Kaip emociškai pasiruošti gimdymui karantino metu? (video)

Nėščia moteris guli Pixel-Shot | Shutterstock.com

Gimdymas visuomet yra iššūkis, o gimdymas COVID-19 pandemijos metu daugeliui moterų kelia didžiulį nerimą. Ką daryti, kad gimdymas per karantiną suteiktų kuo mažiau blogų emocijų ir praeitų kuo sklandžiau?

Ką svarbu žinoti apie gimdymą karantino metu?

Gimdymo karantino metu tvarka pasikeitusi, siekiant sumažinti socialinių kontaktų kiekį, apsaugoti gimdyvę, netrukus gimsiantį naujagimį ir medicinos personalą nuo koronavirusinės infekcijos bei tokiu būdu stabdyti jos plitimą.

Laikantis rekomendacijų gimdyme karantino metu turėtų dalyvauti kuo mažiau žmonių, todėl Lietuvos akušerių ginekologų valdyba rekomenduoja neleisti gimdyve dalyvauti partneriams ar kitiems moterį lydėti norintiems asmenims ir apsiriboti minimaliu medicinos personalu.

Daugiau apie tai skaitykite:

Kaip nusiteikti gimdymui karantino metu?

  • Ieškokite informacijos. Dažniausiai bijome to, ko nepažįstame, todėl ieškokite informacijos apie gimdymo tvarką karantino metu bei apie COVID-19 infekciją. Virusas yra labai lakus ir pavojingas, todėl labai svarbu riboti socialinių kontaktų kiekį ir tokiu būdu stabdyti jo plitimą.
  • Konsultuokitės su medikais. „Gyvos“ konsultacijos karantino metu yra stipriai apribotos, tačiau nėščiosios raginami konsultuotis telefonu, elektroniniu paštu.
  • Įsiklausykite į specialistų nuomonę ir patarimus. Jie remiasi savo patirtimi ir atsižvelgus į naujausius tyrimus parengtomis rekomendacijomis.
  • Nuoširdžiai ir atvirai bendraukite su medicinos personalu. Įvairūs nesusipratimai ir įtampa dažnai kyla dėl komunikacijos trūkumo, todėl atvirai išsakykite savo lūkesčius, klauskite, pasidalinkite savo gimdymo baimėmis.
  • Naudokitės šiuolaikinėmis technologijomis, pavyzdžiui, vaizdo skambučiais. Žinoma, tai nepakeis „gyvo“ kontakto gimdymo metu ar iškart po jo, tačiau vien artimųjų balso girdėjimas, jų padrąsinantys žodžiai gali padėti.
  • Nebijokite, kad kažką pamiršote. Iš anksto susidėkite gimdyvės krepšelį, bet ligoninėje, jeigu yra poreikis, jums ir naujagimiui bus suteikti būtiniausi daiktai. Jūsų artimieji taip pat turės galimybę per medicininį personalą perduoti jums skirtus lauknešėlius.
  • Susitelkite į pozityvius dalykus - juk jau netrukus rankose laikysite gimusį vaikelį!
  • Pabendraukite su kitomis nėščiosiomis ir jau pagimdžiusiomis moterimis. Kitų moterų mintys, patirtis ir patarimai padeda nurimti - juk jeigu pavyko joms, puikiai pasiseks ir jums.

„Tėvų darželio“ laidoje apie gimdymą karantino metu kalbėjo paskutiniąsias nėštumo dienas skaičiuojančios atlikėjos Ingrida Martinkėnaitė ir Baiba Skrustenė-Serdiukė, kurios laidai dar nepasiekus eterio abi sėkmingai pagimdė dukreles.

Atlikėja Ingrida Martinkėnaitė nėštumo metu pasakojo, kad ji „dozuoja informacijos kiekį“, kasdien žinių nežiūri ir neskaito, vengdama neigiamos informacijos. Visoms nėščioms moterims Ingrida linkėjo ramybės ir atrasti ryšį su medikais gimdymo metu.

Atlikėja Baiba Skrustenė-Serdiukė visoms besilaukiančioms ir netrukus gimdysiančioms moterims linkėjo atrasti vidinę ramybę, klausytis gydytojų bei prisiminti, kad kiekvienas skausmingas sąrėmis priartina prie taip laukiamo susitikimo su vaikeliu.

Susiję straipsniai

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Linkime saldžių sapnų! Ką daryti, kad vaikai ramiai miegotų? (video)

Septintojoje „Tėvų darželio“ TV laidoje linkėjome saldžių sapnų ir apie ramų miegą kalbėjomės su miego konsultante Dovile Šafranauske.