Susiję straipsniai

Šilumos (saulės) smūgis vaikams ir kūdikiams

Patyrus šilumos (saulės) smūgį kūno temperatūros reguliavimo sistema sutrinka. Kūnas nebegali efektyviai prakaituoti, pavojingai pakyla temperatūra.

Akinių lęšių kompensavimas vaikams

Nuo 2024 m. įsigaliojo akinių lęšių kompensavimo pokyčiai, kai vaikams iki 7 m. amžiaus akinių lęšių kaina gali būti visiškai kompensuojama.

Impetiga – užkrečiama bakterinė odos infekcija

Impetiga - labai lengvai užkrečiama bakterinė odos infekcija. Jai būdingas bėrimas ir geltoni šašai. Dažniausiai serga 2–5 metų vaikai.

Naujausi komentarai

  1. kristute1
    kristute1 prieš 1 m.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    rožine parašė:
    už, visi esame pasikeipyja, rudenį ir mišką eina vaikai, o mažajam pernai radom erkę nors nebuvom nei miške nei žolėse na niekur, o tiesiog neaišku iš kur, ir radom…

    Miško nereikia, daugiabučio kieme pasigaut galima... Todėl net nedvejojau dėl skiepų būtinumo, nes ir gamtoj būnam daug

  2. Queen11
    Queen11 prieš 1 mėn.

    Ar buvo kam ,kad po dvieju dienu po skiepo sloga atsirastu,ar sutapimas tiesiog?Vaikui 2,6metu

  3. User has not uploaded an avatar
    Tūla prieš 1 mėn.

    Vaikus paskiepijau, pati nesiskiepijau, nes galvojau apie nėštumą tuo metu. Šiek tiek gailiuosi, nes nėštumas atėjo vėliau. Tačiau turiu atvejį iš pažįstamos, kai susirgo encefalitu nors buvo pasiskiepijus. Tai dėl to gydytojai ilgai neįtarė ligos, nes gi skiepyta! Tai skiepai sutrukdė įtarti ligą, nes gi "pasiskiepijus negalima susirgti". Tačiau moteris pasveiko, dabar viskas atrodo gerai, tai sako, kad skiepai padėjo sirgti legvesne forma. Tai buvo gydytojų aplaidumas dėl skiepų šios ligos laiku nenustatyti. Ją tik Vilniuj nustatė. Kai mieste mažame nekreipė dėmesio.

  4. User has not uploaded an avatar
    Mia001 prieš 3 sav.

    Tūla parašė:
    Vaikus paskiepijau, pati nesiskiepijau, nes galvojau apie nėštumą tuo metu. Šiek tiek gailiuosi, nes nėštumas atėjo vėliau. Tačiau turiu atvejį iš pažįstamos, kai s…

    Būten erkinio encifalito atveju paskiepyti, jei suserga, serga žymiai sunkiau nei neskiepyti. Buvo tiriama Austrijoje, Vokietijoje, kur žmonės matuodavosi atikūnų rodiklius, kai šie nukrisdavo - skiepydavosi pakartotinai. Pastebėta tendencija - kuo aukštesnis antikūnų lygis prieš užsikrečiant - tuos serga sunkiau.
    Be to, kuo žmogus jaunesnis - tuo serga lengviau ir neturi jokių liekamųjų reiškinių po ligos. Ikimokyklinio amžiaus vaikai praktiškai neserga erkiniu encifalitu - jiems skiepas nereikalingas. Jauni žmonės jei suserga, perserga lengvai - be liekamųjų reiškinių.
    Arčiau 40 metų, serga sunkiau, kai kuriems lieka liekamieji. O seni žmonės serga sunkiai. Ir skiepyti seni žmonės (turintys antikūnų) serga sunkiai ar net miršta.
    Ar skiepas gali apsaugoti nuo šios ligos (gali būti, kad gali) - nėra duomenų. Yra teorija, kad vaikystėje užsikrėtus - vėliau nesusergama, bet tai irgi tik teorija, neradau įrodymų. Tuo tarpu antikūnų turėjimas prieš užsikrečiant - ligą pasunkina - tai yra įrodyta.

  5. Nendrė123
    Nendrė123 prieš 3 sav.

    Mia001 parašė:
    Būten erkinio encifalito atveju paskiepyti, jei suserga, serga žymiai sunkiau nei neskiepyti. Buvo tiriama Austrijoje, Vokietijoje, kur žmonės matuodavosi atikūnų r…

    Siaubas, kas čia per faktai Yra labai daug duomenų, kad skiepai nuo EE veiksmingi. Vien Austrijoje, kur vakcinacijos lygis yra labai aukštas, EE atvejų sumažėjo daugiau kaip 90 % po vakcinacijos programos įvedimo.