Kaip tinkamai pakeisti sauskelnes mažyliui?

Reklaminis partnerio turinys
Mama keičia sauskelnes kūdikiui New Africa | Shutterstock.com

Sauskelnės – puikus būdas palaikyti mažylio komfortą, rūbelių ir patalynės sausumą bei sutaupyti daug laiko, kuris būtų skiriamas daugkartinių vystyklų skalbimui.

Vis dėlto gamtos labui ir dėl kitų priežasčių daugybė tėvelių ar globėjų renkasi natūralius vystyklus – ir tai, žinoma, sveikintina, tačiau net ir daugkartinių natūralesnių vystyklų naudojimas neapsaugo nuo vystyklų dermatito, kuris gali sukelti itin nemalonių simptomų.

Kaip reikėtų prižiūrėti sauskelnių srities odelę, kad ji būtų sveika ir neparaudusi?

Kaip dažnai reikia keisti sauskelnes?

Sauskelnės turėtų būti keičiamos kas dvi–tris valandas, nesvarbu, kad jos atrodo visiškai tuščios. Jei mažylis pasituštino, sauskelnes reikia keisti nedelsiant – nepaisant to, kad jos buvo ką tik pakeistos. Taip sumažinamas kontakto su šlapimu ar išmatomis laikas – kuo šis kontaktas ilgesnis, tuo vystyklų dermatito išsivystymo tikimybė – didesnė. Vystyklų arba sauskelnių dermatito simptomai – paraudusi, niežtinti ir išberta, sunkesniais atvejais – net skaudanti ir išopėjusi oda. Pažeistas odos barjeras jau nebeatlieka normalios savo funkcijos ir gali prasidėti antrinės komplikacijos, tarkime, bakterinė ar grybelinė infekcija.

Kokį paviršių rinktis sauskelnių keitimui?

Sauskelnių keitimui rekomenduojama rinktis kuo lygesnį paviršių, kad patogu būtų ir keičiančiam asmeniui, ir pačiam mažyliui. Geriausia rinktis specialius, tam skirtus ir saugius vystymo stalus, tačiau nereikėtų pamiršti ant jų patiesti patiesalo – kad mažyliui būtų malonu ir taip sumažėtų sutepimo rizika. Patogiausia, kad viskas, ko reikia, būtų pasiekiama ranka – mažylio jokiais būdais negalima palikti be prilaikymo, nepaisant to, kad jis dar nesivarto. Vystymo stalai patogesni ir saugesni tuo, kad jų šonuose dažniausiai pritvirtinti apsauginiai borteliai.

Kaip prižiūrėti kūdikio odą keičiant sauskelnes?

Nuplaukite odelę drungnu vandeniu

Nuėmę sauskelnes, jas tinkamai susukite ir išmeskite į šiukšlių dėžę ar padėkite kur nors atokiau. Kiekvieną kartą keisdami sauskelnes nuvalykite odelę drėgnomis servetėlėmis, kurios pagamintos vandens pagrindu, o dar geriau – kiekvieną kartą vystyklų srities odą kruopščiai, bet labai atsargiai nuplaukite drungnu vandeniu. Drėgnas odos vietas švelniai nusausinkite medvilniniu rankšluostėliu, bet jokiais būdais netrinkite, nes trindami galite pažeisti apsauginį gležnos ir švelnios mažylio odos sluoksnį. Gana svarbi ir naudinga taisyklė – drėgnas servetėles reikėtų naudoti tik išimtiniais atvejais, geriausia kiekvieną kartą vystyklų srities odą nuplauti tekančiu vandeniu.

Leiskite kūdikio odai pakvėpuoti

Svarbu – keičiant sauskelnes, reikėtų atidžiai apžiūrėti sauskelnių srities odą. Jei tik turite galimybę, kiekvieną kartą keisdami sauskelnes leiskite odai kurį laiką pakvėpuoti – atlikite taip vadinamas oro vonias. Galite paguldyti mažylį ant žemės, ant pilvelio – bus dviguba ar net triguba nauda: ir kvėpuos jo vystyklų srities odelė, ir stiprės nugaros, kaklo raumenys, mažylis mokysis vartyti, šliaužti ar ropoti. Tai labai naudinga ir prieš maitinimą, nes padeda mažyliui pašalinti iš virškinimo trakto susikaupusį orą.

Nepamirškite barjerinio kremo

Po oro vonios patepkite vystyklų srities odą specialiu barjeriniu kremu. Barjerinių kremų naudojimas – labai svarbus. Tokie specialūs kremai padeda apsaugoti jautrią vystyklų srities odą nuo sauskelnių dermatito išsivystymo. „Relizema baby care“ yra kremas, sukuriantis apsauginį odos barjerą. Jis skirtas jautriai ir švelniai kūdikių sauskelnių srities odai. „Relizema baby care“ puikiai tinka odai raminti ir apsaugoti nuo paraudimo ir deginimo pojūčio, ypač lytinių organų ir sėdmenų srityje, nes ant odos sudaro apsauginę plėvelę, apsaugančią nuo išorinių dirgiklių.

Kaip naudoti: užtepkite kremo sluoksnį ant nuvalytos sausos odos kiekvieną kartą prieš uždėdami naujas sauskelnes arba tada, kai to reikia. „Relizema baby care“ lengvai pasiskirsto, o baltos spalvos nepralaidi plėvelė sukuria barjero poveikį. Taigi kiekvienuose namuose, kuriuose auga kūdikis, verta turėti barjerinį „Relizema baby care“ kremą.

Kaip uždėti naujas sauskelnes kūdikiui?

Pasirūpinę tinkama odelės apsauga, uždėkime naujas sauskelnes. Naujagimiams ir mažiems kūdikiams sauskelnes keisti rekomenduojama juos pavertus ant šono. Jeigu keliamos kojytės, reikėtų jas laikyti suglaudus už čiurnų, palenkti link pilvo ir tada tik vos atkelti kūdikio užpakaliuką, t. y. atkelti jį išlaikant vadinamąją varliuko pozą.

Nesuveržkite sauskelnių pernelyg stipriai, kūdikiui jos gali spausti pilvuką, be to, po per stipriai prispaustomis sauskelnėmis lengviau šunta odelė. Jei bambos žaizda dar neužgijusi, sauskelnių priekį šiek tiek užlenkite, kad žaizdelė nebūtų dirginama papildomai, neatsirastų trinties ir panašiai. Po sauskelnių keitimo būtinai išmeskite sauskelnes ir nuvalykite vystymo stalą drėgna šluoste.

Skelbimai

35,00 €
4,00 €
38 | 10 | S
55,00 €
52 | 24 | XXL