Kelionė su vaiku - kaip pasiruošti?

Kelionė su vaiku

Kiekviena kelionė su vaiku – nedidelis išbandymas suaugusiems, bet tuo pačiu – tai galimybė vaikui patirti naujų įspūdžių, lavinti savo įgūdžius ir išmokti naujų dalykų. Kad kelionė su vaiku praeitu kuo sklandžiau, pasiruoškite jai. 

Parinkite geriausią kelionės laiką. Jei vaikas vis dar miega pietų miego, geriausia būtų keliauti tokiu metu, kuomet vaikas įpratęs eiti pogulio, ypač jei kelionė trunka keletą valandų. Vaikams laikas slenka lėčiau, nei suaugusiems, tad miegant kelionė ne taip prailgs. Be to, ir suaugusiam tai galimybė atsipūsti (ypač aktualu, jei su vaiku keliauja tik vienas suaugęs).

Suplanuokite kelionės laiką 15 minučių intervalais. Turint tokį iš anksto pasiruoštą planą bus lengviau užimti vaiką ir išvengti ašarų. Šio metodo esmė tokia, kad kiekvienai 15 kelionės minučių turite pasiruoškite veiklos – maždaug tiek laiko vaikas sugeba nulaikyti dėmesį (priklausomai nuo vaiko amžiaus ir charakterio, intervalai gali būti ilgesni ir trumpesni). Gali būti, kad visų užduočių neprireiks, tačiau galėsite jas panaudoti kitos kelionės metu.

Tarkime, jei skrendate lėktuvu, kylant ir leidžiantis galite aptarti vaizdus, matomus pro langą. Kitas 15 minučių galite skirti užkandžiams. Dar kitas 15 piešimui ar kitoms užduotėlėms. Paskutines penkiolika minučių – pasiruošimui tūpti, daiktų sutvarkymui, diržų prisisegimui ir pan. Turint tokį iš anksto pasiruoštą planą bus lengviau užimti vaiką ir išvengti jo ašarų, kurios dažniausiai būna nuobodžiavimo pasekmė.

Taip pat skaitykite:

Leiskite vaikui krautis savo lagaminą (kuprinę). Tai puiki užduotis savarankiškumo ugdymui. Leiskite vaikui pačiam atsirinkti norimus vežtis žaislus, knygeles, drabužėlius, po to sutarkite, kuriuos daiktus į kelionę pasiimsite, pavyzdžiui, lengvus daiktus imsite, sunkius – paliksite (tuo pačiu, tai ir smagus žaidimas „sunkus-lengvas“). Arba galite sutarti, kad daiktų svoris turi būti nedidesnis nei tam tikras svoris (orientyras –  maksimalus leidžiamas vaiko kuprinės svoris, t.y. apie 15% vaiko svorio).

Gali būti, kad dėl kai kurių daiktų sutarimą rasti bus sunku, o racionalūs argumentai neveiks. Pavyzdžiui, vaikui gali prireikti trūks-plyš vežtis akmenų kolekciją. Tokiu atveju sutarkite, kad vaikas pabandytų su sukrauta kuprine nueiti į darželį – tai turėtų padėti dar kartą įvertinti, kuriuos daiktus vis tik geriau palikti namuose.

Įsidėkite atsarginių drabužių. Kelionėje, ypač keliaujant į svečias šalis, gali ženkliai kisti aplinkos temperatūra. Be to, gali nutikti smulkių „nelaimių“. Tam atvejui įsidėkite drabužėlių atsargai, o vaikus renkite sluoksniais. Jei Jūsų vaikas kartais padaro į kelnes arba turi viešų tualetų baimę, kelionei geriausia būtų užmauti vienkartines sauskelnes kelnaites.

Įsidėkite užkandžių ir gėrimų. Kaip jau minėta, užkandžiai bus savotiška pramoga, kuri trumpam užims vaiką. Nuo saldumynų verčiau susilaikyti: per didelis energijos kiekis tuo metu, kai vaikas turėtų išsėdėti kuo ramiau kuo ilgesnį laiką, yra prasta mintis.

Nuo ausų užgulimo. Pamokykite vaiką žiovauti, kad atsikimštų užgulusios ausys (tai ir smagus grimasų žaidimas!) Lėktuvui kylant ir leidžiantis paskatinkite vaiką gurkšnoti vandenį. Kritiniu atveju, galite duoti sulčių ar čiulpinuką, tačiau prisiminkite, kad po cukraus dozės ramios kelionės bus sunku tikėtis.

Pasirūpinkite švara ir tvarka. Drėgnos servetėlės tikrai pravers keliaujant su mažesniais vaikais, bet ir su didesniais tai labai praktiškas dalykas. Pasirūpinkite nedidelių maišelių šiukšlėms: kad būtų į ką sudėti maisto likučius, popierėlius ir pan.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.