Vaikai ir Valentino diena: švęsti ar ne?

Bet kuri šventė turi savų šalininkų ir priešininkų, ir Valentino diena – ne išimtis. Tiesa ta, kad mažieji džiugiai priima visas šventes, bet tai, ar Valentino diena su savo tradicijomis jų mažose širdutėse prigis, didžiąja dalimi priklauso nuo tėvelių. Kokius argumentus jie pasitelkia?
Argumentas PRIEŠ: Valentino dieną geriau švęsti vieniems, be vaikų. Kad šeima būtų harmoninga ir darni, o romantika neišblėstų ir meilė neatvėstų, suprantama, kad tėvams reikia rasti laiko pabūti vieniems.
Argumentas UŽ: Romantiškas tėvų laikas – ne priežastis atimti iš vaiko šventę. Jeigu ruošiatės į restoraną šventinės vakarienės, šventiniais pietumis galima apdovanoti ir savo atžalą. Na, o padovanotas mažas pliušinis meškiukas su širdute net ir mažyliui pasilikus vakare su močiute ar aukle primins: mama ir tėtis jį labai myli.
Argumentas PRIEŠ: Ši šventė Lietuvoje nėra giliai įleidusi šaknų, neturi tradicijų ir yra itin komercializuota. Valentino dieną Lietuvoje pradėta švęsti tik nuo 90-ųjų, o šventimas dažnai siejamas tik su vienadienės atributikos pirkimu, tad vaikas nieko nepraras jos nešvęsdamas.
Argumentas UŽ: Tradicijos (kaip ir daugelis dalykų) prisijaukinamos, perimamos, joms prigyti reikia laiko. O kokias ir kaip perimsime, priklauso tik nuo mūsų pačių. Juk Valentino dieną nebūtina prisipirkti nereikalingo šlamšto, paženklinto raudona širdele. Tai – meilės diena, kai apie savo jausmus galima kalbėti žaismingai ir džiugiai, kai artimiesiems galima tiesiog pasakyti: „Aš tave myliu“.
Argumentas PRIEŠ: Valentino diena nustelbia vasario 16-ąją. Deja, tačiau anaiptol ne visi gali nesudvejoję pasakyti, kad vasario 16-ąją minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ji skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos narių pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės nutarimui paminėti.
Argumentas UŽ: Tarp šių švenčių yra šiokia tokia pertrauka, tad vieną dieną galime skirti dėmesį vienai šventei, kitą - kitai. Be to, jei paraginsite mažuosius papuošti namus ne tik širdelėmis, bet ir savo piešinėliais su Trispalve, Gedimino pilimi ar Trijų kryžių kalnu, namuose bus sugretintos dvi pačios tauriausios sąvokos – Meilė ir Tėvynė.
Argumentas PRIEŠ: Šventė labiau skirta suaugusiesiems, o ne vaikams. Valentino dieną labiausiai akcentuoja ne švelni tėvų meilė vaikams, o aistra ir romantiniai dviejų suaugusių žmonių santykiai. Ragindami vaikus švęsti Valentino dieną tarsi skatiname juos užaugti anksčiau laiko.
Argumentas UŽ: Meilė būna visokia. Jei meilę vertinsime vien kaip komercinius - erotinius triukus, su būtinomis dovanėlėmis iš sekso prekių parduotuvės, šampanu ir gundančiais apatiniais – tada, suprantama, vaikams ji netinka. Tačiau kada, jei ne dabar, parodyti mažiesiems žaismingos, nuoširdžios ir nesuerotintos meilės pavyzdį? Beje, juk iškalbingas jau ir pats faktas, kad dauguma mūsų prisipažįstą pirmą kartą įsimylėję... darželyje. Tai tik dar kartą įrodo: meilei amžius tikrai nesvarbu.
Argumentas PRIEŠ: Valentino dienos šventimas, susijęs su pramogomis suaugusiems. Valentino dieną organizuojamos romantiškos vakarienės restoranuose, siūlomi savaitgalio pabėgimai į SPA centrus, kino teatruose rodomi vyresniems žiūrovams skirti filmai. Vaikai šiose pramogose įprastai nėra pageidaujami ne tik „pagal susitarimą“, bet ir oficialiai, pavyzdžiui, nurodant amžiaus cenzą.
Argumentas UŽ: Nėra vienintelio teisingo būdo, kaip reikėtų švęsti Valentino dieną. Galime kurti savo tradicijas ir švęsti Valentino dieną šeimos rate, akcentuodami ne tik poros, bet ir visos šeimos meilę, tėvų ir vaikų tarpusavo ryšį, įtraukdami ir senelius, tetas ir dėdes, krikšto tėvelius ir daugybę kitų žmonių, kurių meilė mus lydi kasdien.
O ką apie Valentino dienos šventimą galvojate jūs? Kviečiame diskutuoti komentaruose.