Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (111)

Vaikas pabunda naktį

Žinoma, tu turbūt norėtum, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų! Tačiau nubusti naktimis – tiek vaikui tiek suaugusiam – yra įprastas reiškinys, tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3-6 kartus – ir kone kasnakt.

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks vaikas nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutrauk naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės tavo pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškink, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turi elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Tačiau jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą gali tokiais būdais:

 • Sudaryk tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir  keltis turėtų tuo pačiu metu. Nemanyk, kad atsakiusi dienos pogulio, užtikrinsi geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau būna vaikas pavargęs, tuo sunkiau jis užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruošk vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpink mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtiesk ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleisk vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, gali duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdyk vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį vaikas reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai vaikas pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. Raimonda0701
  Raimonda0701 prieš 3 m.

  ruta... parašė:
  Na mamos reik man pagalbos:/ .. turiu beda, mano pirmagimis kelias kiekviena nakty ir verkia, ateina is savo kambario prie mano kambario duru trypcioja ir verkia. N…

  Gal pabandyk neuzdaryti kambario duru... nei vaiko nei savo, gal tuomet jis nesijaus atskirtas nuo jusu. Jei tik db pradejo miegoti atskirai tai manau reikia daugiau laiko, o visgi ir nauja vieta, visgi pokyciai, sekmes

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  ruta... parašė:
  Na mamos reik man pagalbos:/ .. turiu beda, mano pirmagimis kelias kiekviena nakty ir verkia, ateina is savo kambario prie mano kambario duru trypcioja ir verkia. N…

  As palikciau kambaryje maza lempute,gal bus jaukiau jam arba buna svieciantys tamsoje piesinukai, bandyciau tokius deti

 3. Gintariuks
  Gintariuks prieš 3 m.

  Sveikos mamytės,turiu ir aš bėdelę su savo mažąja(2 metukų) ji naktimis atsibudinėja,bet taip ,kad net pakylu aš iš lovos,nes ji tiesiog šaukia,o ne verkia,ir taip pora kart kiekviena nakty,bandžiau duoti kažką panašaus kaip valerijonai,keitėme lovą,čiužiny,bet kažkaip niekas nesikeičia,ar ji gali sapnuoti košmarus? Miega su broliu viename kambaryje,atskirai nuo mūsu.

 4. Mažia
  Mažia prieš 1 m.

  Sveikos maniskejau savaite kaip kas nakt atsikelia verkdama ir po 2-3val neuzmiega nei pas mus lovoje(malasi duodasi blaskosi) nei pas save loveleje( buna verkia, buna apsimeta verkianti, taip pat duodasi po visa lovele nerasdama vietos. Anksciau jei taip nutikdavo tai karta i savaite arba dvi, o dabar be perstojo... nebezinau ka daryt kamgalvot..

 5. User has not uploaded an avatar
  albertina prieš 1 m.

  Mažia parašė:
  Sveikos maniskejau savaite kaip kas nakt atsikelia verkdama ir po 2-3val neuzmiega nei pas mus lovoje(malasi duodasi blaskosi) nei pas save loveleje( buna verkia, b…

  Pasiskaitinekit daugiau sia tema
  www.tevu-darzelis.lt/naktiniai-kosmarai-ir-naktiniai-siaubo-priepuolia