„Tėvų darželio“ laidoje - kaip COVID-19 serga vaikai?

Berniukas su apsaugine veido kauke vaikų žaidimų aikštelėje „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Dovilė ir Žygis Stakėnai susidūrė su koronavirusu - COVID-19 persirgo jie patys ir vienas iš jų sūnų. Naujausioje laidoje jie pasidalino asmenine patirtimi ir kalbėjosi su kitomis koronavirusine infekcija persirgusiomis šeimomis.

Koronavirusas (COVID-19) vaikui: ką reikia žinoti tėvams?

Pastebima, kad vaikai koronavirusine infekcija (COVID-19) įprastai perserga labai lengvai, o sunkūs simptomai ar gyvybei grėsmę sukelianti ligos eiga jiems pasitaiko itin retai.

Daugiau apie tai skaitykite čia:

Laidoje kalbėjusi vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Jurgita Biliuvienė patvirtino, kad užsikrėtę vaikai dažniausiai serga besimptome arba labai lengva ligos forma.

Įprastai, jeigu simptomai vaikams pasireiškia, jie primena peršalimą, tačiau COVID-19 sergančius vaikus gali kamuoti suaugusiems nebūdinga ligos eiga, pavyzdžiui, susirgęs vaikas gali viduriuoti, vemti:

 

Laidoje savo patirtimi pasidalinęs tėtis Andrius Petkus pasakojo, kad būtent šie, mažiau girdėti simptomai pasireiškė jo dukrelei. Naktį mergaitė pradėjo vemti, karščiuoti, skųstis pilvo skausmu, tad tėveliai iš pradžių įtarė skrandžio negalavimus:

Kiek Lietuvoje yra koronavirusu (COVID-19) sergančių vaikų?

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė laidoje kalbėjo, kad tarp visų patvirtintų ligos atvejų yra nustatyta apie 7% susirgusių vaikų iki 18 metų. Mažylių, t.y. ikimokyklinio amžiaus vaikų, patvirtinti susirgimai nesiekia 2%:

Koronavirusas (COVID-19): kaip ir ką papasakoti vaikams?

Specialistų teigimu, svarbiausia, kad vaikai žinotų elgesio ir saugumo taisykles pandemijos bei karantino metu: kodėl laiką leidžiame namuose, dėvime kaukes, dažnai plauname rankas ir pan.

Vaikui apie koronavirusinę infekciją daugiau papasakoti reikėtų, jeigu vaikas pats domisi, klausinėja arba jeigu jis išgyvena, yra išsigandęs. Taip pat labai svarbu pasikalbėti su vaiku, jeigu ši informacija jam aktuali ir jį liečia asmeniškai, t.y. jeigu susirgo šeimos narys ar kitas vaikui svarbus žmogus, jeigu vaikui yra įtariama ar jau patvirtinta infekcija.

Daugiau apie tai skaitykite čia:

„Tėvų darželio“ laidą žiūrėkite 10.00 per TV3, laida kartojama pirmadieniais 9.00 per TV8. Visus laidos įrašus rasite TV3play.lt.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Skelbimai

5,00 €
158 | 12 - 13 m.
26,00 €
39 | 24,9 cm | 5½ - 6