Vežimėliai – kaip išsirinkti? (98)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  gaaby prieš 1 sav.

  Sveikos, merginos ką galėtumėt pasakyti apie Hauck Miami 4 universalą? Ar jo ratukai nėra per maži užmiesčio keliukams? O gal kažkuri turit kitokio modelio vežimėlį tokio dydžio ratais?

 2. User has not uploaded an avatar
  Dainora123 prieš 1 sav.

  Sveikos, kokie atsiliepimai apie Tutis vežimėlius? Galvoju apie Tutis mini style 1in3.

 3. User has not uploaded an avatar
  Gl0rija prieš 5 d.

  Sveikos
  Ir aš jau gerą mėnesį paskendus vežimėlių apžvalguose bei atsiliepimuose Jau ir privalumų sąrašą pasidariau, bet nuo to kažkaip nelengviau
  Pasiskaičius apie 3 in 1 komplektacijose esančių autokėdučių saugumą bei ergonomiką nusprendžiau, kad ją tikrai pirksiu atskitai (Cybex ar Maxi Cosi) + adapterius, kad galėčiau užsidėti ant turimos važiuoklės.
  2 in 1 komplekte labai svarbus pravažumas ir manevringumas. Tai tikiuos suderinti važiuoklėje, su priekiniais 360 besisukančiais fiksuojamais bei visais pripučiamais ratais. Taip pat noriu abiejų dalių su gan dideliu kapu, kuriame būtų langelis vėdinimui (gimsime gegužę). Lopšyje turėtų būti iš išorės reguliuojama sėdima padėtis, o sportinuke - pilnai gulima padėtis. Kadangi sportinuką pradėsime naudoti žiemą, tai pradžioje negalvoju apie skėtuko pirkimą - dėl pravažumo, šilumos, erdvumo ir pan. Vežimuko svoris nėra esminis dalykas, nes gyvensiu nuosavam name.
  Na ir žinoma pagrindinis moteriškas noras - vežimuko grooožis
  Kol kas turiu pasižymėjus šiuos kandidatus: Riko Brano, Camarelo Sevilla, Camarelo Sirion, Pepe Eco. Šiandien dar užmačiau panašaus dizaino Verdi ir Faster vežimukus, bet nuo to man visai nepalengvėjo

  Gal turėsite kokių pastabų, pastebėjimų, patarimų? Juk viena galva gerai, o daug - dar geriau

 4. User has not uploaded an avatar
  Elzytee prieš 3 val.

  KRoberta parašė:
  Sveikos, man parduotuvėje labai patiko NOORDI vėžimėliai, planuojame pirkti modelį Solo. Gal yra atsiliepimų apie "nordžiukus"? Kaip rieda?

  Sveiki, mes turim Noordi Fjordi, labai patinka, Solo kiek pamenu senesnis modelis,ar tai medziagos skiriasi tarp siu dvieju modeliu.

 5. User has not uploaded an avatar
  Elzytee prieš 3 val.

  KRoberta parašė:
  Sveikos, man parduotuvėje labai patiko NOORDI vėžimėliai, planuojame pirkti modelį Solo. Gal yra atsiliepimų apie "nordžiukus"? Kaip rieda?

  Pamirsau pridurti, kad gyvenam uzmiestyje, keliai ne itin visur geri,o pravaziuoja puikiai. Per sniega taip pat gerai rieda. Kaip Jusu Solo modelis,ar patenkinti?