Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (122)

Vaikas pabunda naktį

Žinoma, tu turbūt norėtum, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų! Tačiau nubusti naktimis – tiek vaikui tiek suaugusiam – yra įprastas reiškinys, tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3-6 kartus – ir kone kasnakt.

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks vaikas nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutrauk naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės tavo pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškink, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turi elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Tačiau jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą gali tokiais būdais:

 • Sudaryk tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir  keltis turėtų tuo pačiu metu. Nemanyk, kad atsakiusi dienos pogulio, užtikrinsi geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau būna vaikas pavargęs, tuo sunkiau jis užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruošk vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpink mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtiesk ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleisk vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, gali duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdyk vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį vaikas reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai vaikas pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 mėn.

  Lauragrudas parašė:
  Gal ir verta pasitikrinti. O tai turi itakos ramiam miegui?

  Lyg maniškiui pasijuto, viena pažįstama sako, kad jos sūnui-irgi.

 2. simao
  simao prieš 2 sav.

  o ka daryti kai atsikeles mazius nebeuzmiega naktim?🙁va cia tai kosmaras. atsikeles malasi, varineja pirmyn atgal po kambari, o kai bandau uzmigdyt asaru pakalnes. neseniai suejo metukai ir pakeiteme misinuka.gal gryzt prie senojo, net nebezinau. mano miegalius koks buvo anksciau, jau visiskai kitoks. pietu pamiega labai trumpai. sianakt vargom su juo nuo 12 iki kazkur 5 ryto..eina sau ka daryt?!

 3. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 sav.

  simao parašė:
  o ka daryti kai atsikeles mazius nebeuzmiega naktim?🙁va cia tai kosmaras. atsikeles malasi, varineja pirmyn atgal po kambari, o kai bandau uzmigdyt asaru pakalnes. …

  Mano vyresnis, bet irgi neretai būna, kad prabunda apie 3 val.ir iki 5 val.nemiega...
  Kantrybės ir stiprybės

 4. simao
  simao prieš 2 sav.

  bebriuke83 parašė:
  Mano vyresnis, bet irgi neretai būna, kad prabunda apie 3 val.ir iki 5 val.nemiega...

  kiek Dar tai tesis gal zinot?😁nes baigiu jau nuprotet, viskas prasidejo lygiai kai suejo metai ir tas prakeiktas misinukas pakeite mano mazyli🙁begsiu i parduotuve pirkti senaji,kuri vartojom iki metu, nes kitos iseities nematau

 5. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 sav.

  simao parašė:
  kiek Dar tai tesis gal zinot?😁nes baigiu jau nuprotet, viskas prasidejo lygiai kai suejo metai ir tas prakeiktas misinukas pakeite mano mazyli🙁begsiu i parduotuve p…

  Jei įtariate, kad mišinukas kaltas, lengva pakeisti
  Mano sūnus 1-ojo gimtadienio proga paskelbė streiką žindymui ir nieko nevalgo vietoj MP, bet miega tragiškai Dukrą ilgai žindžiau ir nutraukus žindymą, miegas tik gerėjo.