Sergančio vaiko maudymas: galima ar ne?

Verkia vonioje maudomas vaikas Petrychenko Anton | Shutterstock.com

Daugeliui mamų kyla dvejonių, ar galima maudyti sergantį kūdikį arba vaiką. Ankstesnių kartų moterys teigdavo, kad sergančių vaikų šiukštu negalima kišti į vandenį.

Šiuolaikiniai medikai kai kuriais atvejais (pavyzdžiui, sergant vėjaraupiais) vaikus kaip tik rekomenduoja kuo dažniau maudyti.

Tačiau viskas nėra tik juoda arba balta. Tėvams reikėtų žinoti kelias svarbias taisykles.

Prisijunkime prie diskusijų!

Ar maudyti sergantį vaiką? Spręskite pagal kūno temperatūrą

Tiek sveikiems, tiek ir sergantiems, bet nežymiai karščiuojantiems vaikams galioja tos pačios taisyklės. Pavyzdžiui, naujagimius reikėtų maudyti kasdien, kūdikius ir vyresnius vaikus – iki kelių kartų per savaitę.

Kūdikius ir vaikus maudyti rekomenduojama, jei jų kūno temperatūra neviršija 38 °C. Žinoma, įvertinkite ir vaiko būklę: net ir sirgdamas sloga mažylis gali būti irzlus, vangus, mieguistas, tad maudynes geriau atidėti. Ir atvirkščiai: net ir sunkesnėmis ligomis sergantis vaikas gali jaustis gerai ir būti pasiruošęs higienos procedūroms.

Pirmomis ligos dienomis vaiko maudyti nereikėtų

Tačiau jeigu vaikas peršalo, pirmomis ligos dienomis, ypač kai intensyviai karščiuojama, jo maudyti nereikėtų. Užteks mažylį apvalyti drėgnomis servetėlėmis ar apiprausti drėgna šluoste ar kempine. Kaip tai daryti tinkamai?

  • Prieš procedūrą susiruoškite visus reikmenis. Po ranka turėkite vandens dubenį, šluostę ar kempinėlę ir sausą rankšluostį, taip pat visas kitas priemones, kurių jums gali prireikti. Kūdikio ir mažo vaiko jokiu būdu nepalikite gulėti vieno ant vystymo lentos ar kito paviršiaus vonios kambaryje.
  • Įsukite vaiką į didelį rankšluostį, o prausdami atidenkite tik plaunamas kūno dalis.
  • Drėgna šluoste kruopščiai nuvalykite ir veidą saugodami, kad vandens nepatektų į akis ir burną.

Labai svarbu, kad po maudynių vaikas nesušaltų, todėl jei vonioje ar miegamajame vėsu, patalpą galima pašildyti elektriniu šildytuvu. Išmaudytą vaiką reikia kuo greičiau gerai nusausinti, aprengti, išdžiovinti plaukus džiovintuvu. Sergančio ar ką tik pasveikusio vaiko organizmas – kur kas jautresnis, todėl labai svarbu vengti skersvėjų, staigaus temperatūrų po maudynių pokyčių, nes vaikas būna sušilęs.

Svarbūs patarimai maudant sergantį vaiką (ir ką tik pasveikusį kūdikį):

  • Sergančius vaikus geriau maudyti ne vonioje, bet po dušu.
  • Maudynėms puikiai tinka drungnas kūno temperatūros, bet jokiu būdu ne karštas vanduo.
  • Maudynės neturėtų būti ilgos: visiškai užteks ir iki 10 min. trukmės procedūrų.
  • Jeigu vaiko oda jautri ar jis išbertas, naudokite tik natūralią ir odos nedirginančią kosmetiką.
  • Ypatingą dėmesį maudynių metu skirkite pažastų ir kelių raukšlėms, sričiai po kakliuku, už ausų bei vystyklų sričiai (užpakaliukui, lytiniams organams, kirkšnims). Tai puiki odos iššutimų prevencija.

Taigi, maudynės patinka beveik visiems vaikams, tad ši procedūra suteiks daug naudos: ne tik padės pašalinti prakaitą, sumažins niežulį ir odos perštėjimą, sudrėkins odelę, padės geriau įsiskverbti odos priežiūros priemonėms, bet ir leis atsipalaiduoti, suteiks vaikui džiaugsmo.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Skelbimai

8,00 €
40 | 26,0 cm | 6½
2,90 €
8 - 10 m. | 55,0 cm