Kalėdų laukimas su vaikais (įvadas)

Kalėdų laukimas su vaiku

suvaikais.lt Elena – dviejų berniukų mama ir tinklaraštininkė
www.suvaikais.lt

Kuo skiriasi Kalėdų laukimas su vaikais ir be jų? Asmeniškai man, kai dar neturėjom vaikų, Kalėdų laukimas buvo paprastesnis ta prasme, kad pradžioj pakvipdavo mandarinais, tada pasipuošdavom namus, eglutę ir pasidarydavom skanaus maisto. Tyliai paslapčia nupirkdavom vienas kitam dovanas ir taip ateidavo Kalėdos.

Su vaikais norisi laukimą ne tik pratęsti, šiek tiek padabinti visą gruodžio mėnesį kalėdinėmis veiklomis, bet dar ir įprasminti tai, ką darome. Žodžiu, su vaikais atėjo ir sąmoningumas tradicijų atžvilgiu, ir daug daugiau šurmulio. Taip pat pradėjome kurti/ puoselėti savo tradicijas, ieškoti ilgiems žiemos vakarams tinkamų ir įdomių užsiėmimų.

Giliau pasidomėjusi atradau, kad Kalėdos visame pasaulyje yra laikomos šeimos švente. Vienur daugiau, kitur mažiau laiko skiriama tik šeimai. Tai pietūs, vakarienė, dovanos, ėjimas į mišias ir t.t.

Taip pat yra pasklidę ir begalė skirtingų Kalėdų tradicijų. Ir yra ne vienas žaidimas papildantis Kalėdų laukimą. Keletas jų:

Angelas sargas – šeimoje, grupėje, klasėje, darbiniame kolektyve gruodžio pradžioje ištraukiamas lapelis su vardu žmogaus, kuriuo reikia rūpintis, kuriam rodyti dėmesį, ir kurį stebinti iki pat Kalėdų. Ir visa tai daryti slaptai. Čia tinka įvairūs rašteliai, smulkio dovanėlės, žinutės ir pan. Kartais ant darbo stalo paliktas skanėstai prie kavos ar slapta atkeliaujantis šiltos arbatos puodelis gali nuskaidrinti visą dieną. Prieš pat ar per Kalėdas bendro susibūrimo metu išsiaiškinama, kas ką saugojo ir globojo visą šį laiką.

Nekišk nagučių iki Kūčių – atsimenate šį žaidimą iš mokyklos laikų? Tai gana smagus žaidimas, kuris labiau orientuotas į dovanėlių padarymą ir laukimą, kada jas galėsi išpakuoti. Tačiau ugdytis kantrybę turbūt niekada nėra buvę taip smagu.

Kalėdinis skaitinių sąrašas – dažnai namuose turime ne vieną Kalėdinę knygą, kurios neatsiverčiame metų bėgyje, nes laukiam kalėdinio laiko, o kai ateina kalėdinis šurmulys, toms istorijoms nebelieka laiko. Taigi laukiant Kalėdų sudaromas sąrašas, kokia istorija/ knyga bus skaitoma kas vakarą.

Advento kalendoriaus nesinorėtų vadinti žaidimu, tačiau jame yra ir tokių elementų, ypač, jei jis pripildytas ne tik saldainių, bet ir užduočių, paslapčių ir siurprizų. Advento kalendorių gausu įvairių formų ir užpildymų, o pagrindinė jų idėja – skaičiuoti dienas, likusias iki Kalėdų.

Elfas ant lentynos – tai pagal 2005 išleistą paveikslėlių knygelę „Elf on the shelf“ sukurtas žaidimas, kuris praskaidrina Kalėdų laukimą. Istorija: iki Kalėdų likus nedaug laiko, šeimoje apsigyvena Elfas. Jo darbas stebėti vaikus, kaip jie elgiasi, o naktimis keliauti pas Kalėdų senelį ir jam viską papasakoti. Kitą dieną Elfas randamas kitoje vietoje, nei buvo paliktas vakare ir tai „įrodo“ jo tikrumą ir keliones.

Gerų darbų mėnuo – kiekvienai gruodžio mėn. dienai – po gerą darbą. Tokių gerų darbų galite sugalvoti patys arba paieškoti idėjų internete.

Mes jums siūlome kalendorių, kuris praturtintų ir įprasmintų Jūsų ir Jūsų vaikų Kalėdų laukimą: kiekvienai dienai paruošėme po užduotį-darbelį, receptą, laisvalaikio idėją, pritaikytą laikui su vaikais.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.