Kaip baisiai linksmai paminėti Helovyną? (2)

Mama su dukra ruošiasi Helovynui Kasefoto | Shutterstock.com

Helovynas – viena mėgstamiausių ir labiausiai laukiamų vaikų švenčių. Šeimos Lietuvoje jį švenčia įvairiai: vienos prašo skanumynų, kitos jais vaišina, trečios – tik skaptuoja moliūgus ir kepa baisius sausainius, ketvirtos šios šventės apskritai nepripažįsta, nes joms kur kas artimesnės yra Vėlinės, ir sujaukti, anot jų, šio laikotarpiu nevalia.

Iš kur kilo šventės pavadinimas?

Helovynas – anglų kalbos žodis (angl. Halloween). Tačiau šios šventės pavadinimo kilmė – gana įdomi: dabartinis Helovynas atsirado sutraukus trižodį šventės pavadinimą All Hallow Even (arba All Saints' Eve). Tai Visų šventųjų išvakarės, pati šventė minima spalio 31 d.

Ar žinojote, kaip dar vadinamas ir lietuvinamas Helovynas? Helovynas gali būti Vaiduoklių šventė, Šiurpnaktis ar net Šmėklinės.

Kad ir kaip jūsų šeima priima šią šventę, jaukiai praleisti vakarą kartu – visuomet smagu. Yra daugybė būdų, kaip Helovyną padaryti jaukų, pozityvų ir linksmą. Pahelovyninkime kartu su vaikais!

Surenkite baisių filmų vakarą

Nemėgstate šurmulio ir vakarėlių, bet norėtumėte praleisti vakarą helovyniškai? Surenkite baisių filmų vakarą! Žinoma, tokia kino klasika, kaip „Košmaras Guobų gatvėje“ nėra tinkamas pasirinkimas peržiūrai su vaikais. Bet egzistuoja daugybė kitų, visai šeimai skirtų filmų, pavyzdžiui, „Hocus Pokus“, „Monstrų viešbutis“ arba „Paranormanas“. Kad šmėklos nepultų, apsiginkluokite kvapnia arbata, minkštu pledu ir spragėsiais. Na, o mažiesiems nuėjus miegoti galėsite pasimėgauti kur kas baisesniais filmais.

Medžiokite skanėstus kieme

Amerikoje vaikai klaidžioja po apylinkes, ieškodami ir prašydami skanėstų. Na, o pas mus Lietuvoje vaikai gali jų ieškoti... kieme arba aplink namus! Paslėpkite skanumynus netoliese ir paruoškite užuominų bei mįslių, kad ieškoti būtų dar įdomiau. Vienu šūviu nušausite du zuikius – užimsite savo atžalas ir paskatinsite jas praleisti laiką gryname ore. Beje, skanėstus galite pakeisti ir kitais linksmais Helovyno niekučiais – žaisliniais voratinkliais, vorais, skeletais ar kaukolėmis!

Papuoškite namus

Tai nėra sudėtinga − prireiks tik „Google“ paieškos ir trupučio vaizduotės. Sugalvokite, kaip norėtumėte papuošti savo namus. Linksmai – moliūgais, voratinkliais ir raganomis? O gal jaukiai – žvakių šviesa, kankorėžiais ir geltonais klevo lapais? Leiskite savo kūrybiškumui atsiskleisti. Nesvarbu, ar tai bus šiurpiai linksmi vaiduoklių namai, ar harmoninga ramybės oazė – svarbiausia, kad ji įneštų laimės ir džiaugsmo į jūsų namus.

Surenkite šeimos žaidimų vakarą

Yra šeimų, nepripažįstančių Helovyno, bet norinčių šį išeiginių vakarą praleisti įdomiau nei įprastai. Šeimos žaidimų vakaras – puikus pasirinkimas! Paruoškite užkandžių, užsidekite žvakutes ir žaiskite stalo žaidimus. Tokie vakarai suartina ir padeda užmegzti dar gilesnį ryšį tarp šeimos narių.

Suorganizuokite kostiumų vakarėlį

Norisi tikrų įspūdžių? Surenkite tikrą šeimos Helovyno vakarėlį! Apsirenkite baisiais kostiumais: raganomis, vorais, vampyrais ar šikšnosparniais. Šokite ir žaiskite linksmus žaidimus. Tokiam vakarui puikiai tiks Helovynui skirtas maistas, pavyzdžiui, pabaisiukai sluoksniuotoje tešloje, o desertui – patys tikriausi Drakulos dantys.

Greiti Helovyno pabaisiukai sluoksniuotoje tešloje

Helovyniskos desreles teslojeAnastasia_Panait | Shutterstock.com

Jums prireiks vos 3 ingredientų:

 • kepti tinkamų mėgstamų dešrelių – 350 g;
 • sluoksniuotos bemielės tešlos – 375 g;
 • alyvuogių ir sūrio (šiek tiek, dekoravimui);
 • garstyčių ir pomidorų padažo.

Kaip gaminti?

 1. Sluoksniuotą tešlą atšildykite, truputį pakočiokite, kad būtų plonesnė, ir supjaustykite plonomis juostelėmis.
 2. Kiekvieną dešrelę apvyniokite tešlos juostelėmis, kaip mumijas. Apvyniotas dešreles išdėlioti ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
 3. Kepti iki 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 minučių, kol gražiai pagels.
 4. Iškepusias ir šiek tiek atvėsusias papuoškite „akytėmis“ iš sūrio ir alyvuogių.
 5. Patiekite su garstyčiomis ir pomidorų padažu.

Helovynaukite!

Drakulos dantys

Drakulos dantysMShev | Shutterstock.com

Jums prireiks vos 4 ingredientų:

 • sviestinių sausainukų – 1 pakuotės;
 • miniatiūrinių zefyriukų (angl. marshmallows) – 1 pakuotės;
 • raudono glajaus – 1 tūbelės;
 • migdolų be žievelės.

Kaip gaminti?

 1. Perpjaukite sausainius pusiau. Ištepkite abi puses raudonu glajumi.
 2. Sudėkite ratu ant kiekvienos pusės po šešis mažyčius zefyriukus.
 3. Suglauskite abi sausainio puses.
 4. Iš migdolų padarykite dvi iltis ir įkiškite jas į tarpelius.

Helovynaukite!

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Edita@ prieš 2 m.

  Jo isvis nereikia mineti, sveskite Lietuviska Velyniu svente aplankydami artimuju kapus🙂

 2. Sharlote
  Sharlote prieš 2 m.

  Edita@ parašė:
  Jo isvis nereikia mineti, sveskite Lietuviska Velyniu svente aplankydami artimuju kapus🙂

  Tam artimajam nei silta nei salta ar ateisi prie to kapo. Kol gyvi zmones reik linksmintis ir bendraut, o ne mirusiam bereiksmi demesi rodyt