Kaip išsaugoti rudeninius lapus? Padengti vašku!

Rudenį namus vertėtų papuošti margaspalviais lapais - juos galima įkomponuoti į puokštes, panaudoti dailinant nuotraukų rėmelius, iš jų galima supinti vainikus ar pagaminti dekoracijas langams. Tiesa, net ir patys dailiausi bei skrupulingiausiai išdžiovinti lapai gan greitai patamsėja, ima trupėti. To išvengsite ir gražiausius rudens prisiminimus išsaugosite lapus padengę vašku.


Jums reikės:
Natūralaus bičių vaško;
Gražių rudeninių lapų su koteliais.

Vaškuojame lapus:
Atrinktus medžių lapus sudėkite tarp dviejų popieriaus lapų ir palyginkite lygintuvu, kad jie būtų tiesesni, nesusiraukšlėję. Prie kotelių iš anksto pririškite virveles arba pasiruoškite mažus spaustukus, sąvaržėles ar pan.

Į puodą pripilkite vandens, ant jo pastatykite keramikinį ar metalinį indą ir į jį sudėkite gabaliukais sulaužytą vašką. Maišant vašką ištirpinkite. Jokiu būdu neleiskite jam perkaisti, vaškas neturi pradėti burbuliuoti.

Lapus, laikant už kotelių, trumpam pamerkite į vašką, šiek tiek palaikykite ir švelniai papurtykite, kad nuvarvėtų vaško perteklius. Vašku padengtus lapus pakabinkite ant ištemptos virvelės ir palikite džiūti.

Vaškuoti lapai blizgesni ir tvirtesni, jų spalvos išlieka ryškios, tad jie idealiai tinka dekoravimui.

Susiję straipsniai

Vaiką pykina važiuojant automobiliu: ką daryti

Keliaujant automobiliu dažniausiai pykina 2–12 metų vaikus, tačiau dažniausiai pats pikas pasiekiamas, kai vaikui yra 9–10 m.

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Žiūrėkite filmukus vaikams nemokamai per TV3 Play

Mūsų bičiuliai TV3 Play kviečia žiūrėti šauniausius filmukus vaikams visiškai NEMOKAMAI!

Skelbimai

10,00 €
34 | 6 | XS
1,00 €
22 | 13,5 cm
8,00 €
48 | 20 | XL