Populiariausi berniukų vardai iš D raidės

Populiariausi berniukų vardai iš D raidės, berniukas kūdikis guli lovelėje ANNA GRANT | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Dominykas

Vardo Dominykas vardadienis: Rugpjūčio 4 d.

Iš lotyniško žodžio dominicus - Dievo diena, sekmadienis. Savaitės dienos pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio dominus - viešpats, valdovas. Pagal tradicijas, šis vardas suteikiamas sekmadienį gimusiam vaikui.

Tai vienas iš populiariausių berniukų vardų Lietuvoje, kuris kasmet suteikiamas daugiau nei 100 gimusių vaikų. Aukščiausia pozicija į kurią buvo pakilęs Dominykas yra TOP3 - bronzą šis vardas užsitarnavo 2012 m., 2016 m. ir 2017 m.

2. Dovydas

Vardo Dovydas vardadienis: Gruodžio 30 d.

Lietuviška hebrajiško vardo David versija. Iš hebrajų דּוד (david) - mylimas.

Nuo 1999 m. vardas Dovydas visuomet yra tarp populiarių, t.y. daugiau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų, tačiau nuo 2015 m. vardo populiarumas mažėja.

3. Danielius

Vardo Danielius vardadienis: Spalio 10 d.

Iš hebrajų דניּאל (daniyel) - Dievas yra mano teisėjas.

Nuo 1999 m. vardo Danielius populiarumas kasmet augo, o 2013 m. ir 2014 m. Danielius pasiekė TOP10. Vėliau vardo populiarumas ėmė mažėti, o 2023 m. Danielius siekė tik TOP40.

4. Domas

Vardo Domas vardadienis: Rugpjūčio 4 d.

Iš lietuvių domė, domas - dėmesys, dėmesingumas bei lietuviškų vardų, prasidedančių Dom - (pvz. Domantas) trumpinys. Taip pat gali būti vardo Dominykas trumpinys. Iš lotyniško žodžio dominicus - Dievo diena, sekmadienis. Savaitės dienos pavadinimas kilęs iš dominus  - Viešpats, valdovas. Pagal tradicijas, šis vardamas suteikiamas vaikui, gimusiam sekmadienį. Trečia vardo reikšmės aiškinmas – lotynų kalbos žodis dominus - namų šeimininkas.

Du pastaruosius dešimtmečius vardo Domas populiarumas kilo ir 2016 m. jis pasiekė TOP7 - tais metais šis vardas suteiktas 305 berniukams. Vėliau Domo populiarumas ėmė mažėti, tačiau šis vardas išlieka tarp populiarių, t.y. dažniau nei 100 kartų suteikiamų vardų.  

5. Deividas

Baltų kilmės dvikamienis vardas, kur dei - deivas, deivė (dievas) ir vyd - (iš)vydo (pamatė), prūsų - widātun - matyti. Iš angliškos hebrajų vardo David (tariama Deivid) versijos. David iš hebrajų דּוד (david) - mylimas.

2000 m. vardas Deividas buvo suteiktas 407 berniukams ir pakilo į TOP4. Vėliau šio vardo populiarumas ėmė mažėti, o 2022 m. šis vardas buvo suteiktas tik 19 berniukų.

6. Domantas

Vardo Domantas vardadienis: Spalio 15 d.

Lietuvių dvikamienis vardas, kur do - dotas, dovis - dovana, davimas ir mant - mantus - sumanus arba manta - turtas.

Vardo Domantas populiarumas svyruoja - vienais metais jis suteikiamas dažniau, kitais rečiau, tačiau šis vardas beveik visuomet yra tarp populiariausių, t.y. jis suteikiamas dažniau nei 100 kartų per metus.

7. Daniel

Vardo Danielius variantas. Iš hebrajų דניּאל (daniyel) - Dievas yra mano teisėjas.

Danielius yra  populiaresnis šio vardo rašybos variantas, tačiau ir Daniel yra pakankamai populiarus - kasmet jis suteikiamas daugiau nei 25 kartus. O 2012 m. Daniel pasiekė TOP31 ir šiuo vardu buvo pavadinti 122 berniukai.

8. Džiugas

Vardo Džiugas vardadienis: Gegužės 8 d.

Vardas Džiugas yra kildinamas iš lietuvių kalbos žodžio džiugus - džiaugsmingas, linksmas.

Vardas Džiugas yra priskiriamas prie vidutinio populiarumo vardų, t.y. jis suteikiamas dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus. 2008 m. ir 2009 m. šis vardas liko per plauką nuo populiariausių - jis buvo suteiktas 98 kartus.

9. Deimantas

Vardo Deimantas vardadienis: Vasario 12 d.

Vardas kilęs iš brangaus akmens deimanto pavadinimo, kuris atsirado iš senovės graikų kalbos žodžio ἀδάμας (adamas) - nenugalimas, neįveikiamas. Taip pat lietuvių dvikamienis vardas, kur dei - deivas, deivė (dievas) ir mant - mantus (sumanus) arba manta (turtas).

Vardas Deimantė yra populiariausias mergaitiškas vardas iš D raidės, tačiau berniukiška vardo forma Deimantas nėra tokia populiari. Savo populiarumo viršūnę Deimantas pasiekė 2005 m., kuomet pakilo į TOP47 ir buvo suteiktas 82 kartus.

10. Donatas

Vardo Donatas vardadienis: Vasario 17 d.

Vardas Donatas yra kildinamas iš lotyniško vardo Donatus - duotas, dovanotas.

1999 m. ir 2000 m. vardas Donatas buvo tarp populiarių, dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų, tačiau vėliau vardo populiarumas mažėjo. 2022 m. šiuo vardu buvo pavadinta tik 10 berniukų.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš A raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš H raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš H raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!