Populiariausi 2015 m. berniukų ir mergaičių vardai (136)

Populiariausi 2015 m. berniukų ir mergaičių vardai

2015-ieji metai buvo vaisingi: per metus registruoti beveik 32 000 naujagimiai ir tai antri geriausi metai per pastaruosius penkiolika: daugiau kūdikių gimė tik 2009 metais. Per praėjusius metus buvo suteikti 2753 skirtingi vardai ar vardų variantai: 1385 mergaičių ir 1368 berniukų.

Nauji 2015 m. antro pusmečio vaikų vardai:

Vardyną per 2015 metus papildė 465 vardai (į šį sąrašą įtraukiame ir nuo 1999 metų nė karto neregistruotus bei naujoviškai užrašytus senus gerus vardus). Štai kokių naujų vardų aptikome antrąjį šių metų pusmetį (pirmojo 2015 m. pusmečio naujienas rasite čia):

Jau galima patvirtinti oficialiai - populiariausias 2015 metų berniukų vardu tapo vardas LUKAS, kuris pirmąją TOP'o vietą užėmė ir 1999-2006 metais. Vardas MATAS smuktelėjo į antrą vietą. Labiausiai per 2015 metus populiarėjęs vardas GABRIELIUSį populiariausių dešimtuką įsiveržė su trenksmu: šoktelėjęs net per devynias pozicijas atsidūrė 9-oje pozicijoje. Į dešimtuką sugrįžo vardas BENAS.

Mergaičių vardų TOP'o pirmasis šešetukas liko nepakitęs. Vardas EMILIJA, nors ir buvo labiausiai populiarumą prarandantis moteriškas vardas, vis dėlto išlieka pirmoje TOP'o vietoje. Populiariausių mergaičių dešimtuke tik viena naujiena - URTĖ (iš dešimtuko iškrito vardas GABRIELĖ).

Vardai, kuriais buvo pavadinta daugiau* vaikų nei prieš metus:

Vardai, kuriais buvo pavadinta mažiau* vaikų nei prieš metus:

*didžiausias pokytis absoliučiais skaičiais.

2015 m. vardų TOP 10

Mergaičių vardai

Vieta 2015 m. Vardas Vieta
2014 m.
Pozicijos pokytis
#1 Emilija #1
#2 Austėja #2
#3 Viltė #3
#4 Gabija #4
#5 Liepa #5
#6 Kamilė #6
#7 Lėja #8 ↑1
#8 Ugnė #9 ↑1
#9 Ema #10 ↑1
#10 Urtė #13 ↑3

Berniukų vardai

Vieta 2015 m. Vardas Vieta
2014 m.
Pozicijos pokytis
#1 Lukas #2 ↑1
#2 Matas #1 ↓1
#3 Nojus #3
#4 Dominykas #4
#5 Jokūbas #6 ↑1
#6 Emilis #5 ↓1
#7 Jonas #8 ↑1
#8 Kajus #7 ↓1
#9 Gabrielius #18 ↑9
#10 Dovydas #9 ↓1

Susiję straipsniai

Populiariausi 2023 metų vaikų vardai: stabilūs topai ir beveik 200 naujų vardų!

2023 m. vaikų vardų dešimtuko lyderiai - SOFIJA ir MARKAS. O tarp naujų vardų rasime: KĘSTINA ir GLUOSNIS, GĖRIS ir GELITA, UNIVERSĖ ir TARIKAS.

TOP10 pastarųjų metų mergaičių vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

TOP10 pastarųjų metų berniukų vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

Naujausi komentarai

 1. Daivul_08 prieš 8 m.

  Noriu paklausti ka manote apie varda Deimena?

 2. User has not uploaded an avatar
  liuxum prieš 8 m.

  Daivul_08 parašė:
  Noriu paklausti ka manote apie varda Deimena?

  Viena pažįstama tokiu vardu savo dukrytę pavadino. Negirdėjau neigiamos nuomonės, visi tik sakė, kad negirdėtas vardas, o man jis visai gražus

 3. ginte100
  ginte100 prieš 8 m.

  Daivul_08 parašė:
  Noriu paklausti ka manote apie varda Deimena?

  Pirma karta toki girdziu, todel negaliu pasakyti, jog labai grazus, bet toks neiprastas ir idomus

 4. zivilia
  zivilia prieš 8 m.

  Daivul_08 parašė:
  Noriu paklausti ka manote apie varda Deimena?

  Gražei skamba

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  medu parašė:
  Jus pasaket, kad jums grazu. Valio! As pasakiau, kad man negrazu ir as nesuprantu tokiu mamu, pasidziaukit uz mane ir pamirskit, jums ka skauda kad man nepatinka? A…

  Man atrodo, kad esmė ne tame “gražu” ar “negražu”-dėl skonio nesiginčijama ;) esmė tame, kad kai kurios mamos imasi vertinti vaikus pagal jų vardus. Ar ne idiotiškas pats konceptas??? Čia tas pats kaip sakyti: “Man negražu žalios akys-vagšas (tarkim kaimynų) vaikas, kaip jis gyvens, jo akys žalios” Gražu / negražu neturėtų NIEKO sakyti apie kitą, o turėtų kalbėti apie mus. Kai gražu / negražu nukreipta į kitą asmenį - tai jau patyčios, nes kito “vertę” pririšame prie savo nuomonės. Nei vargšai tie vaikai, nei durni tie tėvai. Dar nežinau atvejo, kai vardas, o ne asmenybė būtų nulėmęs žmogaus gyvenimą