Kalėdų laukimas su vaikais: ketvirta advento savaitė

Kalėdų laukimas su vaiku, ketvita Advento savaitė

suvaikais.lt Elena – dviejų berniukų mama ir tinklaraštininkė
www.suvaikais.lt

 

Beliko vos kelios dienos ir namuose pasiruošimo šurmulį pakeis šventinis džiugesys. Tie, kas kantriai laukė tos dienos, kai jau bus metas puoštis – gali pradėti šį malonų procesą. O kas namus ir eglutę jau pasipuošė, dar atidžiai apsidairykite, gal koks namų kampas stokoja šventinės nuotaikos? Paskutinės dienos visad skirtos paskutiniams darbams užbaigti, paskutinėms dovanoms suvynioti, sausainiams iškepti, lemputėms pakabinti... Tad pirmyn!

Šios savaitės užduotys bus dar labiau apie buvimą kartu, apie pokalbius ir susitelkimą. Taip pat bandysime „pasikviesti“ žiemą ir gaminsime saldėsius.

O kai pagaliau sulauksite Kalėdų, linkime Jums šviesos ir jaukumo, džiugesio širdy ir šypsenų veiduose. Tegul šventės ateina ir pasilieka!

Iki Kalėdų liko 4 dienos

Gruodžio 21 diena, pirmadienis. Kartais žiemą būna taip šalta, kad nesinori eiti į lauką. Bet būna ir taip, kaip šiemet: žiema nepažeria sniego ir nepaspaudžia šaltukas. Ar taip nutiko ir dabar?

Užduotis: žiemiški darbeliai. Vienas ryškiausių žiemos simbolių – sniego senis.

Vaikų indėlis: nupiešti arba lipdyti sniego senį iš namuose turimos lipdymo medžiagos (modelino, molio, plastilino ir pan.)

ng> 

Iki Kalėdų liko 3 dienos

Gruodžio 22 diena, antradienis. Gali būti, kad jau turite eglutę arba kokį kitą Kalėdinį kampelį. Namai nepaprastai šventiški, kai žybčioja lemputės ir kvepia mandarinais.

Užduotis: Siūlome patiems pagaminti saldainių. Tam reikės šokolado (karčiojo, pieninio ir baltojo), įvairių džiovintų vaisių ir riešutų, tarkuotos apelsino žievelės. Šokoladą atskiruose induose ištirpinti karšto vandens vonelėje. Į kartųjį šokoladą galite įberti čili pipiriukų, baltasis puikiai dera su apelsino žievelėmis). Į silikonines arba plastikines formeles lieti vienos rūšies šokolado, dėti smulkintų riešutų ir džiovintų vaisių, sluoksniuoti kitų spalvų šokoladą. Atvėsusius saldainius įdėti trumpam į šaldytuvą, kad būtų lengviau išimti iš formelių. Laikyti sausoje vietoje. Supakuoti į dėžutes ar maišelius (kad ir tas, kurias galbūt gaminote ankstesnę savaitę). [IŠSAMIAI apie tai, kaip mes darėme saldainius].

Vaikų indėlis: Smulkinti šokoladą, džiovintus vaisius, riešutus.

 

Iki Kalėdų liko 2 dienos

Gruodžio 23 diena, trečiadienis. Gerumo ir jaukumo šventės jau visai čia pat. Sugalvoti keletą žodžių, kurie asocijuojasi su Kalėdomis. Tiems, kas dar nemoka, bet jau mokosi rašyti – parašyti žodį KALĖDOS. Pasvajoti-pasikalbėti apie Kalėdų laukimą ir kaip kiekvienas prisidėsite prie šventinės nuotaikos kūrimo.

Užduotis: Papuošti vaikų loveles žvaigždėmis. Tam reikės kartono arba storesnio popieriaus, blizgučių ir klijų arba blizgių klijų, siūlo ar juostelės.

Vaikų indėlis: iškirpus žvaigždes jas galima patepti klijais ir apibarstyti smulkintais blizgučiais. Jei turite blizgių klijų – jie bus kaip tik. Pradurkite skylutes (galima pasidarbuoti skylamušiu), įverkite virvutę ir kabinkite žvaigždes visur, kur tik norisi!

 

Kūčios! Liko tik 1 diena iki Kalėdų!

Gruodžio 24 diena, ketvirtadienis. Kalėdos čia pat! Kūčių diena ir vakaras skirti šeimai. Eglutę mes puošime tik šiandien, bet jei jūsiškė jau papuošta, belieka pasipuošti ir padengti stalą. O gal nuvažiuoti pas močiutę ir senelį? Tai šviesios ir džiugios ramumos laikas. Po vakarienės pasidarykite šeimos iškylą prie papuoštos Kalėdų eglutės. Kiekvienas į iškylą atsineša savo Kalėdinę istoriją, norą, svajonę ir pasidalina su kitais. Prieš miegą paskaitykite Kalėdinę ar Jėzaus gimimo istoriją (rinkitės tai, kas labiau tinka Jūsų šeimai).

Užduotis paprasta – ruoškitės šventėms ir būkite kartu!

Vaikų indėlis: patikėkite vaikams svarbių užduočių: padėti padengti stalą: išdėlioti servėteles, įrankius, įžiebti šventišką apšvietimą.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.