Vežimėliai – kaip išsirinkti? (236)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. missclever
  missclever prieš 1 sav.

  anika16 parašė:
  Na zinokit didesni kažin ar be įmanoma gauti, o esant vėjams, lietums reikia dėti apsauga nuo lietaus ir bus ok

  Aisku, kad imanoma. Ok, nuo lietaus apsauga, bet nuo saules irgi reik saugot, tai tada dar kazkoki sketi pirkti. Na, tiesiog issakiau savo patirti. Dizainas grazus tikrai, bet reikia ziureti ir is praktines puses.

 2. Lieepa
  Lieepa prieš 1 sav.

  Vakar buvau apziureti gyvai keletos modeliu. Ne visus notimus radau (as Airijoje gyvenu), bet isitikinau, kad kiek zmoniu - tiek nuomoniu. Kadangi pirmagimio (-es) laukiam, todel daugybe laiko praleidau darydama sarasus pagal mamyciu atsiliepimus forumuose O gyvai apziurejus, isvados tokios:
  1. Stokke Trailz dauguma giria, bet jis tos sunkus ir didokas! Nustebino, kad sunkus ir tikrai ne toks manevringas kaip Xplory, Crusi ar Scoot. Trailz tikrai nesinkciau, nors man jo nesioti neteks. Xplory labai mazai vietos daiktams susideti
  2. Cybex Priam - irgi nelabai, neatrodo tvirtas, o ir aukstesnio ieskom, nes mes abu auksti
  3. Bugaboo per zemi visi (vaikutis labai zemai guli, nors yra su aukstai pasikeliancia rankena)

  Dar patike modeliai:Nuna Demi Grow ir Silver Cross Wave - atrodo tvirti, puikus vezimukai. Nuna favoritas, aukstiems teveliams kaip tik, o ir labai gera amortizacija

 3. User has not uploaded an avatar
  s3ndris prieš 1 sav.

  missclever parašė:
  Su mintim, kad vaikams gims link ziemos, isigijau Bugaboo buffalo, bet paskui giminaite pasiule atiduoti savo vaiku naudota Brio go, kuris is principo atitinkaano r…

  Mane domina, parasykit asmeniskai.

 4. missclever
  missclever prieš 1 sav.

  s3ndris parašė:
  Mane domina, parasykit asmeniskai.

  Jums jau rasiau ;)

 5. User has not uploaded an avatar
  Neringa Ž prieš 1 d.

  Sveikos,

  Gal turit kokių nors rekomendacijų dėl sportinio vežimėlio? Noriu erdvaus, kad būtų gulima padėtis,ratai dideli ir rankena keistųsi į abi puses.