Vežimėliai: kaip išsirinkti? (505)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Susiję straipsniai

Trumpasis numeris 111: kam jis skirtas?

2023 m. spalio mėnesį Lietuvoje pradėjo veikti trumpasis humanitarinei pagalbai skirtas numeris 111.

Ar batutai iš tikrųjų yra saugūs vaikams?

Batutai – labai populiarūs ir mėgstami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Jei tik namuose bėgioja mažyliai, daugelyje kiemų tikrai pastebėsime batutą.

Tėvai išgyvena sudėtingą laikotarpį: kaip galima jiems padėti? Nauja socialinė programa „Savanoriai tėvams“

Socialinė programa „Savanoriai tėvams“ kviečia atsigręžti į emocinės paramos svarbą ir mažinti išgyvenamą vienišumą bei suteikti palaikymą tėvams.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 4 mėn.

  Laurutea parašė:
  Labas merginos.. ar galite patarti , ir padeti , kokį vežimėlį turėčiau pradžiai nusipirkti kai gims vaikiukas ? Nieko nenusimanau apie juos, žinau tik tai kad keis…

  Jei riboja finansai, imkite patį paprasčiausią Vaikui jokio skirtumo, kokios jis firmos. Skirtumas tik mamoms ir dažnai ne tiek funkcijoje, kiek įvaizdyje Pastojau finansiškai sunkiu metu, vežimėlį man atidavė. Tokį visai paprastą, paprastos firmos, atvežiojusį porą vaikų. Tarnavo iki 1 m ar ilgiau (buvo ir lopšys, ir sėdima dalis). Didžiausias skirtumas, ką mačiau tarp jo ir tų brend'inių buvo pravažumas. Bet aš pravažiuodavau visur kur reikėjo, tik stumti sunkiau būdavo Ir jei reikia lipti laiptais, patogiau lengvesnis. Išvis LT su tais vežimais toks perdėtas madų paradas... Pirmą vežimą, kaip sakiau, išvis už dyką gavau, o antras buvo paprastas skėtinukas už kažkur 70 EUR, kurį naudoju iki šiol (jau 2 m+). Ir vaikštau tikrai daug su vaiku. Tai mokėti po 1000 EUR už vežimą realiai yra tiesiog maivymasis Na, kas gali sau leisti, kodėl ne. Bet jei tokių galimybių nėra, pigūs atlieka tą pačią funkciją ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  Tarantino prieš 4 mėn.

  Laurutea parašė:
  Labas merginos.. ar galite patarti , ir padeti , kokį vežimėlį turėčiau pradžiai nusipirkti kai gims vaikiukas ? Nieko nenusimanau apie juos, žinau tik tai kad keis…

  Man aktualu buvo didelis lopsys, kadangi gime vasara, o ziema reiks su kombiu i lauka eiti, norejos didelio. Jei butas, imkit lengvesni, dar jei su liftu-pamatuokit, ar i lifta tilps. Kur vazinesit. Mano patirtim cybex tik miestuo tinka, zvyrkeliu daug daugiau pastangu reikia nei pvz tuciui. Ar i bagazine susides, kokia masina vazinejat. Kur laikysit. Pabandykit pergalvot situacijas ir kas kliuva/sauna i galva.

 3. User has not uploaded an avatar
  Offwhite prieš 4 mėn.

  Paskaitykit pirmi_ratai instagrame. Ten pataria ką rinktis ir galima privačiai nemokamai pasikonsultuoti.

 4. Brukšt prieš 4 mėn.

  Kuo pigesni ir paprastesni , nes neaisku ar vaikas gulės tam vežime , nes buna ir taip 😅

 5. littlemagpie prieš 4 mėn.

  As tai gal dabar jeigu laika atsukciau atgal imciau toki kur ta sedima dalis pilnai issitiesia,nes as turiu bugaboo fox 3, tai ten tik sedima dalis nuo 6 men. Lopsio butu pakake iki tu 6 men,bet nu labai ji nemego taip guleti, dar dieglius turejome,tai tik nesiokleje patogiai jautesi. Man tas vezimas ir grazus ir geras dar spalva esu pasirinkus tokia grazia,bet pagalvojus kiek sumokejau gal kazka buciau paprastesnio pasirinkusi 😀

Skelbimai

20,00 €
4,00 €
12 - 18 mėn. | 47,0 cm