Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (174)

Vaikas pabunda naktį

Turbūt norėtumėte, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų? Bet nubusti naktimis – tiek vaikui, tiek suaugusiajam – yra įprastas reiškinys (tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3–6 kartus – ir kone kasnakt).

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks mažylis nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutraukite naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės jūsų pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškinkite, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turite elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Bet jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą galite tokiais būdais:

 • Sudarykite tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu. Nemanykite, kad atsakę dienos pogulio, užtikrinsite geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau jis būna pavargęs, tuo sunkiau užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruoškite vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpinkite mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtieskite ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleiskite vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, galite duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdykite vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį jis reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai mažylis pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 2 m.

  Upessala parašė:
  Gal baikit bereikalingas diskusijas. Kiekvienos asmeninis reikalas, kur migdyti vaiką, kartu ar atskirai. Klausiame patarimų, kaip padėti vaikui atskirai užmigti. N…

  Miegu su mažiausia dukra, nes dar maitinu. O vyras kartais užmiega su 4 metų sūnumi.

 2. leila123
  leila123 prieš 2 m.

  Laura86S parašė:
  Miegu su mažiausia dukra, nes dar maitinu. O vyras kartais užmiega su 4 metų sūnumi.

  Nu va tai 3 svetimi vaikai pagal jus

 3. leila123
  leila123 prieš 2 m.

  Laura86S parašė:
  Tai jums vaikas svetimas, kad jį migdot kitame kambaryje?

  Vaikas išvis su mum kartu dar miega bet aš esu lanksti kitų nuomonei ir nepuolu, sakyt, kad jeigu migdo kitam kambaryje tai svetimi vaikai ar, kad vyrą išvaryti reik

 4. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 2 m.

  leila123 parašė:
  Nu va tai 3 svetimi vaikai pagal jus

  Ne svetimi, nes paaugliai jau patys nebenori kartu miegoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 2 m.

  leila123 parašė:
  Vaikas išvis su mum kartu dar miega bet aš esu lanksti kitų nuomonei ir nepuolu, sakyt, kad jeigu migdo kitam kambaryje tai svetimi vaikai ar, kad vyrą išvaryti …

  Tai su mumis kambaryje abudu mažieji miega, ir mažoji dar su manimi vienoje lovoje. Bet lengviau yra vyrą iškelti į kitą kambarį ar lova, nei vaiką