TD naktinis režimas: kaip jį įjungti? (2)

Naktinis režimas „Tėvų darželyje“ Naktinis režimas „Tėvų darželyje“

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Kas yra naktinis režimas?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra specialus režimas, naudojamas išmaniuosiuose prietaisuose. Šis režimas nutamsina foną iki juodos ar tamsiai pilkos spalvos, o teksto raides nudažo balta ar kita šviesia spalva.

Nemažai šiuolaikinių operacinių sistemų (pavyzdžiui, „Windows 10“, „macOS Mojave“, „iOS 13“, „Android 10“), naujosios interneto naršyklių „Firefox“ ir „Chromium“ versijos turi integruotą naktinį režimą.

Naktinį režimą galima įjungti ir kai kuriose mobiliosiose aplikacijose ar internetiniuose puslapiuose - taip pat ir „Tėvų darželyje“.

Kuo naudingas naktinis režimas?

 • Sumažina akių nuovargį.
 • Padeda lengviau užmigti ir geriau miegoti net ir po ilgesnio naudojimosi išmaniuoju įrenginiu.
 • Jeigu telefonas turi „OLED“ ekraną (dauguma naujesnių telefonų modelių jį turi), naktinis režimas padeda taupyti baterijos energiją, tad jo nereikia taip dažnai krauti.
 • Telefonas taip ryškiai nešviečia naktį, tad nepažadinsite šalia miegančiųjų. Pavyzdžiui, jeigu naktį maitinate vaikelį ir skaitinėjate TD forumą. :)

Kada nereikėtų naudoti naktinio režimo?

 • Naudojant naktinį režimą šviesiu paros metu ar ryškiai apšviestose patalpose efektas gali būti priešingas, t.y. akys pavargs labiau.
 • Trumparegystę ar astigmatizmą turintiems žmonėms naktinis režimas gali netikti - teksto kontūrai gali imti lietis, mirgėti.
 • Ilgai naudojant naktinį režimą (ypač daug skaitant) gali sumažėti dėmesys, susikaupimas, gali tapti sunkiau įsisąmoninti informaciją.  

Kaip įsijungti naktinį režimą „Tėvų darželyje“?

TD naktinis režimas (angl. dark mode) mobiliajame telefone

Naktinis režimas TD apklikacijoje

 1. Atsidarykite mobiliają TD programėlę.
 2. Viršutiniame, kairiajame kampe išskleiskite pasirinkimų meniu (paspauskite ant trijų brūkšnelių).
 3. Išsiskleidusio meniu apačioje spustelėkite ant „Naktinis režimas“.
 4. Jeigu norėsite išjungti naktinį režimą, viską darykite analogiškai, t.y. vėl išskleiskite pasirinkimų meniu ir jame spustelėkite ant „Naktinis režimas“.

Susiję straipsniai

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.

Išmaniųjų namų sistema: puiki išeitis, jei norite, kad namai būtų „protingi“

Išmanieji namai – tai prie bendro tinklo prijungti įrenginiai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, pasitelkus išmanųjį telefoną ar planšetę.

Naujausi komentarai

 1. Amarila
  Amarila prieš 8 mėn.

  Pagaliau! Bet O kodėl grupėse šitas baltas lieka ant rašymo lauko?

 2. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 8 mėn.

  Amarila parašė:
  Pagaliau! Bet O kodėl grupėse šitas baltas lieka ant rašymo lauko?

  Labai dėkojame už pastebėjimą! Klaida bus ištaisyta