Vežimėliai: kaip išsirinkti? (499)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. gustelap
  gustelap prieš 7 mėn.

  bra123 parašė:
  Gal kuri jau bandėte Noordi aqua? Renkamės tarp jo ir xlander xmove. Vyras linksta ties noordi, jam atrodo patogesnis sulankstymas, plius šitas sportinukas jau susi…

  Draugė įsigijo Aqua. Labai norėjo Noordi vežimo ir išsirinko Aqua būtent todėl, kad iš visų jis buvo pats kompaktiškiausias. Ne kartą teko pavėžinti vaikiuką, tad galiu pasidalinti, kad tikrai smagus vežimas - berods dviguba amortizacija ir geliniai ratai, tad per užmiesčio keliukus rieda kaip tankas

 2. nikole_
  nikole_ prieš 7 mėn.

  gustelap parašė:
  Draugė įsigijo Aqua. Labai norėjo Noordi vežimo ir išsirinko Aqua būtent todėl, kad iš visų jis buvo pats kompaktiškiausias. Ne kartą teko pavėžinti vaikiuką, tad g…

  Aš ir turiu Aqua ir naudoju jau mėnesį. Nu tooobulas! Labaii lengvai rieda, visur pravažiuoja. Labai patenkinta šiuo pirkiniu

 3. User has not uploaded an avatar
  Vitalija29 prieš 6 mėn.

  Sveiki, jeigu ieškote vežimėlių pasižvalgykite po šitą parduotuvę
  https://vaikiskidaikteliai.lt/collections/vaikiski-vezimeliai

 4. User has not uploaded an avatar
  Beladela prieš 1 mėn.

  Įdomu kas tiktų labiau aukštaūgiams tėvams, kad nereiktų žemai lenktis ir su ilgom kojom nespardytum vežimėlio?

 5. ŠventaPagunda
  ŠventaPagunda prieš 1 mėn.

  Beladela parašė:
  Įdomu kas tiktų labiau aukštaūgiams tėvams, kad nereiktų žemai lenktis ir su ilgom kojom nespardytum vežimėlio?

  Mes su vyru aukstaugiai, tai pirmam vaikui turejom stokke trailz. Puikus vezimas. O antram - cybex priam. Nors zemesnis, bet rankena ilginasi, labai smagiai naudojam iki siol. Atrodo zemas, bet as ta jo zemuma jauciau kai lopsi naudojom, nes reikdavo lenktis, o sportine dalis siektiek aukstesne, tai labai patinka