Ką daryti, jei vaikas prabunda naktį (132)

Vaikas pabunda naktį

Žinoma, tu turbūt norėtum, kad vaikas miegotų visą naktį be nubudimų! Tačiau nubusti naktimis – tiek vaikui tiek suaugusiam – yra įprastas reiškinys, tik vaikai naktimis pabunda gerokai dažniau – bent po 3-6 kartus – ir kone kasnakt.

Jei vaikas yra išmokęs užmigti pats, šie nubudimai nepatogumų nekelia. Tiesą sakant, tėvai jų net nepastebi. Problemų kyla tuomet, jei vaikas yra įpratęs užmigti padedamas tėvų – glostomas, kalbinamas, maitinamas, sūpuojamas. Toks vaikas nubudęs nebesugeba užmigti pats ir prašosi tėvų pagalbos: mažesni pradeda verkti, didesni vaikai bėga į tėvų kambarį.

Šie nubudimai trukdo išsimiegoti ne tik tėvams. Suprastėja ir paties vaiko miego kokybė, todėl vaikas tampa irzlesnis, nepaklusnus, išsiblaškęs, jam sunkiau sekasi mokytis naujų įgūdžių.

Žinoma, yra ir objektyvių priežasčių, kodėl vaikas nubunda:

 • Alkis. Iki 1,5-2 metų vaiką gali reikėti maitinti naktimis, tad nenutrauk naktinių maitinimų per anksti.
 • Liga. Jei vaikas serga, nubusti jis gali dėl prastos savijautos. Natūralu, kad jam reikės tavo pagalbos.
 • Naktiniai košmarai ar baimės arba naktinio siaubo priepuoliai. Būtinai išsiaiškink, ar tai košmarai, ar baimės, ar siaubo priepuoliai, nes siaubo priepuolių atveju turi elgtis visiškai kitaip, nei baimių ar naktinių košmarų atveju.

Tačiau jei naktinių verksmų priežastis yra neramus miegas ir/ar negebėjimas užmigti, spręsti problemą gali tokiais būdais:

 • Sudaryk tinkamą miego grafiką. Vaikas turi miegoti pakankamai, eiti miegoti ir  keltis turėtų tuo pačiu metu. Nemanyk, kad atsakiusi dienos pogulio, užtikrinsi geresnį vaiko miegą naktį. Atvirkščiai, kuo labiau būna vaikas pavargęs, tuo sunkiau jis užmiega, tampa irzlus, nesugeba nusiraminti ir atsipalaiduoti.
 • Aktyviai praleiskite dieną. Pasivaikščiojimai gryname ore yra ne tik įdomi veikla, bet ir saldaus miego garantas.
 • Paruošk vaiką miegui. Pasiruošimo miegui ritualas nuramina vaiką, suteikia jam saugumo jausmą, todėl kas vakarą jį pakartokite: nusiprauskite ir išsivalykite dantukus, sutvarkykite žaisliukus, paskaitykite pasakėlę.
 • Parūpink mažyliui tinkamą miegui aprangą. Besivartydami vaikai dažnai nusikloja ir nubunda dėl šalčio. Geriausiai mažesniems vaikams tinka miegmaišiai, vyresni vaikai turėtų miegoti su pižama. Vaikas taip pat gali nubusti rankute prisilietę prie šalto neperšlampamo pakloto, todėl užtiesk ant jo ką nors švelnaus ir minkšto. 
 • Prieš miegą neleisk vaikui prisivalgyti. Jei mažasis labai alkanas, gali duoti jam obuolį ar kokį kitą lengvą užkandį, kuris neapsunkintų skrandžio.
 • Nemigdyk vaiko su „pagalbinėm priemonėm“. Prie jų priskiriami visi migdymo būdai ir priemonės, kuriomis vaikas negali pasinaudoti vienas pats: vaiko supimas, nešiojimas ant rankų, maitinimas tam, kad užmigtų. Pripratęs prie tokių ritualų, nubudęs naktį vaikas reikalaus tokio paties migdymo būdo. Kai vaikas pripras užmigti savo jėgomis, nubudus užmigti iš naujo jam bus lengviau.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 1 m.

  Vigeri parašė:
  to labiausiai ir bijau - tų cirkų bet, turbūt, tai neišvengiamybė. Tikriausiai teks nuo pat gimimo abu vaikus migdyti vienam kambary (pas pirmagimę). Nes jei dar…

  Abu vaikus geriau į savo lovą, o vaikų kambarį naudoti su vyru intymiems reikalams Taip visiems bus geriau

 2. Vigeri prieš 1 m.

  viktorijabz parašė:
  Abu vaikus geriau į savo lovą, o vaikų kambarį naudoti su vyru intymiems reikalams Taip visiems bus geriau

  hmm, nesupratau vaikai tėvų lovoj o kur tėvai miegos?

 3. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 1 m.

  Vigeri parašė:
  hmm, nesupratau vaikai tėvų lovoj o kur tėvai miegos?

  Ai, ta prasme netilpsite? Pristumkite dar po lova is abiejų kraštų Pas mane 1 pristumta, miegam 4-iese.

 4. User has not uploaded an avatar
  elen33 prieš 1 m.

  Saket, kad nenorit pas save migdyt, bet atsakykit sau saziningai i klausima, kodel nenorit? Ar jums IS TIKRUJU trukdo issimiegot, kai vaikas miega kartu? Ar tik del to, kad "reikia" jau vaikui atskirai miegot kai as pagimdziau, man visos, ypac vyresnes kartos moterys, isuze galva, kad neduok Dieve kartu pasiguldysi, paskui neiskrapstysi is lovos, atrodo kartu miegos iki trisdesimties as is pradziu tuo tikejau ir blogai jauciaus, kad guldau pas save, bet po to atejo nusvitimas, juk man tai daug geriau kai vaikas miega salia! Nereik keltis, kilnot i lovele, pati neissibudinu ir vaikas ramiau miega o kaip turi but pagal kitu sugalvotas taisykles maziausiai dabar man rupi tad manau ir jus nesureiksminkit to, ateina pas jus i lova, tegul ateina, na, nebent jums paciai trukdo, neissimiegate, tuomet kitas reikalas

 5. -Mamute-
  -Mamute- prieš 1 sav.

  Sveiki mano panele 2m. Tai miega savo lovytei. Bet daznai pabunda.