Naudingi patarimai mėgstantiems švarius namus

Pora tvarko namus LightField Studios | Shutterstock.com

Ar jums pažįstamas tas švaros ir harmonijos jausmas, lyg kvepalų šleifas apgaubiantis šviežiai išvalytus namus? Tokioje patalpoje norisi būti, o jos orą – gerti. Jis atrodo tyresnis ir lengvesnis, o pats kambarys – daug erdvesnis nei prieš generalinį tvarkymą.

Išlaikyti švarą namuose svarbu ne tik dėl estetinio malonumo, bet ir dėl šeimos narių sveikatos. Juk reguliarus higienos laikymasis apsaugo nuo bakterijų ir virusų, taip pat nuo dulkių, nešvarumų ir jų sukeliamų ligų. 

Taigi kaip tinkamai valyti namus ir kaip tą padaryti gali padėti šiuolaikinės technologijos?

Daugiau skaitykite:

Tinkamas pasiruošimas prieš tvarkant namus

Jei norite, kad namų tvarkymas būtų ne vien naudingas, bet ir smagus procesas – suburkite šeimos narius. Paskirstykite užduotis, ir pirmyn! Galime užtikrinti: šitaip namus išvalysite žaibišku greičiu, be to, dirbsite kaip tikra vieninga komanda.

Kad ši namų rutina neužtruktų, prieš tai atlikite generalinį tvarkymą: sudėkite visus daiktus į savo vietas ir surinkite viską, kas gali trukdyti. Valykite visus namus vienu metu. Kitaip yra rizika prinešti purvo iš kitų patalpų į jau sutvarkytas.

Dulkėms valyti – dulkių siurblys-robotas

Neturite laiko nuolat siurbti ir plauti grindų? O gal esate iš tų užsiėmusių žmonių, kuriems nuolat pritrūksta laiko? Laimei, šiandien palaikyti švarą namuose yra daug paprasčiau nei mūsų tėvų ir senelių laikais. Juk egzistuoja daugybė robotų-siurblių, kurie siurbia, valo, plauna, o kai kurie net ir sausina grindis vienu metu! Šie nepamainomi pagalbininkai yra prieinami bemaž kiekvienam. Šiek tiek investavę, tikrai nepasigailėsite.

Stiklai turi spindėti be didelio vargo

Stiklus, langus ir veidrodžius rekomenduojama šlapiai nuvalyti specialiai tam skirta mikropluošto šluoste, o tada nusausinti. Jei norite tobulo blizgesio, naudokite specialiai jiems skirtą valymo chemiją. 

Neturite laiko blizginti langų? Pasitelkite į pagalbą langų valymo robotą. Jie gerai ir greitai išvalo langus, nepalikdami jokių dėmių ir dryžių. Be to, toks robotas mielai pagelbės valant ir kitus lygius paviršius – veidrodžius, stalus ar plyteles.

Vonia ir tualetas privalo būti akinamai švarūs

Vonia ir virtuvė − tai mūsų kasdienės laboratorijos, kuriose atliekame daug gyvybiškai svarbių operacijų. Vienur gaminame maistą, kitur – savo įvaizdį. Šiose patalpose praleidžiame išties nemažai laiko. Atitinkamai, esame atsakingi už tobulą jų higieną.

Anot specialistų, norint turėti nepriekaištingos švaros kriauklę, vonią ir tualetą, būtina naudoti specialiai tam skirtą buitinę chemiją. Ji naikina blogus kvapus, kovoja su pavojingomis bakterijomis, apsaugo paviršius nuo kalkių, dėmių, kenksmingų mikroorganizmų.

Taip pat labai svarbu reguliariai vėdinti šias patalpas. Juk dėl aukšto drėgmės lygio jose gali atsirasti pelėsis. O jis, savo ruožtu, yra be galo kenksmingas ne tik kvėpavimo sistemai, bet ir visam organizmui.

Kaip pasirūpinti minkštų baldų švara

Lovos, sofos, kilimai, pagalvės, čiužiniai, minkšti žaislai linkę kaupti dėmes, dulkes ir nešvarumus ne mažiau nei lygūs paviršiai. Be to, juose itin mėgsta veistis dulkių erkutės. Įsitaisiusios šiltai ir patogiai, jos minta žmonių odelių likučiais ir dauginasi. Šios erkutės yra itin pavojingos alergiškiems žmonėms. Jos gali sukelti astmą ir kitus kvėpavimo takų sutrikimus.

Norite būti tikri, kad miegate vieni, o jūsų lovoje nėra šių mažų nekviestų svečių? Naudokite specialius siurblius dulkių erkutėms šalinti. Na, o jei norite tik apsaugoti minkštus baldus nuo bakterijų – pasitelkite valymo garais įrenginius. Jie ne tik valo, bet ir dezinfekuoja minkštus paviršius, palikdami tobulą švarą ir jaukią aplinką.

Oras namuose taip pat turi būti švarus

Trokštate nuostabiai švarių namų ir geležinės sveikatos? Pasirūpinkite tuo, kuo kvėpuojate, – namų oru. Išmanūs oro valytuvai ne tik išvalo orą nuo dulkių, purvo, kenksmingų mikroorganizmų, bet ir stebi jo kokybę, informuoja apie ją šeimininkus. Oro valytuvas pasirūpins, kad oras namuose būtų lengvas, tyras, malonus, o svarbiausia – sveikas kvėpavimo takams.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.