Kaip vestuvėse susodinti svečius?

Tinkamai susodinti svečius už vestuvinio stalo – tikras menas: juk čia susitinka seni draugai, taip pat tie, kurie dar nepažįstami, bet gali vieni su kitais susipažinti, užmegzti ir užtvirtinti tarpusavio ryšius... Ką reikia žinoti, kad šią nelengvą užduotį atlikti būtų paprasčiau?
 
„Susodinkite“ svečius kaip galima anksčiau. Vien sudaryti svečių sąrašą dažniausiai nepakanka – reikėtų apgalvoti, kas ir kur sėdės. Suprantama, prieš pačią šventę dar reikės kai ką pakoreguoti, tačiau bus daug paprasčiau, jei nepasiliksite visko pabaigai. Patikėkite, ir be to rūpesčių jums bus per akis!
 
Susidarykite svečių sąrašą ir suskirstykite juos į kategorijas. Kiekvieną iš jų galima apibūdinti pagal tam tikrus parametrus: tarpusavio ryšius (draugas, giminė, iš nuotakos ar jaunikio pusės, bendradarbis, bendrakursis ar buvęs bendraklasis), amžių, interesus, susituokę ar vieniši ir t.t. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau detalių, kurios sietų jūsų potencialius svečius.
 
Apgalvokite vietą. Kvietimų skaičius ir vestuvių stilius pasufleruos, kokią vietą pasirinkti, kad jos užtektų visiems. Šiuo atveju patartina labai netaupyti – svečiams vargu ar patiks spaustis ankštoje salytėje, kur nepakanka vietos net pasisukti (apie šokius jau net nekalbam). Kita vertus, per didelės erdvės yra nejaukios ir kliudo bendrauti, susipažinti. Ieškokite „aukso viduriuko“.
 
I formos užstalė tinka tada, kai švenčiate namuose ar artimiausių žmonių draugijoje.
 
T forma tiks tada, kai šventėje dalyvauja nuo 20 iki 25 svečių.
 
II forma – kai svečių nuo 30 iki 50, o III – kai jų daugiau nei 60.
 
Anglijoje ir Italijoje svečiai labai dažnai sodinami prie atskirų staliukų po kelis žmones (Anglijoje – po 6–8, Italijoje – po 4). Centre stovi jaunavedžių stalas. Tokia struktūra patogi bendrauti ir susipažinti, tačiau yra rizika, kad kai kurie svečiai atsiribos ir kurs atskiras, privačias grupeles.
 
Amerikietiškas variantas – furšetas. Jei švenčiate gamtoje, galima pastatyti keletą ilgų stalų su užkandžiais. Svečiai vaikštinės aplinkui ir patys rinksis vaišes. Trūkumas tas, kad ne visiems svečiams patinka tokia idėja.
 
Banketo taisyklės. Egzistuoja kelios taisyklės, kas ir kaip turi sėdėti.
 

  • Nuotaka sėdi jaunikiui iš dešinės;
  • Šalia jaunųjų sėdi arba tėvai (šalia nuotakos – jaunikio tėvas ir jaunosios mama, šalia jaunikio – nuotakos tėvas ir jaunikio mama), arba liudininkai (šalia nuotakos – liudininkas, šalia jaunikio – liudininkė).
  • Vyrai sėdi moterims iš kairės;
  • Susituokusios poros sėdi ne šalia, o priešais;
  • Garbūs svečiai (svarbūs asmenys ir kviestiniai, garbaus amžiaus svečiai) užima vietas arčiausiai jaunųjų.

 
Pasistenkite įtikti visiems ir nieko nepamirškite. Čia labai praverčia jau minėtos svečių charakteristikos, nes dabar jau galima susodinti žmones pagal amžių, interesus ir pan., kad jiems nebūtų nuobodu. Įsitikinkite, kad svečiai, kurie nesutaria tarpusavyje, bus toliau vieni nuo kitų. Pasirūpinkite atskiru stalu vaikams arba papildomomis vietomis, kad tėvai ir vaikai galėtų sėdėti kartu.
 
Eksperimentuokite. Jeigu jums sunku įsivaizduoti, kaip ir kas sėdės, pamėginkite tai nusipiešti. Išdėliokite priešais save kvietimus ir kaitaliokite jų vietas.
 
Ieškokite sutikimo ir kompromiso. Kai planas bus paruoštas, išsiuntinėkite jį savo svečiams (pavyzdžiui, kartu su kvietimais). Pasidomėkite, ar jiems tinka parinktos vietos, ar jie norėtų ką nors koreguoti.
 
Paruoškite korteles svečiams. Nė vienas svečias plano nesimokys mintinai, ypač – jeigu jų pakvietėte daug. Planą galima pakabinti prie įėjimo į salę ir paprašyti, kad kas nors palydėtų svečius į jų vietą, arba tiesiog pastatyti ant stalo korteles su svečių vardais. Toks sprendimas ir paprastas, ir estetiškas.
 
Mėgaukitės banketu. Jūs pasirodėte kaip tikri diplomatai ir psichologai, pasirūpinote, kad visi liktų patenkinti. Pats metas pasidžiaugti savo triūso vaisiais ir mėgautis šventine atmosfera, kurią patys ir sukūrėte!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.