Ko labiausiai bijo būsimieji tėčiai? (135)

Pora laiko rankas ant nėščiosios pilvo Antonio Guillem | Shutterstock.com

Įvairios baimės nėštumo metu kamuoja ne vien moteris, bet ir jų vyrus: laukdami gimsiančio kūdikio jie labiausiai jaudinasi dėl kelių dalykų...

Kaip pasikeis poros santykiai po kūdikio gimimo?

Daugelis vyrų nerimauja, kad gimus kūdikiui moteris visą dėmesį bei meilę skirs mažyliui, vyrą palikdama antrame (arba dar tolimesniame) plane. Savaime suprantama, kad poros santykiai ir visa šeimos dinamika gimus kūdikiui pasikeičia, tad abiems partneriams teks pasistengti, kad šie pokyčiai būtų pozityvūs!

Kaip pasikeis lytinis gyvenimas po gimdymo?

Seksas po gimdymo yra subtilus, tačiau absoliučiai daugumai porų labai svarbus klausimas. Dažniausiai ginekologai dėl fiziologinių priežasčių lytinius santykius rekomenduoja pradėti po gimdymo praėjus bent 6 savaitėms. Reikėtų suprasti, kad po gimdymo atnaujinti lytiniai santykiai gali būti skausmingi, tad reikės daugiau supratingumo, kantrybės bei laiko.

Daugiau apie tai skaitykite:

Ar jis bus geras tėvas ir šeimos maitintojas?

Nors per šimtmečius vyrų ir moterų vaidmenys keitėsi ir evoliucionavo, laukiantis kūdikio ir būsimajam tėčiui kyla daug dilemų, susijusių su vaiko auginimu, šeimos maitintojo statusu. Ruošdamiesi šeimos pagausėjimui turėtumėte pasikalbėti apie šeimos finansinę padėtį, galite pasikonsultuoti su finansų ekspertais.

Ar vyras turėtų dalyvauti gimdyme?

Nors dar visai neseniai vyro dalyvavimas gimdyme buvo tabu, dabar vis daugiau moterų norėtų, kad partneris būtų šalia – bent jau per sąrėmius. Svarstant, ar vyras turėtų dalyvauti gimdyme, vieno teisingo sprendimo nėra. Tai šeimos apsisprendimas, tad atvirai pasikalbėti apie jūsų abiejų lūkesčius ir baimes.

Daugiau apie tai skaitykite:

Ar jis mokės pasirūpinti naujagimiu?

Parsivežus naujagimį (ypač, jeigu tai pirmagimis) namo daug baimių kyla tiek tėčiui, tiek ir mamai. Dažniausia šių baimių priežastys yra nežinojimas, todėl ruošiantis kūdikio gimimui abiem tėvams pravartu perskaityti kelias knygas apie naujagimių priežiūrą, lankyti pasiruošimo kursus ir paskaitas, rūpimų dalykų išsiklausinėti nėštumą prižiūrinčio gydytojo.

Taip pat rekomenduojame pasinaudoti šia atmintine:

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.

Naujausi komentarai

 1. zosyte-Vilnius
  zosyte-Vilnius prieš 9 m.

  Gerdukou parašė:
  Ziuredama ir prisimindama procesa atsalu ir daveda iki purtymo,paSidaro negera. Labai bijau,labai nerimauju...vyras reguoja normaliai,bet gimdyme taip pat bijo daly…

  as neversciau savo vyro jame dalyvauti. kelio atgal nera jau

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  pirmą kart džiaugiausi ,kad nedalyvavo. Nes esu pratusi viską iškentėt viena, o kadangi būnant kažkam šalia, aš galiu tapti dar didesnis skauduliukas dar daugiau verkšlenčiau ir t.t bijočiau išvest iš kantrybės. Bet.......antrą kart spėju teks griebt jį būt šalia, tegu mato kaip kankinuosi

 3. eugutee
  eugutee prieš 8 m.

  Sako neglima per prievarta vyro versti dalyvauti gimdyme. Na as kazkaip ir pati nelabai noreciau, kad per pati gimdyma jis butu. Per saremius taip, bet per gimdyma - ne

 4. ilonasab
  ilonasab prieš 8 m.

  eugutee parašė:
  Sako neglima per prievarta vyro versti dalyvauti gimdyme. Na as kazkaip ir pati nelabai noreciau, kad per pati gimdyma jis butu. Per saremius taip, bet per gimdyma …

  Pritariu

 5. Viktorija.PAV
  Viktorija.PAV prieš 8 m.

  Man kai paruosiamieji buvo saremei sedejau skaiciavau regulerus ar ne uzrasinejau tai vyrui jau stoga rove sedejo kaip ant adatu vis ziuredamas ka as ten rasineju ir sako na jau vazuoji gimdyt ne? Atsiguliau tai pradejo galva glostit ko niekad nebudavo :Das jau juoktis is jo pradejau.o jai butu dar su man gimdime dalivaves isvis gi isprotetu