Vaiko lytis: ar verta ją žinoti iš anksto? (213)

Žydri ir rausvi kūdikio bateliai Ruth Black | Shutterstock.com

Daugiau nei pusė būsimųjų tėvelių dar iki gimdymo nori sužinoti vaisiaus lytį, o kiti linkę palaukti gimdymo dienos. Jei vis dar abejojate, pabandysime panagrinėti abiejų alternatyvų privalumus ir trūkumus.

Kodėl verta sužinoti kūdikio lytį iš anksto?

 • Ramiai galėsite rinktis drabužėlius ir kūdikio kambario dekoracijas. Tiesa, jei pirksite drabužėlius, tinkamus tik mergaitei ar tik berniukui, jei vis tik gimtų kitos, nei prognozuota, lyties naujagimis, apsidrausdami nenukirpkite etikečių ir saugokite kasos čekius.
 • Dvigubai sutrumpės potencialių naujagimio vardų sąrašas: nebereikės galvoti apie kitos lyties vardus.
 • Daugelis nėščiųjų teigia, kad jos, žinodamos mažylio lytį, jaučia glaudesnį ryšį su juo, nes lengviau įsivaizduoti mažą berniuką ar mergaitę nei tiesiog vaiką.
 • Jei turite vaikų, jiems bus lengviau suprasti, ko laukti ir pasiruošti mažojo broliuko ar sesutės gimimui.
 • Jei šeimoje buvo su lytimi susijusių medicininių problemų, bus daugiau laiko joms pasiruošti.

Kodėl verta sužinoti kūdikio lytį per gimdymą?

 • Jums, jūsų partneriui ir visai jūsų šeimai tai bus jaudinantis netikėtumas, ta diena taps išties ypatinga.
 • Noras sužinoti vaikelio lytį gali būti papildoma paskata nepasiduoti sunkiausiomis gimdymo akimirkomis.
 • Tęsite savo tėvų, senelių ir prosenelių tradiciją.
 • Nebus jokių staigmenų – juk pasitaiko, kad gydytojai klaidingai nustato mažylio lytį ir berniuko laukiančiai porai gimsta mergaitė (ar atvirkščiai).

Patarimas: jei nuspręsite, kad nenorite sužinoti vaikelio lyties iki jam gimstant, įspėkite apie tai savo gydytoją, taip pat medicinos personalą, atliksiantį ultragarso tyrimą (kad netyčia neprasitartų).

Apie mokslu paremtus ir liaudiškus lyties nustatymo būdus skaitykite:

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Alionka999 prieš 5 m.

  Kai laukiausi mano gydytojas man nesake kokios lyties bus, bet...kai teko pirkti drabuzelius (baltu nenorejau) tai spalvos pasidalina gan aishkiai ruzava/raudona ir melyna vnz, paprasciau paciai susidaryti vaiko kraitelio ir kambario, vezimelio spalvini sprendima. O jeigu nezinai tai tik zalia arba geltona lieka, bet ne visoms tokios spalvos patinka. O ir mergaitei labiau tinkamos rorines spalvos negu kad zalios. As UZ tai, kad zinoti

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Labai norėčiau išlaukti gimimo momento, kad sužinoti, bet deja, smalsumas ir nekantrumas visada nugali... Nebent nesirodytų visą nėštumą 🙈

 3. Agnietė
  Agnietė prieš 3 m.

  Pirmo laukiantis nenorėjom žinot, tai buvo staigmena, kai gimė ;) nors įtariau, kad bus berniukas, nes gyd.lb anksti matė kas ir klausė, ar norim žinot 😅

 4. Wolfi
  Wolfi prieš 3 m.

  Mums buvo smagiau žinoti, nes iškart vadinome vardu. Pirkome labiau berniukiškus drabužius ir pan. Ir jeigu bus antras, taip pat norėsime žinoti 🤩

 5. User has not uploaded an avatar
  saulelyte prieš 3 m.

  As pirmosios nezinojau, kas bus, nes nesirode. Aisku, kad staigmena puiki tas pirmasias akimirkas, bet kas man istrigo labiausiai, tai, kad pirmasias savaites labai sunkiai sekesi pereiti nuo ivardzio "jis" prie "ji". Visa nestuma kalbejom apie dukra kaip apie "kudiki", "leliu", "vaikuti" ir pan. Visur "jis", "jis", "jis".
  Kazkaip galvojau, kad gims berniukas. Bet kazkuriuo nestumo metu ji man nustojo judeti ir nesujudejo, kol as nepasakiau "o gal tu pas mane dukryte". Atrodo, kad lyg koks zenklas buvo, kad gims mergaite.