Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (136)

Vaikas pabunda naktį

Žinoma, tu turbūt norėtum, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų! Tačiau nubusti naktimis – tiek vaikui tiek suaugusiam – yra įprastas reiškinys, tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3-6 kartus – ir kone kasnakt.

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks vaikas nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutrauk naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės tavo pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškink, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turi elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Tačiau jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą gali tokiais būdais:

 • Sudaryk tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir  keltis turėtų tuo pačiu metu. Nemanyk, kad atsakiusi dienos pogulio, užtikrinsi geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau būna vaikas pavargęs, tuo sunkiau jis užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruošk vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpink mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtiesk ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleisk vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, gali duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdyk vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį vaikas reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai vaikas pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. -Mamute-
  -Mamute- prieš 5 mėn.

  Sveiki mano panele 2m. Tai miega savo lovytei. Bet daznai pabunda.

 2. Gustuko. Mama
  Gustuko. Mama prieš 1 d.

  Irengus dveju metu vaikui kambarį , nes jaučiau kad pats laikas ir besilaukiant ir gimus sesei butu sudetinga 4 gyventi viename kambarį , pirmas naktis ir pietuku miegelio vaikas tiesiog pasišokinedamas eidavo į naujaji kambari pasedint ant sedmaišiu vienam iš tevu užmiega akimirksniu ,praejus kelioms dienoms atsibodo tikriausiai tas kambarys , nebenori i ji eiti lengvai , nakti uzmigdzius prabunda pora kartu , kartais verkia kaip ko bijodamas kartais tiesiog kalbedamas ir zinoma atsisedes užsimerkes , ka daryti kaip palengvinti vaiko miegeli savo kambari .

 3. User has not uploaded an avatar
  Vasarosgelele prieš 1 d.

  Gustuko. Mama parašė:
  Irengus dveju metu vaikui kambarį , nes jaučiau kad pats laikas ir besilaukiant ir gimus sesei butu sudetinga 4 gyventi viename kambarį , pirmas naktis ir pietuku m…

  2 metuku vaikas nesupras, kad reikia savo kambaryje miegoti. O gimus sesei/broliui bus dar sunkiau. Jei norit vaiko netraumuoti, tai teks visiems pasispaut. Arba didesne lova pirkt, arba jo lovyte jusu kambaryje statyt, arba vyrui eit miegot i vaiko kambari kartu su sunum, arba sunus pas jus, o vyras ant sofos 😁 vat kiek pasirinkimo 😁

 4. Maryte30
  Maryte30 prieš 1 d.

  As visai nesenai savo tik ka tapuse dvimete su sesute 4 metu iskrausciau. Dar nuo kruties buvo neatjunkyta pilnai. Tiesa, kad pabunda ir mano, bet manau del pieno norejom zisti. Bet del panasiu isgasciu pabunda ir mano 4 metu pana, tai mano naktis buna na migruoju is lovos i vaiku kambari. Vadovaujuosi taisykle, kad kiekvienas turi savo pagalvele ir vieta miegoti, visad priimu paryciais kai ateina, nes pati pasiilgstu, taciau nakti visad einu tik as pas vaikus kai jie nori artumo, o ne jie pas mane. Jei jausciau, kad vaikas dar nepasiruoses, pvz lb su asarom nenori tikrai dar pernelyg anksti. Man pasiseke, kad pabos abi buvo kraustomos ir siaip visai jom patinka. Sekmes ir kantriai laukit, kol paukstukas pats paliks lizdeli😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Vasarosgelele prieš 1 d.

  Maryte30 parašė:
  As visai nesenai savo tik ka tapuse dvimete su sesute 4 metu iskrausciau. Dar nuo kruties buvo neatjunkyta pilnai. Tiesa, kad pabunda ir mano, bet manau del pieno n…

  2 visad lengviau iskraustyt, nei viena ☺️ vienam liudna. Tarp mano vaiku 2 metu skirtumas, tai jie vienas be kito negali 😁 Jei norit, kad geriau miegotu, sustumkit vaiku lovytes salia, o dar geriau dvigule lova nupirkit. Mes taip padarem, tai jiems taip smagu buvo, vienas kito siluma jaute ir mamos lovos nebereikejo 😁