Su vyru pradėjome miegoti atskirai, ir tai išgelbėjo mūsų santykius

Pora nekokybiškai miega kartu Herrndorff image | Shutterstock.com

Porų įprotis miegoti atskirai laikomas kone keista ir neįprasta praktika šeimoje. Bet dauguma porų iš tiesų slaptai apie tai pasvajoja.

Nustebsite, bet tai nėra joks negatyvus ženklas, kad santykiuose kažkas negerai. Dažniau tai reiškia, kad du žmonės tiesiog nori tinkamai pailsėti.

Vienas knarkia, kitas negali užmigti

Negyvenant kartu

Jau kelis metus vis kovojate su chroniška nemiga, o jūsų partneris – epinis knarkėjas? Deja, gyvenime būna ir taip. Tiesa, dauguma porų nepastebi šios problemos pirmaisiais svaiginančiais meilės ir pažinties metais. Hormonų banga, mėgstama poza ir migdomieji vaistai ar arbatėlės puikiai gelbsti, tad įsimylėjėliai ramiai gyvena, neatsižvelgdami į miego problemas.

Porai dar neapsigyvenus kartu, po karštų naktų paprastai išvadų daryti neskubama, mat tokia patirtis būna reta: ko vertos kelios naktys, palyginti su mylimojo knarkimu?

Gyvenant kartu

Bet apsigyvenus kartu (o ypač susilaukus vaikų) paprastai padėtis pablogėja. Įsivaizduokite, kad vos saldžiai užmigę pajuntate, kaip sutuoktinis apsiverčia ant kito šono arba – dar blogiau – garsiai suknarkia. Pažįstama situacija? Jei taip – gali būti, kad atėjo laikas pereiti į kitą kambarį.

Kodėl poroms verta miegoti atskirai?

Geresnė miego kokybė

Anot mokslinių tyrimų, žmonės, miegantys vieni, rečiau atsibunda nakties metu, o jų gilaus miego stadija trunka pusvalandžiu ilgiau, nei tų, kurie miega kartu su partneriu. Be to, jei vienas iš partnerių turi nerimo, miego sutrikimų – juos gali perimti ir kitas. Tokiu atveju geriausia išeitis – miegoti atskirai.

Žinoma, maloniau užmigti mylimo žmogaus glėbyje ir atsibusti kartu. Bet realybė, deja, dažnai kitokia.

Miego režimų skirtumas

Vieni yra vyturiai, t. y. eina miegoti anksti ir anksti ryte keliasi. Kiti, priešingai, pelėdos: naktinėja ir miega iki pietų. Būna, kad žmonės dirba naktį, grįžta vėlai vakare arba dažnai važinėja į komandiruotes.

Skirtingi miego įpročiai

Ne mažiau už miego režimus yra svarbūs ir miego įpročiai: vieniems komfortiška kambario temperatūra yra 20 laipsnių, kiti, priešingai – gali užmigti tik itin šiltose patalpose. Vieni užmiega įsijungę televizorių ar klausydamiesi muzikos, kitiems turi būti visiška tyla. Vieni atidaro visus langus, kiti peršąla nuo mažiausio skersvėjo.

Kompromisai

Taip, mylintys vienas kitą žmonės gali susitarti. Bet ar ne geriau bus abiem, jei, užuot aukoję savo komfortą ir ramybę varginančiose kompromisų paieškose, tiesiog užsiimsite skirtingus miegamuosius ir susikursite ten mažyčius rojus?

O kaipgi intymumas?

Geras seksas lemia geresnį miegą (o geras miegas − geresnį seksą)

Anot mokslinių tyrimų, pakankamai miegančių moterų lytinis potraukis yra stipresnis, o lytinis aktyvumas 14 procentų didesnis, nei tų, kurios miega nepakankamai. Be to, miegančios pakankamai greičiau susijaudina.

Miegojimas atskirai pagerina santykius

Daugelis porų nerimauja: ar miegojimas atskirai nepakenks jų lytiniams santykiams ir intymumui? Bet ir šiuo atveju – džiugi žinia: poros, miegančios atskirai, teigia, kad tai ne tik nepablogino jų seksualinių santykių, bet, priešingai – gerokai juos pagerino.

Galima sugrąžinti aistrą

Miegas skirtinguose lovose leidžia išsaugoti tą pirminę trauką ir aistrą, kurią jautėte vienas kitam pažinties pradžioje. Ar ne geriau tipenti koridoriumi pas savo itin geidžiamą mylimąjį, nei knarkiant spardyti jį dėl negalėjimo išsimiegoti?

Kaip pradėti gerinti miego kokybę

Laimės formulės – skirtingos

Dauguma linkę galvoti, kad miegas kartu – sėkmingos santuokos rodiklis. Bet tiesa ta, kad kiekvienas turi savo laimės formulę. Ir ją žinote tik jūs. Jeigu jausitės laimingesni, miegodami atskirai, nekreipkite dėmesio į jokius aplinkinių komentarus ar nuomones.

Nuo ko pradėti

Kartais sunku yra žengti pirmąjį žingsnį ar net pradėti pokalbį šia tema. Juk partneris gali nesuprasti ir įsižeisti. Kaip užsiminti?

  • Atskirų antklodžių

Švedijos viešbučiai turi vieną bendrą bruožą: jei įsigysite viešnagę dviviečiame kambaryje, jame rasite dvi atskiras antklodes. Ir tai yra daugiau nei logiška: juk atskira antklodė suteikia laisvę išsirinkti norimą jos storį ir medžiagą, be to, galite nusimesti ją kada panorėję ir nesibaimindami sutuoktinio reakcijos. Išbandykite šį kelią į naktinę nepriklausomybę. Gali būti, kad jums to pakaks.

  • Nuoširdaus pokalbio

Ramiai paaiškinkite partneriui, kodėl norite miegoti atskirai (tik jokiu būdu nekaltinkite jo: „Tu knarki kaip lokomotyvas!“). Pasiūlykite laikiną eksperimentą. Paaiškinkite, kodėl tai svarbu, ir būtinai atsižvelkite, ar jis palaiko jūsų nuomonę. Partneris turi suprasti, kad jūs rūpinatės ne vien savo, bet ir jo gerove.

Susiję straipsniai

Džiovintų vaisių ir riešutų mišiniai imunitetui (Amosovo pasta)

Amosovo pasta yra džiovintų vaisių ir riešutų mišinys, skirtas sustiprinti imunitetą, pagerinti sveikatą, padėti greičiau pasveikti.

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.