„Tėvų darželis“ primena saugotis ir smagiai būti namuose (video) (3)

Tinklaraščio „Mamos gyvenimas“ autorė Žemyna Treiderė su vaikais „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Dešimtojoje (oho, kaip greitai laikas bėga!) „Tėvų darželio“ TV laidoje nagrinėjome pačią aktualiausią temą - susitikę su daktare Agne pasikalbėjome apie koronavirusą (COVID-19) ir dar kartą pasikartojome apsisaugojimo bei karantino taisykles. O mama Žemyna mums parodė kelis smagius eksperimentus, kad buvimas namie neprailgtų.

Kas yra koronavirusas (COVID-19) ir kodėl turime saugotis?

Koronavirusas (COVID-19) yra pandemiją sukėlęs, sparčiai plintantis ir žmonių gyvybei pavojingas virusas, sukeliantis į gripą panašius simptomus (karščiavimą, galvos skausmą, „kaulų laužymą“, sausą kosulį, dusulį), galintis lemti plaučių uždegimą, sepsį, septinį šoką, inkstų nepakankamumą.

Vaikų ligų daktarės, alergologės, pulmonologės Agnės Jagelavičienės teigimu, vaikai koronavirusu (COVID-19) perserga lengvai, tačiau jie gali pernešti ligą į rizikos grupę patenkantiems, t.y. vyresnio amžiaus, sergantiems lėtinėmis ligomis, nusilpusį imunitetą turintiems žmonėms. 

Daugiau apie koronavirusą (COVID-19) skaitykite:

Ką karantino metu veikti su vaikais?

Paskelbus karantiną ir uždarius vaikų darželius bei mokyklas tėveliams tenka pasukti galvą, kuo užimti vaikučius (primename, kad į pabūti kieme galima ir naudinga, tačiau nereikėtų leisti skirtingų šeimų vaikams žaisti tarpusavyje - tokiu būdu virusas gali išplisti).

Į pagalbą atskubėjo ir puikiomis idėjomis pasidalino trijų mažylių mama, tinklaraščio „Mamos gyvenimas“ autorė Žemyna Treiderė. Žemyna laidoje parodė kelis eksperimentus, kuriuos galite atlikti su namuose randamomis priemonėmis: pavyzdžiui, eksperimentas su pienu, pipirais ir muiluotu vandeniu tikrai įtikins vaikučius dažniau plautis rankas!

Daugiau mamos Žemynos eksperimentų ir kitų idėjų rasite:

Kviečiame dalyvauti konkurse ir laimėti žurnaliukus „Kutis“

Tinklaraščio „Mamos gyvenimas“ autorė Žemyna Treiderė laidoje pasakojo žurnaliuką „Kutis“ perkanti nuo pat pirmųjų jo numerių. „Kutis“ – pirmasis mažylių žurnalas lietuvių kalba, skirtas 2–4-erių metų vaikučiams.

Vaikučiams „Kutis“ patiks, nes jis spalvingas ir kupinas įvairių užduotėlių - žurnaliuką reikia ne tik vartyti bei grožėtis, bet ir klijuoti lipdukus, braižyti linijas, ieškoti atsakymų, piešti. Užduotėlės pateiktos taip, kad vaikas galėtų jas suvokti ir atlikti savarankiškai, tad „Kučiu“ džiaugsis ir laisvą minutėlę kavos puodeliui gavę tėveliai.

Kviečiame dalyvauti konkurse ir laimėti žurnalų rinkinius:

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 10 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Sweet_Summer prieš 3 m.

  Tėvu Darželis, o Jūs laidą filmavotės per karantiną, kai rekomenduojama niekis neiti ir nesibūriuoti? Tai Jūs su filmavimo grupe atvažiavote pas trijų vaikų mamą? Ir kodel ta liga taip plinta....? Sunku suprast...

 2. Ringailiux
  Ringailiux prieš 3 m.

  Rimtai? Su filmavimo komandaį svečius? Kai kiti geba persikelti į internetą ir suorganizuoti laidų filmavimą iš namų visai komandai bendradarbiaujant online, jūs važinėjat ir rizikuojat platinti virusą? Dėl ko? Kokia jums nauda iš tokio elgesio?

 3. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 3 m.

  Sveiki!
  Visų pirma, dėkojame už sureagavimą ir (pelnytą) kritiką. Ši laida buvo filmuota iki minimumo sumažinus kūrybinę komandą. Bet tai paskutinė tokio formato laida karantino laikotarpiu. Kitose laidose ieškosime kitų sprendimų, atitinkančių sugriežtinto karantino reikalavimus.