ieškokite organizuotų užsiėmimų. Tikiu, kad svečioje šalyje sunkiau, bet įmanoma. Pvz. aš su saviške (10 mėn.), lankau kūdikių baseiną (nuo 4 mėn.), kūdikių folklorą (nuo 9 mėn.), susitikinėjame su kitais vaikučiais iš forumo (gyvename LT). Mėginkite, tiek vyresniems, tiek kūdikiams surasti būrelius. Ten rasite ir bendraminčių vaikų ir jų tėvelius, gal net lietuvius.