Kalėdinių dovanų idėjos vaikų grupėms darželiuose ir mokyklose

Mergaitė stovi greta Kalėdų Senelio darželyje Adil Celebiyev StokPhoto | Shutterstock.com

Kasmet darželiuose ir mokyklose daugelis vaikų susitinka su Kalėdų Seneliu ar kitais personažais – nykštukais, elfais, snieguolėmis ir kt.

Neatskiriami šventės kolektyve ir „atributai“ – karnavalinis kostiumas bei iš Kalėdų Senelio maišo pabyrančios dovanos. Vaikai jų laukia ne mažiau nei pačios šventės.

Nemenkas iššūkis tenka ir tėvams: jie turi nuspręsti, kokias ir kiek kainuojančias dovanas pirkti, ar vaikams dovanos skirtingas, ar – vienodas dovanas.

Dažniausiai tėvai dovanas vaikų grupėms renka pagal tam tikrus kriterijus

  1. Kaina. Paprastai kalėdinių dovanų darželyje biudžetas neviršija 5–10 eurų. Brangesnes dovanas vaikai randa namie po Kalėdų eglute.
  2. Originalumas. Ieškoma įdomesnių dovanėlių. Pavyzdžiui, paprasta spalvinimo knygelė vargu ar nustebintų, o spalvinimo smėliu rinkinys – kur kas geresnis sprendimas.
  3. Vaiko amžius / įgūdžiai. Dovanos turi atitikti vaiko amžių ir įgūdžius. Pavyzdžiui, lopšelio ir priešmokyklinėje grupėse ugdomiems vaikams analogiškos dovanos tikrai netiks.
  4. Universalumas. Ieškoma universalių sprendimų, tinkančių tiek berniukams, tiek mergaitėms, taip pat bandoma rasti „aukso viduriuką“, kad dovana domintų skirtingų charakterių ir interesų vaikus. Nors, kita vertus, galima rasti beveik analogiškų dovanų variantų (dėlionė su princese arba automobiliu), tinkančių berniukams arba mergaitėms: tiesiog Kalėdų Seneliui reikėtų turėti 2 maišus arba dovanas supakuoti į skirtingą popierių.

Dėlionės

Dėlioti dėliones mėgsta daugelis vaikų. Jos padeda treniruoti rankų raumenis, lavina judesių koordinaciją, sukelia daug džiaugsmo, kai pagaliau sudedamas spalvingas paveikslas. Kuo vaikas mažesnis, tuo stambesnės detalės turėtų būti, ir atvirkščiai. Siekiant atitikti originalumo kriterijų galima paieškoti medinių dėlionių, dėlionių-mozaikų, dėlionių, dekoruotų blizgučiais, ir t. t. Beje, vyresniems vaikams galima dovanoti ir 3D dėliones.

DelionesDavid Bokuchava | Shutterstock.com

Kūrybiniai rinkiniai

Vaikai paprastai labai džiaugiasi kūrybiniais rinkiniais iš serijos „pasidaryk pats“. Jie gali pasigaminti lipdukus, šviestuvus, žaisliukus eglutei, lėkštutę ar puodelį, taupyklę ir t. t. Mergaitėms labai patinka gaminti papuošalus, aksesuarus, muiliukus ir pan., berniukams patiks gleivių masės (slime), magnetukų su superherojais ir panašūs rinkiniai.

Kurybiniai rinkiniaiNatalia Deriabina | Shutterstock.com

Knygos

Nuostabi kalėdinė dovana darželinukams ar mokyklinio amžiaus vaikams – knygos ar jų rinkiniai. Čia tėvai ir pedagogai turi ypač daug pasirinkimo laisvės, tad puoselėjant kalėdinę dvasią dažnai pasirenkamos knygos šventine tematika, taip pat perkami įvairūs knygų rinkiniai, kartais sukomplektuoti su spalvinimo / rašymo priemonėmis, lipdukais, knygų skirtukais ir pan. Kiek kitokio tipo knygos – interaktyvios spalvinimo knygelės.

Knygosalinabuphoto | Shutterstock.com

Spalvinimo arba piešimo rinkiniai

Vaikiškų kalėdinių dovanų kategorijoje itin gausu įvairiausių spalvinimo ir piešimo rinkinių. Maži vaikai labai mėgsta spalvinimo vandeniu rinkinius, vyresni mielai išbando spalvinimą smėliu. Taip pat daug smagių akimirkų dovanoja štampukų rinkiniai arba braižymo rinkiniai. Verta paminėti silikoninius paveikslėlius, kuriuos vaikas galės spalvinti daugybę kartų.

Spalvinimo arba piešimo rinkiniaiPrzemek Klos | Shutterstock.com

Stalo žaidimai

Jaukius mažųjų žiemos vakarus praskaidrins stalo žaidimai. Juos vaikai galės žaisti kartu su broliais ar sesėmis bei tėvais. Abejingų nepalieka populiarieji domino, atminties (memo), UNO ar kiti kortų / kortelių žaidimai, tačiau galima rinktis ir šių metų rinkos naujoves: mažesnė tikimybė, kad kuris nors vaikas iš grupės ar klasės tam tikrą žaidimą jau turės.

Stalo zaidimaijulie deshaies | Shutterstock.com

Konstruktoriai

Bet kokio amžiaus vaikui patiksianti dovana – konstruktorius. Galima rasti įdomių iš pačių įvairiausių medžiagų – nuo lipnių detalių iki šiaudelių – pagamintų konstruktorių. Tėvai mielai perka nedidelius LEGO rinkinukus ar jų analogus, taip pat Plus Plus konstruktorius iš kryželio formos detalių.

KonstruktoriaiPetrychenko Anton | Shutterstock.com

Galvosūkiai

Verta pasvarstyti ir apie įvairius galvosūkius – pavyzdžiui, Rubiko kubą ir įvairius jo atitikmenis (lankstomas gyvatėles), taip pat populiariuosius jutiklinius (sensorinius), jokomi, 3D galvosūkius, ir kt. Išties įdomių ir intelektą lavinančių galvosūkių galima rasti specializuotose parduotuvėse: tereikės tik pasikonsultuoti bei išsirinkti.

Rubikas kubikasMadamKaye | Shutterstock.com

Saldumynai arba jų rinkiniai

Jau tikra klasika tapo saldainių rinkiniai šventinėse pakuotėse bei šokoladiniai kiaušiniai-siurprizai. Tačiau nemažai tėvų ieško sveikesnių alternatyvų, tad internete jau galima rasti sveikų ir nebrangių džiovintų ar liofilizuotų vaisių, becukrių ledinukų ar guminukų ir panašių rinkinių. Kiek geresnis pasirinkimas nei saldainiai – ir meduolių kepimo / dekoravimo rinkiniai.

Saldumynai gali būti ir priedas prie pagrindinės dovanos darželinukui ar mokiniui.

Kalediniai saldumynaizarzamora | Shutterstock.com

Norite išrinkti tinkamą dovaną pagal vaiko amžių? Skaitykite:

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.