Vežimėliai – kaip išsirinkti? (234)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Saisai prieš 1 sav.

  Ar tiesa, kad odinis vezimukas ziema traukia salti, o vasara vaikas jame šunta?

 2. bewithyouu
  bewithyouu prieš 1 sav.

  Saisai parašė:
  Ar tiesa, kad odinis vezimukas ziema traukia salti, o vasara vaikas jame šunta?

  priklauso ar lopsys turi termoreguliacija manau

 3. User has not uploaded an avatar
  au_latifa prieš 6 d.

  Sveikos, buvau labai susižavėjusi mima xari, bet kai palyginau ir apžiūrėjau su kitais tai UPPAbaby Vista paliko gera įspūdį bei yra galimybe antram vaikeliui. Ar kas naudojate ši? Kokie atsiliepimai?

 4. AšNeTau
  AšNeTau prieš 1 d.

  Sveikos mamytes kreipiuosi patarimo, kaip jums naujieji tutis viva life arba aero modeliai? Labai labai susidomėjau ypač aero tutis. Gyvenu 4 aukšte daugiabutyje, tai man svarbiausia, kad vežimas būtų labai lengvas, norisi ir grožio ir visų reikalingų priedų, kuo didesnės komplektacijos ir žinoma, kad amortizacija būtų nepriekaištinga. Kiek va domiuosi tai lyg tutis šiais klausimais būtų geriausia? Taip pat, kas turit kurį nors iš šių modelių, kur būtų geriausia įsigyti vežimą kainos atžvilgiu? P.s. mes iš Vilniaus.

 5. _BreatheWithYou
  _BreatheWithYou prieš 1 d.

  AšNeTau parašė:
  Sveikos mamytes kreipiuosi patarimo, kaip jums naujieji tutis viva life arba aero modeliai? Labai labai susidomėjau ypač aero tutis. Gyvenu 4 aukšte daugiabutyje…

  Iš esmės tai abu šie modeliai tikrai neblogi, ypač kalbant apie pačio vežimo lengvą svorį, čia ir sėdimos dalys (iš 3in1) ir patys lopšiai tikrai lengvi, tačiau visai nereiškia, kad prasti, priešingai – lopšio medžiaga tokia, iš kurių gaminami šalmai, tai tikrai labai kokybiška. Mes turime aero tutis, tai grožis ir stilingumas tikrai liuks amortizacija išskirtinė, kelionės itin minkštos, o ir pats vežimas labai pravažus bei manevringas, man patinka, kad galima ratus fiksuoti, taip pat ir stabdį užfiksuoti tik su vienu kojos paspaudimu. Dėl kainų tai man rodos jos visur panašios, mes pirkome Vežimėlių Kampelyje. Jei dar kas domina konkrečiau, klauskite.