Vaiko lytis: ar verta ją žinoti iš anksto? (206)

Vaiko lyties nustatymas

Berniukas? Mergaitė? O gal lai būna tai didžiosios dienos siurprizas? Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių būsimųjų tėvelių nori sužinoti vaikelio lytį iki gimdymo, o kiti linkę palaukti gimdymo dienos. Pirmųjų nuomone, išgirsti „Tai berniukas!” ar “Tai mergaitė!“ yra lygiai toks pats siurprizas tiek kūdikiui gimus, tiek likus penkiems mėnesiams iki gimdymo.

Kitiems atrodo, kad nepaisant mokslo pažangos viskas turi būti taip, kaip gamtos sutvarkyta, ir vaikelio lytį turi sužinoti tuomet, kai jis gimsta. Kitaip būtų tas pat, kaip išpakuoti kalėdines dovanas prieš Kalėdas. Jei vis dar abejoji, toliau rasi šių alternatyvų privalumus ir trūkumus. Mažas patarimas: jei nuspręsite, kad nenorite sužinoti vaikelio lyties iki jam gimstant, įspėk apie tai savo gydytoją, taip pat medicinos personalą, kuris atliks ultragarso tyrimą (kad netyčia neprasitartų).

Sužinoti iš anksto yra gerai, nes:

 • Ramiai galėsi rinktis vaikų kambario dekoracijos elementus ir drabužėlius.
 • Galėsi galvoti apie vienos lyties vardus mažyliui, tad vardų sąrašas bus trumpesnis.
 • Daugelis moterų sako, kad jos jaučia glaudesnį ryšį su vaikeliu, žinodamos jo lytį, nes lengviau įsivaizduoti mažą berniuką ar mergaitę nei tiesiog „vaiką“.
 • Jei turite vaikų, jiems bus lengviau pasiruošti mažojo broliuko ar sesutės atsiradimui, nes taip vaikui lengviau suprasti, ko laukia.
 • Jei jūsų šeimose buvo su lytimi susijusių medicininių problemų, bus daugiau laiko joms pasiruošti.
   

Sužinoti per gimdymą yra gerai, nes:

 • Tau, tavo partneriui ir visai jūsų šeimai tai bus jaudinantis netikėtumas, ir ta diena taps išties ypatinga.
 • Noras sužinoti vaikelio lytį gali būti papildoma paskata nepasiduoti sunkiausiomis gimdymo akimirkomis.
 • Tu tęsi savo tėvų, senelių ir prosenelių tradiciją.
 • Tikrai nebus jokių „siurprizų“ – juk pasitaiko, kad gydytojai klaidingai nustato mažylio lytį ir berniuko laukiančiai porai gimsta mergaitė (ar atvirkščiai).
   

Patarimas: jei pirksi drabužėlius, tinkamus tik mergaitei ar tik berniukui, pasirūpink, kad, „jeigu kas“, galėtum juos grąžinti. Nenuimk nuo jų etikečių ir saugok kasos čekius. Ultragarsas nėra 100% patikimas, kai kalbama apie vaikelio lyties nustatymą. Apie 20% apklausos dalyvių sako, kad nepavyko gerai įžiūrėti, kokios lyties yra jų kūdikis.

Naujausi komentarai

 1. InKas
  InKas prieš 1 m.

  lika545 parašė:
  Mes pasirinkom nežinoti. Buvo labai įdomu, jei kada bus antras, irgi nenorėčiau žinoti

  O kai daro echo nelrasitare gydytojks, nes man nestumo megu dare daug echoskopiju ir viena gydytoja dar ligonine, pamenu ne neklause, tiesiog diktavo kitai gydytojai ar padejejai ka mato ir vienas is tu matymu buvo "vyriskos lyyies" tai biski supykau, nors ir zinojau jau kad berniukas, het pamasciau o jei buciua norejus staigmenos....

 2. User has not uploaded an avatar
  palaimai prieš 1 m.

  Pirmas buvo staigmena nesirode kas gime berniokas tetuko numylėtinis o su antru buvo abejoniu bet jauciau kad bus mergicka tai dabar mamyciuke auga

 3. User has not uploaded an avatar
  Lavriii prieš 1 m.

  Man tai smalsu kas gims kazkodel jauciu kad bus mergyte ;) Mano vaikeliui tik 11 savaiciu tai teks dar pakentet

 4. User has not uploaded an avatar
  agnice prieš 7 mėn.

  as kai laukiausi pirmagimes visi sake kad bus berniukas, nes buvau isgrazejus ir visi bande itikint kad turesiu suneli. mes su vyru perspejom daktare kad nenorim zinot kas bus, nes laukiam staigmenos. is visu pazystamu vienintelis kaimynas sake kad bus mergyte nors dar net nesilaukiau. o man nuojauta videlto buvo jog bus mergyte...ir ji neapgavo o vat kai jau laukiuosi antro kazkodel nuojauta kuzda apie broliuka

 5. User has not uploaded an avatar
  saule098 prieš 3 sav.

  Tuomet maniskis rekordiskai anksti - trylikos savaiciu nepilnu. Daremes genetikos klinikoj, vaizdas super aiskus ir ryskus.