Vaiko lytis: ar verta ją žinoti iš anksto? (209)

Vaiko lyties nustatymas

Berniukas? Mergaitė? O gal lai būna tai didžiosios dienos siurprizas? Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių būsimųjų tėvelių nori sužinoti vaikelio lytį iki gimdymo, o kiti linkę palaukti gimdymo dienos. Pirmųjų nuomone, išgirsti „Tai berniukas!” ar “Tai mergaitė!“ yra lygiai toks pats siurprizas tiek kūdikiui gimus, tiek likus penkiems mėnesiams iki gimdymo.

Kitiems atrodo, kad nepaisant mokslo pažangos viskas turi būti taip, kaip gamtos sutvarkyta, ir vaikelio lytį turi sužinoti tuomet, kai jis gimsta. Kitaip būtų tas pat, kaip išpakuoti kalėdines dovanas prieš Kalėdas. Jei vis dar abejoji, toliau rasi šių alternatyvų privalumus ir trūkumus. Mažas patarimas: jei nuspręsite, kad nenorite sužinoti vaikelio lyties iki jam gimstant, įspėk apie tai savo gydytoją, taip pat medicinos personalą, kuris atliks ultragarso tyrimą (kad netyčia neprasitartų).

Sužinoti iš anksto yra gerai, nes:

 • Ramiai galėsi rinktis vaikų kambario dekoracijos elementus ir drabužėlius.
 • Galėsi galvoti apie vienos lyties vardus mažyliui, tad vardų sąrašas bus trumpesnis.
 • Daugelis moterų sako, kad jos jaučia glaudesnį ryšį su vaikeliu, žinodamos jo lytį, nes lengviau įsivaizduoti mažą berniuką ar mergaitę nei tiesiog „vaiką“.
 • Jei turite vaikų, jiems bus lengviau pasiruošti mažojo broliuko ar sesutės atsiradimui, nes taip vaikui lengviau suprasti, ko laukia.
 • Jei jūsų šeimose buvo su lytimi susijusių medicininių problemų, bus daugiau laiko joms pasiruošti.
   

Sužinoti per gimdymą yra gerai, nes:

 • Tau, tavo partneriui ir visai jūsų šeimai tai bus jaudinantis netikėtumas, ir ta diena taps išties ypatinga.
 • Noras sužinoti vaikelio lytį gali būti papildoma paskata nepasiduoti sunkiausiomis gimdymo akimirkomis.
 • Tu tęsi savo tėvų, senelių ir prosenelių tradiciją.
 • Tikrai nebus jokių „siurprizų“ – juk pasitaiko, kad gydytojai klaidingai nustato mažylio lytį ir berniuko laukiančiai porai gimsta mergaitė (ar atvirkščiai).
   

Patarimas: jei pirksi drabužėlius, tinkamus tik mergaitei ar tik berniukui, pasirūpink, kad, „jeigu kas“, galėtum juos grąžinti. Nenuimk nuo jų etikečių ir saugok kasos čekius. Ultragarsas nėra 100% patikimas, kai kalbama apie vaikelio lyties nustatymą. Apie 20% apklausos dalyvių sako, kad nepavyko gerai įžiūrėti, kokios lyties yra jų kūdikis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  agnice prieš 2 m.

  as kai laukiausi pirmagimes visi sake kad bus berniukas, nes buvau isgrazejus ir visi bande itikint kad turesiu suneli. mes su vyru perspejom daktare kad nenorim zinot kas bus, nes laukiam staigmenos. is visu pazystamu vienintelis kaimynas sake kad bus mergyte nors dar net nesilaukiau. o man nuojauta videlto buvo jog bus mergyte...ir ji neapgavo o vat kai jau laukiuosi antro kazkodel nuojauta kuzda apie broliuka

 2. User has not uploaded an avatar
  saule098 prieš 2 m.

  Tuomet maniskis rekordiskai anksti - trylikos savaiciu nepilnu. Daremes genetikos klinikoj, vaizdas super aiskus ir ryskus.

 3. Kaktusas1990
  Kaktusas1990 prieš 1 m.

  Nuo pat nėštumo pradžios turėjau stiprią nuojautą, kad bus berniukas?Vardą tik berniukui išrinkusi buvau, nes atrodė, kad mano nuojauta tikrai neklysta? Vis klausdavau vyro, kaip jam atrodo, kas gims. Sakė, kadangi esu įsitikinus, kad bus sūnus, tai jis mano, kad gims mergytė? Tėvelio nuojauta stipresnė buvo? Norėjom žinoti lytį,bet tik iš smalsumo, nes žinojau, kad rūbelių pirksiu tik tiek, kiek reikia ligoninėj, o vežimas bus universalios spalvos. Daktarė atskleidė paslaptį 19 savaitę?

 4. Beatričė27
  Beatričė27 prieš 1 m.

  Mes su vyru galvojom kad ,laukiam berniuko na pagal visus tuos prietarus kur yra ale nustatyti. Bet po paskutinio echo sužinojom kad ,bus mergytė ir manau staigmenų nebus kai jau ateis į pasaulį nemanau kad,per 2likusius mėn išaugs "papildomos" detalės 😆

 5. User has not uploaded an avatar
  Alionka999 prieš 1 m.

  Kai laukiausi mano gydytojas man nesake kokios lyties bus, bet...kai teko pirkti drabuzelius (baltu nenorejau) tai spalvos pasidalina gan aishkiai ruzava/raudona ir melyna vnz, paprasciau paciai susidaryti vaiko kraitelio ir kambario, vezimelio spalvini sprendima. O jeigu nezinai tai tik zalia arba geltona lieka, bet ne visoms tokios spalvos patinka. O ir mergaitei labiau tinkamos rorines spalvos negu kad zalios. As UZ tai, kad zinoti