5 nelepūs ir gražūs kambariniai augalai

Gyvos gėlės tikrai pagražina aplinką, tačiau ne visos mokame jas auginti, o kai kurių namuose trūksta šviesos vešliam žiemos sodui. Pristatome 5 augalus, kuriuos gali auginti kiekvienas.

1. Kalėdų kaktusas (Schlumbergera)

 

Sukulentas, kuris auga net ir prietemoje. Jam tinka pratiškai bet koks substratas, augalą pakanka laistyti kas dvi savaites. Tręšti reiktų kartą per du metus. Šis augalas Kalėdų laikotarpiu pasipuošia ryškiais rausvais, baltais, raudonais arba lašišos spalvos žiedais.

2. Karališkoji begonija (Begonia rex)

 

Mėgstama dėl puošnių, didelių lapų. Žydi vasarą, tačiau žiedai smulkūs, negražūs, juos geriau nuskinti, kadangi jie stabdo lapų augimą. Gerai auga net ir nelabai šviesioje vietoje. Pakenčia sąlyginai žemą patalpų temperatūrą, tačiau jautri skersvėjams. Laistyti pakanka kartą per savaitę. Tręšti vieną kartą metuose.

3. Skindapas (Epipremnum aureum)

 

Nereiklus vijoklinis augalas. Itin intensyviai auga pavasarį, tuomet augalo ūglius reiktų apgenėti bei suformuoti patinkančią formą. Galima augalo lapus apsukti apie medinį pagaliuką, tuomet augalas nebesvirs, o lips į viršų. Vienintelis reikalavimas - dažnokai laistyti, šaknų gniutulas turi būti visad drėgnas.

4. Kuokštinis chlorofitas (Chlorophytum comosum)


Vienas iš nereikliausių augalų, geriausiai jaučiasi pavėsyje, sunkiai ištveria kaitrius, tiesioginius vidurdienio saulės spindulius. Labai greitai auga, sugeria anglies monoksidą, gerai laikyti prie kompiuterio.

5. Arekinių šeimos palmė (Chrysalidocarpus lutescens)


Labai greitai auganti ir graži palmė. Geriau auga šiltose patalpoje, mėgsta drėgmę. Nelabai reikti saulei, tačiau apšviestose patalpose auga greičiau. Gali užaugti labai aukšta - apie 7 metrų aukščio.

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?

Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiai, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Per kiek laiko sudygsta sėklos?

Kiek dienų teks laukti, kol sudygs įvairių daržovių ir prieskoninių žolelių sėklos?