Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (174)

Vaikas pabunda naktį

Žinoma, tu turbūt norėtum, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų! Tačiau nubusti naktimis – tiek vaikui tiek suaugusiam – yra įprastas reiškinys, tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3-6 kartus – ir kone kasnakt.

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks vaikas nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutrauk naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės tavo pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškink, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turi elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Tačiau jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą gali tokiais būdais:

 • Sudaryk tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir  keltis turėtų tuo pačiu metu. Nemanyk, kad atsakiusi dienos pogulio, užtikrinsi geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau būna vaikas pavargęs, tuo sunkiau jis užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruošk vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpink mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtiesk ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleisk vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, gali duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdyk vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį vaikas reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai vaikas pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 11 mėn.

  Upessala parašė:
  Gal baikit bereikalingas diskusijas. Kiekvienos asmeninis reikalas, kur migdyti vaiką, kartu ar atskirai. Klausiame patarimų, kaip padėti vaikui atskirai užmigti. N…

  Miegu su mažiausia dukra, nes dar maitinu. O vyras kartais užmiega su 4 metų sūnumi.

 2. leila123
  leila123 prieš 11 mėn.

  Laura86S parašė:
  Miegu su mažiausia dukra, nes dar maitinu. O vyras kartais užmiega su 4 metų sūnumi.

  Nu va tai 3 svetimi vaikai pagal jus

 3. leila123
  leila123 prieš 11 mėn.

  Laura86S parašė:
  Tai jums vaikas svetimas, kad jį migdot kitame kambaryje?

  Vaikas išvis su mum kartu dar miega bet aš esu lanksti kitų nuomonei ir nepuolu, sakyt, kad jeigu migdo kitam kambaryje tai svetimi vaikai ar, kad vyrą išvaryti reik

 4. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 11 mėn.

  leila123 parašė:
  Nu va tai 3 svetimi vaikai pagal jus

  Ne svetimi, nes paaugliai jau patys nebenori kartu miegoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 11 mėn.

  leila123 parašė:
  Vaikas išvis su mum kartu dar miega bet aš esu lanksti kitų nuomonei ir nepuolu, sakyt, kad jeigu migdo kitam kambaryje tai svetimi vaikai ar, kad vyrą išvaryti …

  Tai su mumis kambaryje abudu mažieji miega, ir mažoji dar su manimi vienoje lovoje. Bet lengviau yra vyrą iškelti į kitą kambarį ar lova, nei vaiką