Vaiko lytis: ar verta ją žinoti iš anksto? (209)

Žydri ir rausvi kūdikio bateliai Ruth Black | Shutterstock.com

Daugiau nei pusė būsimųjų tėvelių dar iki gimdymo nori sužinoti vaisiaus lytį, o kiti linkę palaukti gimdymo dienos. Jei vis dar abejojate, pabandysime panagrinėti abiejų alternatyvų privalumus ir trūkumus.

Kodėl verta sužinoti kūdikio lytį iš anksto?

 • Ramiai galėsite rinktis drabužėlius ir kūdikio kambario dekoracijas. Tiesa, jei pirksite drabužėlius, tinkamus tik mergaitei ar tik berniukui, jei vis tik gimdų kitos, nei prognozuota, lyties naujagimis, apsidrausdami nenukirpkite etikečių ir saugokite kasos čekius.
 • Dvigubai sutrumpės potencialių naujagimio vardų sąrašas: nebereikės galvoti apie kitos lyties vardus.
 • Daugelis nėščiųjų teigia, kad jos, žinodamos mažylio lytį, jaučia glaudesnį ryšį su juo, nes lengviau įsivaizduoti mažą berniuką ar mergaitę nei tiesiog vaiką.
 • Jei turite vaikų, jiems bus lengviau suprasti, ko laukti ir pasiruošti mažojo broliuko ar sesutės gimimui.
 • Jei šeimoje buvo su lytimi susijusių medicininių problemų, bus daugiau laiko joms pasiruošti.

Kodėl verta sužinoti kūdikio lytį per gimdymą?

 • Jums, jūsų partneriui ir visai jūsų šeimai tai bus jaudinantis netikėtumas, ta diena taps išties ypatinga.
 • Noras sužinoti vaikelio lytį gali būti papildoma paskata nepasiduoti sunkiausiomis gimdymo akimirkomis.
 • Tęsite savo tėvų, senelių ir prosenelių tradiciją.
 • Nebus jokių staigmenų – juk pasitaiko, kad gydytojai klaidingai nustato mažylio lytį ir berniuko laukiančiai porai gimsta mergaitė (ar atvirkščiai).

Patarimas: jei nuspręsite, kad nenorite sužinoti vaikelio lyties iki jam gimstant, įspėkite apie tai savo gydytoją, taip pat medicinos personalą, atliksiantį ultragarso tyrimą (kad netyčia neprasitartų).

Apie mokslu paremtus ir liaudiškus lyties nustatymo būdus skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  agnice prieš 3 m.

  as kai laukiausi pirmagimes visi sake kad bus berniukas, nes buvau isgrazejus ir visi bande itikint kad turesiu suneli. mes su vyru perspejom daktare kad nenorim zinot kas bus, nes laukiam staigmenos. is visu pazystamu vienintelis kaimynas sake kad bus mergyte nors dar net nesilaukiau. o man nuojauta videlto buvo jog bus mergyte...ir ji neapgavo o vat kai jau laukiuosi antro kazkodel nuojauta kuzda apie broliuka

 2. User has not uploaded an avatar
  saule098 prieš 3 m.

  Tuomet maniskis rekordiskai anksti - trylikos savaiciu nepilnu. Daremes genetikos klinikoj, vaizdas super aiskus ir ryskus.

 3. Kaktusas1990
  Kaktusas1990 prieš 2 m.

  Nuo pat nėštumo pradžios turėjau stiprią nuojautą, kad bus berniukas?Vardą tik berniukui išrinkusi buvau, nes atrodė, kad mano nuojauta tikrai neklysta? Vis klausdavau vyro, kaip jam atrodo, kas gims. Sakė, kadangi esu įsitikinus, kad bus sūnus, tai jis mano, kad gims mergytė? Tėvelio nuojauta stipresnė buvo? Norėjom žinoti lytį,bet tik iš smalsumo, nes žinojau, kad rūbelių pirksiu tik tiek, kiek reikia ligoninėj, o vežimas bus universalios spalvos. Daktarė atskleidė paslaptį 19 savaitę?

 4. Beatričė27
  Beatričė27 prieš 2 m.

  Mes su vyru galvojom kad ,laukiam berniuko na pagal visus tuos prietarus kur yra ale nustatyti. Bet po paskutinio echo sužinojom kad ,bus mergytė ir manau staigmenų nebus kai jau ateis į pasaulį nemanau kad,per 2likusius mėn išaugs "papildomos" detalės 😆

 5. User has not uploaded an avatar
  Alionka999 prieš 2 m.

  Kai laukiausi mano gydytojas man nesake kokios lyties bus, bet...kai teko pirkti drabuzelius (baltu nenorejau) tai spalvos pasidalina gan aishkiai ruzava/raudona ir melyna vnz, paprasciau paciai susidaryti vaiko kraitelio ir kambario, vezimelio spalvini sprendima. O jeigu nezinai tai tik zalia arba geltona lieka, bet ne visoms tokios spalvos patinka. O ir mergaitei labiau tinkamos rorines spalvos negu kad zalios. As UZ tai, kad zinoti
Skelbimai

Dovanoju!
35,00 €
56 | 0-1 mėn.
10,00 €
74 | 6-9 mėn.