Vaikų vardai, suteikti 2021 metais: pokyčiai topuose ir įdomiausi, dar niekada negirdėti vardai!

Mama laiko ant rankų naujagimį Herlanzer | Shutterstock.com

Remiantis Registrų centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje gimė 30 969 kūdikiai, t. y. net 6 448 vaikais daugiau nei pernai!

Ne veltui praėjusių metų pradžioje buvo juokaujama, kad užsitęsęs karantinas atneš tikrą kūdikių bumą. Na, gal rodikliai neiššoko taip, kad priverstų stebėtis ir dėkoti karantinui, bet bent jau gerokai pagerino gimstamumą Lietuvoje.

Be galo džiaugiamės ir nuoširdžiai sveikiname visas 2021 metais tėvystę pasitikusias šeimas. Aukite sveiki ir laimingi!

Na, ir svarbiausioji dalis – apžvelgti, kokius vardus gavo naujieji mūsų planetos svečiai.  

2021 m. vaikų vardų TOP10

2021 m. vaikų vardų topai didelių staigmenų nepateikė.

Mergaičių dešimtuke matome beveik visus ir 2020 metais matytus vardus, išskyrus du: sąraše nebeliko 8-oje vietoje buvusios PATRICIJOS ir 10-oje – IGLĖS. Šias pozicijas atitinkamai užėmė naujai atsiradę vardai ADELĖ (suteikta 168) ir AUSTĖJA (suteikta 166).

Berniukų TOP dešimtuke yra tik vienas didesnis pokytis – iš populiariausiųjų vardų pasitraukė ADOMAS, buvęs 10-oje pozicijoje. Šis vardas savo vietą užleido tradiciniam JONUI (suteikta 223), kuris pateko į 9-ą poziciją, tačiau buvo dingęs iš populiariausiųjų sąrašų 2020 metais.

Tarp populiariausių mergaičių vardų jau kelerius metus buvo pastebima AMELIJA (suteikta 255). Šis vardas ir šįmet, ir 2020 metais be konkurencijos pirmoje pozicijoje. Vienu laipteliu aukštyn, t. y. į antrą vietą, pakilo EMILIJA (suteikta 246), o trečioje įsitvirtino LIEPA (suteikta 233), 2020 metais buvusi tik 5-oje pozicijoje.

Berniukų tope pokyčiai kiek žymesni. Čia BENĄ (suteikta 254), buvusį 1-oje pozicijoje, pakeitė MARKAS (suteikta 337), praeitais metais buvęs 2-oje pozicijoje. Toliau TOP trejetuke rikiuojasi JOKŪBAS (suteikta 282) ir MATAS (suteikta 281), praeitais metais buvę atitinkamai tik 6-oje ir 4-oje pozicijose.

Mergaičių vardai

Vieta
2021 m.
Vardas Vieta
2020 m.
Pozicijos pokytis
#1 Amelija #1
#2 Emilija #3 ↑1
#3 Liepa #5 ↑2
#4 Lėja #2 ↓2
#5 Sofija #6 ↑1
#6 Gabija #7 ↑1
#7 Luknė #4 ↓3
#8 Adelė #15 7
#9 Kamilė #9
#10 Austėja #11 ↑1

Berniukų vardai

Vieta
2021 m.
Vardas Vieta
2020 m.
Pozicijos pokytis
#1 Markas #2 ↑1
#2 Jokūbas #6 ↑4
#3 Matas #4 ↑1
#4 Dominykas #9 ↑4
#5 Benas #1 ↓4
#6 Herkus #7 ↑1
#7 Nojus #5 ↓3
#8 Lukas #3 ↓5
#9 Jonas #15 ↑6
#10 Adomas #8 ↓2

Naujausi vaikų vardai Lietuvoje

Vaikų vardų topai jau daugelį metų nesikeičia drastiškai, tačiau naujų vardų statistinių duomenų mes (esame tikri, kad ir jūs) kasmet nekantriai laukiame. Kiekvienais metais galime įvertinti populiariausių vardų pokyčius, tačiau atrasti ir tokių, kurie neretai priverčia nustebti, t. y. nepaprastai retų ir įdomių!

Tokie vardai itin išsiskiria iš bendro konteksto, mat yra neįtikėtinai originalūs ir praktiškai vienetiniai. Galime įžvelgti, kad dalis asmenvardžių – tai puikiai pažįstamų vardų variantai, pavyzdžiui, ADRINA, IULIANA ar MELEA, JOSUFAS, TADEVUSH ar LEANID.

Tačiau kai kurie vardai – absoliučiai išskirtiniai ir unikalūs, niekada negirdėti ir ne asociatyvūs, pavyzdžiui, MIRAY, SHAHNOOR ar CARAMELA, ŠERIF, BAHRAM ar TOVIT.

Nauji mergaičių vardai

Iuliana, Sundari, Melea, Miray, Teiva, Osėja, Alaiza, Vivita, Iesenija, Letizia, Maribela, Noeva, Aldera, Ameira, Manuela, Vainė, Adrina, Caramela, Aramesh, Krėja, Mirgėja, Arfėja, Braina, Zelda, Minelė, Smėja, Tomėja, Simdeilė, Zakia, Sare, Rayhan, Dolija, Itanė, Shahnoor, Aisnė, Dua, Daminika, Rivelė, Melitina, Lėsia, Olimpia, Kopa, Kantrė, Ileta, Manilla, Rianna, Graziella, Samogitė, Militina, Hinda, Miel, Elaira, Deilina, Otrėja, Zeynab, Avia, Iza, Miryel, Cilla, Keitlina, Kasiopėja, Ateitis, Simha, Ergeida, Dijara, Adeilė, Tikvėja, Liela, Indiana, Sevena, Nellė, Ornella, Erieta, Arana, Dorotilė, Aleina, Eividė, Guna, Nikolettė, Maneila, Jelija, Eularija, Francisca, Amielija, Stefanė, Einera, Teseja, Luize, Railė, Sevastiana, Boneta, Julinga, Gabytė, Laja, Tulpė, Ėmilė. 

Nauji berniukų vardai
Milkyas, Usmon, Šerif, Gilis, Altair, Dasij, Josufas, Tadevush, Mikus, Elijius, Fabricijus, Tovit, Raenas, Imandas, Gaudridas, Atijus, Arok, Ratibor, Seven, Ozar,  Akeras, Mėlius, Liavon, Jamal, Aratėjus, Bahram, Kaidas, Amelis, Volfgang, Ardijus, Nael, Džailanas, Vilenas, Leanid, Amžius, Roald, Damodaras, Sarek, Kemal, Taurus, Emar, Limas, Reimonas, Liran, Ezekėlius, Darvin, Everardas, Sevold, Nill, Marks, Agat, Arseniuš, Rayhan, Kristiaan, Maksym, Izmir, Gatas, Zeus, Sraunius, Džulian, Ibragimas, Goras, Safeer, Haidaras, Pablas, Eidrianas, Damil, Younis, Merfis, Venjamin, Svėnas, Felipe, Maddoxx, Matajus, Maksimilijanas, Džerodas, Ramilius, Naggar, Miraj, Emitas, Kostya, Eliyah, Nilan, Nolan, Uras, Tamirlanas, Govinda, Odysseas. 

*Skelbti šią informaciją be rašytinio „Tėvų darželio“ sutikimo griežtai draudžiama.

SVARBU: pokyčiai statistikoje dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR

Kasmet atnaujiname vaikų vardų duomenų bazę, sudarome topus ir nubraižome vardų populiarumo kreives, remdamiesi Gyventojų registro tarnybos pateiktais duomenimis.

Dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR Gyventojų registro tarnyba negali pateikti visų statistinių duomenų, tad nuo 2020 m. vardo populiarumo statistika nenurodoma, jei jis konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.

Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!