Kūdikis po laiko persukimo sunkiai užmiega: ką daryti?

Tėvai ir kūdikis sunkiai užmiega po laiko persukimo Zhuravlev Andrey | Shutterstock.com

Laikrodžio sukimas – nemenkas iššūkis ne tik mums, suaugusiesiems, bet ir vaikams. Taigi, kaip prisitaikyti prie laiko kaitos? Kokios priemonės padeda greitai ir efektyviai adaptuotis prie naujojo režimo?

Geroji žinia – jog nuo šiol galėsime mėgautis ilgesniais vakarais, tačiau prireiks maždaug savaitės, kol organizmas įpras prie pakitusio režimo. Tiesa, kai kurie tėvai pastebi, kad jau gerokai iki sukant laikrodį kūdikiai pradėjo keltis truputį anksčiau nei įprastai: tikėtina, kad biologinis laikrodis veikia kur kas geriau, negu manėme.

Su kūdikiais ir vaikais ilgiau būkite gryname ore

Žmogaus cirkadinis ritmas tikrųjų yra šiek tiek ilgesnis nei 24 valandos, todėl mums lengviau nueiti miegoti vėliau nei anksčiau užmigti. Pasukus laikrodį pavasarį kūdikiai taip pat turės eiti miegoti anksčiau, ir tai gali kelti tam tikrų problemų.

Natūralu, kad pakitęs kūdikio miego ritmas tėvus gali nemenkai išvarginti. Todėl puiki strategija – vakare keliauti su kūdikiu pasivaikščioti. Kūdikis gali sėdėti vežimėlyje, jį galima nešti ir nešioklėje – efektas vis tiek bus. Idealu, jei kūdikis lauke pajudėtų (pavyzdžiui, mokytųsi savarankiškai vaikščioti): keliaukite į parką ar žaidimų aikštelę. Didesnių ar mažesnių lauko pramogų išvarginti kūdikiai ir vaikai eis miegoti anksčiau negu įprastai.

Koreguokite kūdikio dienotvarkę

Nereikia tikėtis, kad visų kūdikių miego ritmas pakis automatiškai. Miego laiką galima šiek tiek koreguoti. Kelias dienas praktikuodamiesi nesunkiai pasieksite norimų pokyčių.

Kaip tai padaryti? Jeigu kūdikis ryte keldavosi 8 val., natūralu, kad dabar jis kelsis 9 val., o jei iš pietų miego keldavosi 15 val., dabar jis pabus apie 16 val. ir vakare ilgiau nenorės eiti miegoti. Tad kasdien kūdikį tiek ryte, tiek ir po pietų pakelkite 15 min. anksčiau. Tik 4 dienos ir, tikėtina, jis pradės įprasti prie naujojo režimo.

Yra ir kitas būdas: jeigu kūdikis pirmojo pogulio eidavo 9.30 val., tai dabar guldykite jį 10 val. Tą patį galima pasakyti ir apie vakarinį „posmelį“: jeigu kūdikis užmigdavo 19 val., dabar miego laikas turėtų persikelti į 19.30 val. Tai gali reikšti, kad jūsų kūdikis eis miegoti šiek tiek anksčiau arba anksčiau nei įprastai atsibus, tačiau tai stipriai nepaveiks jo dienotvarkės. Tiesiog kūdikiui gali prireikti daugiau laiko užmigti, nes jis gali būti ne toks pavargęs, tačiau po savaitės viskas grįš į įprastas vėžes. Svarbiausia – nusiteikti, kad miego „bangavimai“ – laikini.

Įsigykite naktines temdančiąsias užuolaidas

Kaip jau supratote, maždaug savaitę kūdikių ir vaikų miego ritmas gali būti sutrikęs, tada jų organizmas po truputį prisitaiko prie pokyčių ir viskas stoja į vėžes.

Tačiau yra vienas rimtas trikdis – tai ryški šviesa, besiskverbianti į kūdikio kambarį prieš miegą.

Todėl puiki išeitis – įsigyti temdančiąsias užuolaidas, kad kūdikiai lengviau užmigtų net ir tais vakarais, kai saulė intensyviai švies į jų langus. Taip pat reikia pasistengti, kad kambaryje visą laiką būtų tamsu ir miego metu (be reikalo nedekite šviesos, neatitraukite užuolaidų ar roletų), o temperatūra neviršytų 22 °C.

Susiję straipsniai

Sugniaužti kūdikio kumščiai: ar reikėtų sunerimti?

Naujagimiai atlieka iš pažiūros spazminius judesius ir dažnai įsitempia, gniaužia kumštukus. Ar tėvams reikėtų dėl to sunerimti?

Vaiką sugėlė vabzdžiai: ką daryti?

Vabzdžių įgėlimai gali kelti pavojų alergiškiems vaikams: tokiu atveju gali pasireikšti sunkių simptomų, tad prireikia skubaus gydymo.

Kūdikių raidos šuoliai (pasiekimų savaitės)

Kūdikiams pasireiškia gebėjimų raidos šuoliai, kurie dar vadinami pasiekimų savaitėmis.