„Tėvų darželio“ laidoje - apie patyčias su tėvais ir specialistais (video)
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuotas tyrimas parodė, kad patyčių problema Lietuvoje yra labai gaji - Lietuvos mokiniai patiria daugiausia patyčių, lyginant su kitų Europos šalių ir Kanados bendraamžiais.
Tyrimo duomenis patyčias patiria 29 proc. berniukų ir 26 proc. mergaičių, o 25 proc. berniukų ir 14 proc. mergaičių patys tyčiojasi iš kitų.
Laidos vedėjai Dovilė ir Žygis Stakėnai prisipažino, kad su patyčiomis teko susidurti ir jų šeimai. Laidoje jiedu kalbėjosi su mama Iveta Dulko, „Iveta Fitness“ įkūrėja, kurios sūnus taip pat nukentėjo nuo patyčių bei psichologėmis Jūrate Bortkevičiene ir Jurgita Smilte Jasiulioniene.
Laidoje kalbėję menininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai prisipažino, kad vaikystėje girdėti užgauliojimai lydi ir suaugus, todėl negalime nekreipti dėmesio į patyčias:
Ką daryti, jeigu vaikas patiria patyčias?
Patyčios žlugdo vaiko pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais, reikšmingai blogina jo emocinę būklę, trukdo mokytis ir džiaugtis laiku mokykloje (bei už jos ribų), todėl tėvams labai svarbu mokėti jas atpažinti ir teisingai reaguoti.
Patyčias galima įtarti, jeigu vaiko elgesys pasikeičia, jis tampa dirglus, liūdnas, nenori bendrauti, ima vengti mokyklos ar anksčiau patikusių būrelių, pakinta jo valgymo įpročiai, suprastėja miego kokybė.
Daugiau apie tai skaitykite:
Kodėl vaikai tyčiojasi?
Norint rasti efektyvių patyčių problemos sprendimo būdų svarbu skirti dėmesį ne tik patyčias patiriančiam vaikui, bet ir besityčiojančiam. Labai dažnai iš kitų besityčiojantys vaikai tokiu būdu išreiškia vidinį skausmą, nerimą, neišspręstas auklėjimo problemas. Apie tai laidoje kalbėjo psichologė Jūratė Bortkevičienė:
Pasirūpinkite vaiko saugumu internete
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuoto tyrimo duomenys rodo, kad elektroninės patyčios taip pat yra didžiulė problema - jas patiria 25 proc. berniukų ir 19 proc. mergaičių, o iš kitų internete tyčiojasi 27 proc. berniukų ir 13 proc. mergaičių.
Tėvams svarbu atkreipti dėmesį ne tik į vaiko nuotaiką einant į mokyklą ar grįžtant iš jos, bet ir į jo elgesį naudojantis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu. Pavyzdžiui, nerimas galėtų kilti, jeigu vaikas vengia jais naudotis prie tėvų, tėvams įėjus į kambarį staiga uždaro socialinių tinklų langus ir pan.