Kaip Mamos diena švenčiama kitose šalyse?

Dukra dovanoja mamai rausvas rožes ir dovaną VGstockstudio | Shutterstock.com

Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį - tą dieną vaikai lanko mamas, joms dėkoja ir dovanoja gėles bei kitas malonias smulkmenas. O kaip ši diena švenčiama kitose pasaulio šalyse?

Motinos diena Lietuvoje

Motinos diena pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje oficialiai pradėta švęsti nuo 1929-ųjų, kuomet Lietuvos katalikių moterų draugija sušauktame susirinkime pasiūlė jai paskirti kiekvienų metų pirmąjį gegužės sekmadienį. Jų iniciatyva Motinos dienos proga pradėtos rengti pamaldos, miestuose studijuojantys jaunuoliai skatinami grįžti į namus pasveikinti mamų.

Motinos diena Prancūzijoje

Prancūzijoje Mamos diena švenčiama paskutinį gegužės sekmadienį (išskyrus tuos metus, kuomet paskutinysis gegužės sekmadienis yra Sekminės, tuomet Mamos diena perkeliama į pirmąjį birželio sekmadienį). Mamos dieną oficialia švente paskelbė Napoleonas, norėjęs pagerbti daug vaikų turinčias motinas. Mamos dienos proga vaikai atlieka visus buities darbus, dovanoja mamoms rankų darbo dovanėles.

Motinos diena Vokietijoje

Motinos diena Vokietijoje švenčiama antrąjį gegužės sekmadienį, tačiau perkeliama į pirmąjį, jeigu įprasta šventės diena sutampa su Sekminėmis. Hitlerio valdymo ir Antrojo Pasaulinio karo laikotarpiu Motinos diena buvo stipriai politizuota - daug vaikų tėvynei pagimdžiusios motinos buvo sveikinamos, iškilmingai įteikiant auksinius, sidabrinius arba bronzinius medalius. Šiandien vokiečiai švenčia taip pat, kaip ir likęs vakarų pasaulis - lanko mamas, dovanoja joms dovanėlės, valgo šventinius pietus.

Motinos diena Indijoje

Vakarietiškomis tradicijomis besižavintys indai švenčia Motinos dieną antrąjį gegužės sekmadienį. Jie lanko ir sveikina mamas, prisimena jų pasiaukojimą. Senųjų tradicijų besilaikantys tikintieji spalio mėnesį pagerbia deivę Durgą. Durga yra Deivė Motina, materialiosios visatos valdovė, turinti dešimt rankų ir sauganti dievus bei žmonių pasaulį nuo demonų.

Motinos diena Japonijoje

Motinos diena Japonijoje išpopuliarėjo po Antrojo Pasaulinio karo, kaip būdas pagerbti ir padėkoti motinoms, kare netekusioms sūnų. Ilgainiui paplito tradicija mamoms dovanoti gvazdikus, kurie japonų kultūroje simbolizuoja motinos meilę ir ištvermę.

Motinos diena Etiopijoje

Motinos diena Etiopijoje švenčiama lietingojo sezono pabaigoje, ankstyvą rudenį. Šventės proga visa šeima (o jos Etiopijoje tikrai gausios) susirenka drauge, dukterys pasirūpina daržovėmis, vaisiais ir sūriu, o sūnūs - mėsa, paruošiamos gausios vaišės, dainuojama, šokama. Šventės metu būtinai prisimenami bei pagerbiami daug nusipelnę šeimos nariai, džiaugiamasi jų pasiekimais.

Motinos diena Australijoje

Antrąjį gegužės sekmadienį australai sveikina mamas, dovanodami joms gvazdikų arba chrizantemų (angliškai gėlės chrysanthemum pavadinimas baigiasi žodžiu mama - mum, kartais chrizantemos ir vadinamos tiesiog mums) puokštes. Australijoje įprasta sveikinti ne tik mamas, bet ir kitas šeimos bei giminės moteris - močiutes, tetas. Motinos dienos proga įprastai organizuojami labdaringi renginiai, kurių metu surinktos lėšos skiriamos moterų reikmėms.

Motinos diena Serbijoje

Serbai mini Vaikų, Mamos ir Tėčio dienas gruodžio sekmadieniais prieš Kalėdas. Šių švenčių metu yra paprotys šeimos narius surišti virve. Pirmąjį sekmadienį, Vaikų dieną virve surišami vaikai ir neišvaduojami tol, kol nepasižada gražiai elgtis. Antrąjį sekmadienį, Mamų dieną virve surišta mama turi prižadėti visus pavaišinti skanėstais, o trečiąjį sekmadienį surišto tėčio pažadas yra daug Kalėdų dovanų!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Skelbimai

10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.
20,00 €
44 | 16 | L