Kaip išrinkti sužadėtuvių žiedą?

Apie gražias sužadėtuves, kaip ir apie vestuves, svajoja dauguma dailiosios lyties atstovių. Kaip pasiruošti šiam svarbiam įvykiui? Kaip išrinkti sužadėtuvių žiedą? Ką reikia žinoti?
 
Tradicija sutvirtinti santykius žiedu egzistuoja jau nuo neatmenamų laikų (dar prieš tai šią žiedo funkciją atstojo juostelės, vainikai ir kt.). Pavyzdžiui, senovės Romoje jaunikis žiedą dovanodavo nuotakos tėvams, tuo parodydamas, kad yra pakankamai pasiturintis ir gali aprūpinti savo šeimą. Na, o mūsų dienomis tradicija prašyti rankos ir širdies, priklaupus ant vieno kelio ir ištiesus sužadėtuvių žiedą savo mylimajai, tampa vis populiaresnė.
 
Kaip maunamas sužadėtuvių žiedas
 
Sužadėtuvių žiedas maunamas taip pat, kaip ir vestuvinis: Europoje ir JAV – ant kairės rankos bevardžio piršto, o, pavyzdžiui, Rusijoje – ant dešinės. Abiem atvejais šis pirštas siejamas su širdimi. Nešioti sužadėtuvių žiedo ant kitų pirštų nerekomenduojama, kad būsimosios vestuvės neiširtų.
 
Jei mylimoji priima pasiūlymą, ji gali užsimauti žiedą. Vestuvių dieną, prieš susitinkant su jaunikiu, žiedas nuimamas, o bažnyčioje arba santuokų rūmuose užmaunamas vestuvinis. Kai kurios moterys vėliau sužadėtuvių žiedą nešioja kartu su vestuviniu – bet tik tuo atveju, jeigu jie tarpusavyje gražiai dera.
 
Kokį dovanoti
 
Neretai sužadėtuvių žiedas saugomas kaip šeimos relikvija ir perduodamas ateities kartoms, tad ir rinkti jį reikia labai atsakingai. Į ką būtina atsižvelgti?
 
Biudžetas. Vakaruose priimta per sužadėtuves dovanoti žiedą, kurio vertė – kaip 1–2 mėnesių atlyginimas. Tačiau lįsti į skolas dėl jo tikrai nerekomenduojama (jei mylimoji sutiks tekėti, išlaidų ir taip bus per akis – vestuvėms, medaus mėnesiui ir t.t.). Kitaip tariant, rinkitės pagal savo kišenę, bet turėkite omenyje, kad tai neturi būti ir pigus niekutis (paprastai dovanojamas žiedas iš brangiųjų metalų, su akmenėliu).
 
Dydis. Sužinoti dydį – turbūt pati sudėtingiausia užduotis. Galite paprašyti, kad padėtų mylimosios draugė, arba išsiaiškinti patys – pavyzdžiui, „pasiskolinti“ vieną iš mylimosios žiedų, arba jį iš anksto išmatuoti. Vis dėlto turėkite omenyje, kad jis bus dedamas būtent ant bevardžio piršto, todėl „pasiskolintas“ žiedas gali būti didesnis arba mažesnis, negu jums reikia. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad jei mergina dešiniarankė, dešinės rankos bevardis pirštas už kairiosios rankos būna didesnis apie 0,3 mm (ir atvirkščiai).
 
Akmenėlis ir metalas
 
Pagrindinė taisyklė: sužadėtuvių žiedas turi būti būtinai iš brangiųjų metalų ir su brangiuoju akmenėliu. Klasika laikomas plonas auksinis žiedelis su deimantu (auksas gali būti geltonas, baltas ar rausvas, arba jį galima pakeisti platina).
 
Jeigu mergina nešioja sidabrinius auskarus ir kitus papuošalus, žiedas taip pat gali būti sidabrinis.
 
Na, o kalbant apie akmenis, svarbu atsiminti, kad sužadėtuvėms tinka ne visi: patartina vengti perlų (simbolizuoja ašaras), rubinų (kraujas), opalų (nelaimė), deimantų trupinėlių ir šukelių (sudužusi meilė).
 
Deimanto dydis neturi reikšmės – dideli akmenys kartais būna nepatogūs nešioti (ypač – šaltuoju metų laiku). Sužadėtuvių žieduose neretai gali būti du, trys ir daugiau deimantų.
 
Atkreipkite dėmesį į mylimosios stilių, skonį, kokius papuošalus ji nešioja. Jeigu auksinius ir sidabrinius – ir žiedas turi būti būtent toks. Jeigu ji mėgsta egzotiką ir ekstravaganciją, gali tekti paieškoti nestandartinių sprendimų (rinktis ne deimantus, o pavyzdžiui, safyrus, arba užsisakyti žiedą pagal individualius pageidavimus – įdomios formos, su graviūromis ir pan.).
 
Kad ir ką pasirinksite, nepamirškite: savo žiedu jūs išreiškiate norą saugoti ir globoti savo mylimąją, parodote savo jausmų stiprumą ir ketinimų rimtumą. Net jeigu žiedas nebus pats brangiausias ir kažkuo labai ypatingas, jūsų mylimajai jis vis tiek bus pats geriausias!
 
Gražių sužadėtuvių!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.