Kaip greitai sutelkti dėmesį darbui?

Moteris dirba prie kompiuterio ofise Monkey Business Images | Shutterstock.com

Kai ilgai negalime susikaupti, tampame neproduktyvūs. Be to, net nepastebime, kaip brangus laikas ir pastangos kažką padaryti tarsi išgaruoja. Kad taip nenutiktų, svarbu yra ne tik laikytis nusistatytų prioritetų, bet ir pašalinti blaškančius trikdžius. Kaip tai padaryti?

Pamėkite tai, ką darote

Prieš pradėdami atlikti užduotį, paklauskite savęs, kodėl tai darote. Įsitikinkite, kad tai jums vertinga ir svarbu. Tada raskite būdų, kaip paversti užduotį įdomia ir linksma. Įsijunkite vaizduotę ir kūrybiškumą, žaiskite. Įdomus priėjimas įkvėps jus darbui ir paskatins dirbti produktyviau.

Įsigykite tinkamą kėdę

Daugeliui žmonių darbas atrodo fiziškai sunkus net ir tuo atveju, jei jis yra sėdimas. Neverskite savęs blaškytis dėl nekomfortabilių sąlygų: įsigykite patogią kėdę su gera atrama nugarai. Įsitikinkite, kad jūsų darbo stalas yra gerai struktūrizuotas. Dar geriau – jei jo aukštį galite reguliuoti! Jei turėsite tinkamus darbo įrankius, galėsite išdirbti daugiau valandų, neįtempdami kūno ir akių.

Susitvarkykite darbo vietą

Pasirūpinkite, kad jūsų darbo stalas nebūtų perkrautas. Per daug ranka pasiekiamų daiktų gali blaškyti dėmesį. Sudėkite ant stalo tik tai, kas tikrai reikalinga. Visa kita – į stalčius ar lentynas. Turėkite atskirą vietą maistui, vandeniui, rankinei, piniginei. Pasirūpinkite, kad reikiami daiktai būtų pasiekiami, bet netrukdytų produktyvumui.

Sudarykite kasdienių darbų sąrašą

Sudarykite darbų planą, pasidėkite jį (arba, geriau, pasikabinkite) bet kurioje matomoje darbo aplinkos vietoje. Tai ne tik padės jausti pulsą ir visada prisiminti, ko dar nepadarėte, bet ir puikiai išlaikys darbingą nusiteikimą. Be to, vakare jūsų lauks maloniausia dalis: kai baigsite darbus, išbraukite atliktas užduotis. Pamatysite, koks nuostabus įveikto darbo jausmas aplankys!

Prioritetizuokite darbus

Žmonės, nieko keisto, produktyviausi darbe yra pirmoje dienos pusėje. Taip yra todėl, kad ryte turime tą energijos rezervą, kuris dienai bėgant išsenka. Taigi ryte geriausia atlikti sudėtingas, daugiausia jėgų ir dėmesio reikalaujančias užduotis, o jau tada griebtis kitų, nuobodesnių ir lengvesnių darbų. Griebęsi sunkiausių uždavinių susikoncentruosite į svarbiausius dalykus ir išvengsite streso dėl neatliktų svarbių užduočių.

Informuokite kitus

Informuokite kolegas ir kitus jus supančius žmones, kada esate laisvi, o kada geriau jūsų netrukdyti. Jei aplinkiniai žinos, kad tam tikru metu dirbate prie svarbių užduočių, jie pasistengs jūsų neblaškyti, o klausimus užduos ar kitaip pakalbins tada, kai būsite laisvi.

Nebijokite būti nepasiekiami

Patikėkite: ne visi telefono skambučiai yra susiję su tuo, kad jūsų butas dega arba antroji pusė atsidūrė bėdoje. Nebijokite išjungti mobiliojo telefono tada, kai įtemptai dirbate.

Laikykitės atokiau nuo socialinių tinklų

Socialiniai tinklai nėra skirti blaškyti jūsų dėmesį. Pasistenkite nelįsti prie telefono ar kompiuterio kas 15 min. su tikslu „pašnipinėti“. Sudrausminkite save ir darykite tai tik tada, kai turite laisvo laiko, kitaip, radus kažką naujo, įdomaus ir įtraukiančio, lūkestis „tik žvilgtelėsiu“ peraugs į „oi, iki darbo pabaigos liko tik valanda“.

Tvarkykite savo elektroninį paštą

Dar viena be galo blaškanti veikla – elektroninio pašto tikrinimas, net atėjus pranešimui į telefoną. Kiekvienas mūsų gauna beprotiškai daug laiškų: asmeniniai ir darbiniai susirašinėjimai, reklamos, naujienlaiškiai, naujienos ir įvairiausi pasiūlymai – tai dalykai, kurie suvalgo mūsų laiką ir dėmesį mums to nė nepastebint.

Daugiau nei tikėtina, kad didžioji dalis medžiagos, kurią gaunate el. paštu, yra paprasčiausias šlamštas. Norite jo išvengti?

  • Turėkite atskirus elektroninius paštus darbui ir asmeniniams reikalams.
  • Visuose el. paštuose įjunkite laiškų filtravimo funkciją.
  • Kai turėsite laisvo laiko, dar kartą peržiūrėkite el. laiškus ir atsisakykite prenumeratos tų siuntėjų, be kurių tikrai galite gyventi. 

Nepamirškite: savo el. paštą tikrinkite tik tada, kai atliksite svarbiausias dienos užduotis. Be to, apribokite el. pašto tikrinimo laiką. Gal pirma pakaktų tik permesti akimis?

Užsidėkite ausines

Daugelyje biurų, ypač dirbant atvirose erdvėse, įvairiausi garsai gali blaškyti. Apsaugokite savo galimybę susikaupti ausinėmis, kad galėtumėte sutelkti dėmesį tik į darbą. Tai padės atsiriboti nuo nereikšmingų aplinkos įvykių ir nusiteikti dirbti.

Pasirinkite tinkamą muziką

Foninė muzika gali įkvėpti, atpalaiduoti ir nuteikti darbingai. Viskas priklauso nuo to, kokią muziką pasirinksite. Vieniems, klausiantis intensyvios muzikos, pakyla adrenalinas, todėl jie gali dirbti su didesne energija. Kitiems, priešingai, patinka ramūs, tylūs garsai, padedantys ramiai nusiteikti ir susikaupti. Pasirinkite tai, kas tinka jums, ir mėgaukitės produktyviu darbu.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.