Su vestuvių dovanomis susiję prietarai

Vieni iš mūsų prietarais tiki daugiau, kiti – mažiau. Ir net jeigu tvirtiname, kad nesame prietaringi, pasąmonės lygmenyje vis tiek jaučiame nerimą, jei kas nors ima klostytis „ne taip“. Ypač – kai ant nosies kokia nors ypatinga diena (pavyzdžiui, vestuvės).

Su vestuvių dovanomis susiję gana nemažai prietarų. Tikėti jais ar ne – paliekame spręsti jums, tačiau pasiskaityti vis tiek įdomu.

  • Negalima vestuvių dovanos teikti plikomis rankomis. Būtina turėti su savimi nosinaitę ar ką nors panašaus, kad jaunavedžių nepaveiktų neigiamos emocijos.
  • Nedovanokite laikrodžių. Laikrodis ir šiaip laikomas labai bloga dovana, o ypač – per vestuves. Sakoma, kad laikrodis skaičiuoja jaunavedžių kartu praleistą laiką ir rodo greitą jų galą. Jeigu jau vis tiek apsisprendėte dovanoti, dovanos gavėjas turi sumokėti simbolinę „išpirką“ (pavyzdžiui, 1 litą).
  • Spygliuotos gėlės „bado“ laimę. Suprantama, gali nukentėti ir nuotakos rankos, tad spygliuotų rožių geriau nedovanoti. Tuo atveju, jeigu pora vis dėlto rado spyglių, ji gali juos nukarpyti, tuo pačiu parodydama, kad jaunieji kartu įveiks visas kliūtis ir problemas.
  • Kad santuoka būtų sėkminga, nuotaka prieš torto pjovimą turi apdovanoti savo artimuosius dovanėlėmis. Anksčiau tai dažniausiai būdavo jos pačios išsiuvinėtos staltiesės ir servetėlės, dabar galima išsiversti ir su kitokiomis dovanomis.
  • Nepriimta per vestuves dovanoti peilių, šakučių, šaukštų ir panašių rinkinių. Sakoma, kad tai provokuoja sutuoktinių tarpusavio konfliktus. Blogai viskas, kas aštru.
  • Sutuoktiniai taip pat turi apsikeisti dovanomis. Pageidautina, kad jaunoji antrąją vestuvių dieną padovanotų mylimajam savo pačios rankomis darytą dovaną. Anksčiau tai galėjo būti rankšluostis, marškiniai ar diržas – kad vyras, net ir būdamas toli nuo namų, visada prisimintų savo mylinčią ir gerą žmoną.


O kokių prietarų žinote jūs?

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.