Antrojo tipo diabetas: priežastys, požymiai, gydymas

Manėte, kad pagrindinis diabeto požymis – tai troškulys? Tikrai ne visada. Išmokite atpažinti ir šiuos simptomus, kuriems pasireiškus vertėtų pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje.

 

Nesimankštinate? Valgote aiškiai per daug? Šios dvi aplinkybės sudaro puikias sąlygas vystytis II tipo diabetui. Ši liga atakuoja vis daugiau žmonių – tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Ar jums metas pasitikrinti? Tikrai taip, jei šeimoje yra buvę diabeto atvejų ir jei pastebėjote bent vieną iš šių simptomų:

 

1. Nutukimas. Net ir 5 kg virš normos – tai jau padidėjusi II tipo diabeto rizika. Gera žinia: net ir 5 ar 7 procentais sumažintas kūno svoris jau pastebimai sumažina ir diabeto išsivystymo riziką.

 

2. Nuolat lakstote į tualetą. Jei jūsų organizmas gamina per mažai insulino (hormono, kuris perduoda gliukozę kūno ląstelėms ir taip aprūpina jas būtina energija), gliukozė ima kauptis kraujyje ir pereina į šlapimą, kyla padidėjęs noras šlapintis. O jei šlapinatės daug – nuolat jaučiate troškulį ir norite daugiau gerti.


3. Rega tapo neaiški. Aukštas cukraus kiekis kraujyje sudaro sąlygas gliukozei kauptis ir akies lęšyje, todėl regėjimą sufokusuoti tampa sunkiau, vaizdas atrodo neryškus, išplaukęs.

 

4. Svoris krenta be priežasties. Paprastai tai I tipo diabeto požymis, bet kartkartėmis pasireiškia ir išsivysčius II tipo diabetui. Kai organizmas nebegamina insulino, gliukozė iš maisto negali būti panaudota ląstelių energijai gaminti, taip pat nekaupiamos jos atsargos. Paspartėja riebalų skaidymas, taigi žmogus ima netekti svorio.

 

5. Aplink kaklą atsirado tamsus žiedas. Pasireiškus II tipo diabetui neretai odos receptoriai pradeda gaminti per daug pigmento.

 

6. Dažnai puola grybelinės infekcijos. Taip nutinka sergant ir I, ir II tipo diabetu. Gliukozės perteklius skatina grybelio sporų dauginimąsi. Grybelinės infekcijos požymiai moterims – tai niežtėjimas makšties srityje bei pagausėjusios išskyros, kūdikiams (ir berniukams, ir mergaitėms) – sauskelnių bėrimas.


7. Jums daugiau nei 45-eri. Sulaukus tokio amžiaus rizika susirgti II tipo diabetu savaime išauga. Todėl būtina reguliariai tikrintis kraują ir laikytis gydytojo rekomendacijų.

 

Diabeto tipai


I tipo diabetas: autoimuninė liga, kai organizmas nustoja gaminęs insuliną ir būtina reguliariai šio hormono suleisti. Dažniausiai šio tipo diabetas diagnozuojamas vaikams.

 

II tipo diabetas: paprastai pasireiškia suaugusiems. Organizmas gamina nepakankamai insulino arba insulinas blogai įsisavinamas. Tai neautoimuninė liga, labiau susijusi su nutukimu, nes riebalų ląstelės yra atsparesnės insulino poveikiui.

 

Susiję straipsniai

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.