Vežimėliai – kaip išsirinkti? (104)

Vežimėlio pirkimas

Vežimėlis yra vienas brangiausių ir svarbiausių pirkinių kūdikiui. Tinkamai parinktas, jis bus puikus pagalbininkas, netinkamai – tikra problema (ir dar nemažai kainavusi).

Koks būtų tobulas vežimėlis? Jis turėtų būti labai lengvas, patvarus, manevringas, patogus vaikui, paprastai sulankstomas, užimti mažai vietos. Na, ir jo kaina turėtų būti kuo mažesnė.

Deja, kol kas nė vienam gamintojui nepavyko sukurti visas šias savybes turinčio vežimėlio, tad Jums teks apsispręsti, kurios iš jų Jums yra iš tiesų svarbios, o kurios būtų iš kategorijos „nepakenks“, ir, priklausomai nuo kriterijų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį vežimėlio tipą bei priedus.

Kas svarbu, o kas – ne, labai priklauso nuo to, koks yra Jūsų gyvenimo būdas ir kokie yra Jūsų poreikiai. Tad pirmiausia, ką turite padaryti, yra permąstyti, kokiose situacijose Jums reikės vežimėlio ir kaip juo naudositės.

Kokiais keliais važinėsite?

Kokiais paviršiais dažniausiai stumdysite vežimėlį? Galbūt planuojate daug laiko praleisti šalia esančiame parke ir vežimėlis turės įveikti nelygius miško keliukus, o žiemą – pusnis? Tokiu atveju Jums geriau tiks vežimėlis dideliais pripučiamais ratais.

Jei vežimėlio Jums dažniausiai reikės mieste ir prekybos centruose, kur grindų ar grindinio paviršius yra lygus, nedideli apie savo ašį besisukantys ratukai yra geresnis variantas: toks vežimėlis yra manevringas, lengviau įsitenka siauruose tarpuose tarp parduotuvių lentynų.

Ar reikės nešioti vežimėlį?

Jei gyvenate daugiabučio namo penktame aukšte, o name nėra lifto, Jums bus svarbus vežimėlio svoris. Jei name yra liftas, įvertinkite pasirinkto vežimėlio ir lifto durų plotį: ar jis pro jas pratilps?

Kaip dažniausiai ir kokiu būdu keliausite su vaiku?

Jei vežimėlio Jums reikia ilgiems pasivaikščiojimas apylinkėse, Jums tiks patvarus, padidinto komforto vežimėlis, su galimybe atlenkti vežimėlio nugarėlę į horizontalią poziciją (tam, kad vaikas galėtų nusnūsti).

Jei Jums dažnai teks keliauti automobiliu, greičiausiai teks atsisakyti tam tikrų komforto elementų ir rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį, kuris tilptų į bagažinę (ir dar paliktų vietos kitiems daiktams).

Jei daug keliaujate visuomeniniu transportu, vežimėlio svoris bei galimybė greitai ir paprastai (viena ranka) sulankstyti vežimėlį yra galbūt svarbesnės nei didelių pripučiamų ratų teikiamas komfortas.

Kur planuojate laikyti vežimėlį?

Jei Jūsų būstas nedidelis, trijų dalių vežimėliai greičiausiai yra ne pats tinkamiausias sprendimas: vienu metu naudosite tik vieną arba dvi dalis, o tai reiškia, kad kitas reikės kažkur sandėliuoti. Pirkti atskirus vežimėlius gali kainuoti brangiau, bet erdvė namuose taip pat kainuoja!

Kokiu metu laiku bus naudojamas vežimėlis?

Jei mažylis gims šaltuoju metų laiku, būtų geriau rinktis vežimėlį su didesniu lopšiu. Žiemai taip pat geriau tiks ir vežimėliai su dideliais pripučiamais ratais: maži ratukai apsivelia šlapiu sniegu ir klimpsta. Skirtingiems sezonams taip pat gali reikėti ir skirtingų aksesuarų: apsaugų nuo lietaus ar saulės, vokelio kojoms ir panašiai.

Ar Jums reikia didelio pirkinių krepšio?

Jeigu lauke planuojate praleisti daugiau laiko, eiti su vaiku apsipirkti, erdvus pirkinių krepšys Jums gali būti svarbus privalumas. Tačiau turėkite mintyje, kad net ir didžiausių iš jų pakanka palyginti nedideliam pirkinių kiekiui, o kol vaikas yra „vežimėlio amžiaus“ apsipirkti patogiau yra be mažylio.

Kiek vaikų turite?

Jei turite dvynukus ar pametinukus, Jums pravers dvigubi ar tandeminiai vežimėliai (vėlgi, įvertinkite jų svorį, plotį, kitas dimensijas). Kiek vyresnius vaikus galima pavežti ir su specialia prie vežimėlio tvirtinama pakopėle su ratukais (yra ir variantų su kėdutėmis). 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Illusion prieš 1 d.

  Rikti parašė:
  Kokia pas jus važiuokle?

  senesnio tipo klasikine per visur eina, ir zvyra, ir smeli, ir sutrypta sniegą, miskuose ir per suntakius ziema vaziavom tik minusas-svoris ir dydis bet pvz lopsys lb erdvus.. vaikui lb patogu

 2. Utta
  Utta prieš 4 val.

  Erminta95 parašė:
  Sveiki🙂Esu naujokė šitame gyvenimo etape😉Pradėjom rinktis vežimėlį,bet jų tiek daug kad galva jau susisuko...😀

  Aš turiu tutis zippy pia, taip pat labai pravažus. Aišku irgi nelengvas. Man jo bent jau vienas akivaizdus pranašumas prieš emmaljunga - galima priekinius ratus fiksuoti arba nefiksuoti ir tada vežimėlis žymiai manevringesnis. Neįsivaizduoju, ar būtų įmanoma emmaljunga viena ranka stumti ir manevruoti, o su zippy - laisvai. Nu net ir su abiem rankom kažkokie truputį viduramžiai ant rankenos sukrist, atkelt priekinius ratus, kad į šoną pasuktum

 3. Laukianti dziaugsmo
  Laukianti dziaugsmo prieš 3 val.

  Mes issirinkome stokke trailz, kiek stumdziau parduotuveje ir stokke grupeje skaiciau atsiliepimus, tikras tankas, o ne vezimas. Beto jis labai aukstas, kas mums aukstaugiams tevams kazkoks stebuklas, nereikes nugaru lauzyt lenkiantis prie vaiko kaina kandziojasi, labai, bet nusprendem, kad ir antram pasiliksim

 4. @Stebuklas
  @Stebuklas prieš 3 val.

  Laukianti dziaugsmo parašė:
  Mes issirinkome stokke trailz, kiek stumdziau parduotuveje ir stokke grupeje skaiciau atsiliepimus, tikras tankas, o ne vezimas. Beto jis labai aukstas, kas mums au…

  Mes taip pat apsisprendeme del stokke 🦸🏻‍♀️

 5. Rikti
  Rikti prieš 3 val.

  Utta parašė:
  Aš turiu tutis zippy pia, taip pat labai pravažus. Aišku irgi nelengvas. Man jo bent jau vienas akivaizdus pranašumas prieš emmaljunga - galima priekinius ratus fik…

  Mes ėmėm emmaljunga su nxt60f važiuokle, priekiniai ratai fiksuojasi.