Kokios šiemet bus vaikų vasaros atostogos?

TV3 laidos Tėvų darželis vedėjai Žygis ir Dovilė Stakėnai rapsų lauke „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Dvidešimtojoje „Tėvų darželio“ laidoje džiaugėmės mokslo metų pabaiga ir su nerimu kalbėjomės apie vaikų vasaros atostogas: kokios jos bus šiemet?

Vykome į Jonavą ir susitikome su VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ įkūrėja Joana Gudžiūniene, prašėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vyriausiosios specialistės Daivos Razmuvienės rekomendacijų, o „Keliauk Lietuvoje“ turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė ragino nenukabinti nosies - juk Lietuvoje gausybė tobuloms atostogoms tinkamų (ir dar nepažintų) vietų!

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijos vaikų vasaros atostogoms

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vyriausiosios specialistės Daivos Razmuvienės teigimu, sudėtinga pateikti rekomendacijas tiksiančias visai vasarai, tačiau suprantama, kad koronavirusas niekur nedings, tad vaikų vasara šiemet bus kitokia:

Ar šiemet bus organizuojamos vaikų vasaros stovyklos?

Vaikų vasaros stovyklos galės vykti, jeigu joms pavyks užtikrinti vaikų ir visuomenės saugumą bei įvykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtas rekomendacijas:

  • Organizatoriai įpareigojami veiklas organizuoti ne didesnėmis nei 15 vaikų grupėmis, kuriose vienam vaikui yra skiriamas ne mažesnis nei 5 kv. m. plotas;
  • Rekomenduojama išlaikyti 1 m. saugų atstumą tarp vaikų ir darbuotojų;
  • Vaikų veiklas, maitinimą, jeigu įmanoma, rekomenduojama organizuoti lauke;
  • Būnant viduje rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes;
  • Stovykloje galės dalyvauti tik sveiki, nekarščiuojantys, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomų neturintys, lėtinėmis ligomis nesergantys vaikai ir kt.

Sugriežtinus stovykloms taikomus reikalavimus ir sumažinus vaikų grupes į jas patekti bus sunkiau, tačiau laidoje kalbėjusi VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ įkūrėja ir keturių berniukų mama Joana Gudžiūnienė tame mato ir pliusų: „mažesnėse grupėse bus mažiau chaoso, veiklos bus sąmoningesnės, lėtesnės, o bendravimas su vaiku - artimesnis“.

Paklausta, kaip išsirinkti geriausią vasaros stovyklą Joana siūlo, visų pirma, atsižvelgti į vaiko norus ir kitų vaikų rekomendacijas, o ji pati prioritetą teikia stovykloms, kuriose vaikai gali pailsėti nuo išmaniųjų technologijų:

Daugiau apie stovyklas skaitykite:

Ką su šeima vertėtų aplankyti Lietuvoje?

„Tėvų darželio“ laidoje kalbėjusi Joana pasiūlė tiesiog pasinagrinėti žemėlapį kiekvieną kartą išvykus tolėliau nuo namų. Lietuvoje yra daugiau nei 200 pažintinių takų, apie 30 apžvalgos bokštų, virš 800 piliakalnių, daugiau nei 100 muziejų, o kur dar visi ežerai, upės, miestai ir miesteliai... Tik beskite pirštu į žemėlapį!

O jeigu spontaniškai planuoti kelionę nedrąsu, „Keliauk Lietuvoje“ turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė parekomendavo šeimoms su vaikais aplankyti penkias vietas, kurios labai patiks mažiesiems, bet ir tėveliai nenuobodžiaus...

„Keliauk Lietuvoje“ lankytinų vietų rekomendacijos:

O kol vyksite į gražiausias bei įdomiausias Lietuvos vietas siūlome išbandyti įvairius žaidimus, kuriuos su vaikais galima žaisti važiuojant automobilyje. Šie žaidimai yra lengvai pritaikomi įvairaus amžiaus vaikams, bet ir suaugusiems jie gali būti pakankamai smagūs!

Žaidimų kelionėms automobiliu po Lietuvą rasite čia:

Tad neliūdėkime, nes laukia puiki vasara!

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.