Šventinių filmų idėjos tobulam vakarui su šeima

Šventiniai filmai visai šeimai Evgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Kalėdos – be galo gražus laikotarpis. Deja, neretai jos sutampa su sezoninių ligų proveržiu. Šaltukas, susibūrimai, infekcijoms palankūs orai... visa tai lemia, kad dažnai šeimai šventes tenka praleisti namie.

Bet neverta nusiminti! Esant norui, net ir tokiomis atšiauriomis sąlygomis šventės gali būti nuostabios. Tereikia geros nuotaikos, iniciatyvos ir šiek tiek vaizduotės. Na ir dar... šventinės silkės ir kisieliaus po ranka.

Toliau pateikiame penkis legendinius šventinius filmus, gebančius praskaidrinti net ir pačias niūriausias Kalėdas.

Košmaras prieš Kalėdas (The Nightmare Before Christmas)

Kiek tamsoka ir mistiška, bet nuo to ne mažiau nuostabi istorija apie gyvą skeletą Džeką iš Helovino miestelio, netikėtai atradusio duris į Kalėdų miestą. Susižavėjęs šia švente, Džekas nusprendžia pasiimti šią šventę į savo miestelį, o pats tapti Kalėdų Seneliu. Neapsakomai gražus muzikinis animacinis filmukas pasižymi puikiais vizualais, geru humoru, įdomiu siužetu. Ir, žinoma, ypatinga šventine atmosfera.

The Nightmare Before Christmas

Kalėdinė giesmė (A Christmas Carol)

Šio amžinojo šedevro tikriausiai nė pristatinėti nereikia. Širdį veriantis, jaudinantis, pamokantis, puikia struktūra pasižymintis pasakojimas apie seną bambeklį Skrudžą, per gyvenimą užsiauginusį storus šarvus. Skrudžo niekas netenkina, nedžiugina ir nejaudina: jo širdis visiškai suledėjusi. Kol vieną vakarą trys Kalėdų dvasios paima jį į nepaprastą kelionę po praeitį, ateitį ir dabartį, iš kurios senis Skrudžas niekada nebegrįš toks, koks buvo iki tol. Nuostabi šventinė pasaka, sukurta pagal Čarlzo Dikenso novelę. Pamatyti būtina kiekvienam.

A Christmas Carol

Svajonių Traukinys (The Polar Express)

Magiška Chriso Van Allsburgo knygos „Poliarinis traukinys“ ekranizacija, neabejotinai sužavėsianti tiek vaikus, tiek jų tėvelius. Filmo herojus – paprastas berniukas, išdrįsęs Kūčių vakarą įlipti į paslaptingą traukinį, galintį nuvežti į pasakišką vietą. Tai puikus metaforinis pasakojimas apie draugystę, tikėjimą, dalijimosi džiaugsmą. Filmas, paskatinsiantis nors akimirkai sugrįžti į vaikystę ir vėl patikėti tuo, kuo kažkada tikėjome. Ir užduoti sau klausimą: „Ar išdrįsiu įlipti į traukinį?“

The Polar Express

Tegyvuoja meilė (Love Actually)

Nuostabi, pozityvumo persmelkta šventinė romantinė komedija apie dešimties tarpusavyje susijusių veikėjų gyvenimus, jų meilę, lūkesčius, sėkmes ir nesėkmes. Ypatingo šarmo šiam filmui suteikia puikiai parinkta aktorių komanda: Hugh Grant, Liam Neeson, Martin Freeman, Keira Knightley ir kitos, jau legendomis tapusios kino žvaigždės. Šviesi, tikra, graži istorija maloniam kalėdiniam vakarui su šeima arba antrąja puse.

Love Actually

Andželos Kalėdos (Angela‘s Christmas)

Graži, tikroviška ir nuoširdi animacija apie mergaitę Andželą, nusprendusią paimti iš bažnyčios vaikelį Jėzų tam, kad galėtų jį aprengti ir grąžinti atgal. Deja, miestelio gyventojai nesupranta jos tyraus polėkio – jie įsitikinę, kad kažkas tyčia pavogė kūdikėlį. Ir skuba nubausti kaltąjį. Ar mergaitei pavyks išvengti bausmės ir apginti savo garbę? Nuostabi istorija, pabrėžianti tikrąją švenčių esmę, kurią, deja, daugelis mūsų jau ima pamiršti.

Angela‘s Christmas

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.