Ką daryti pamiršus išgerti kontraceptinę tabletę?

Kontraceptinės tabletės – puikus išradimas, kol viskas vyksta sklandžiai. Bet, kaip žinia, žmogus – ne robotas. Todėl pamiršti eilinę tabletę tenka ne tau vienai.

Be abejo, geriausias ir patikimiausias sprendimas – nedelsiant pasikalbėti su gydytoju, kuris tau tas tabletes prirašė. Jis geriausiai žinos jų poveikį, tavo orgaizmo ypatumus, taigi galės parinkti patį tinkamiausią veiksmų planą.

Kartais praleista tabletė nereiškia nieko. Tiesiog kitą dieną išgeri kitą priklausančią tabletę ir... gyvenimas tęsiasi.

Tačiau kartais net ir tas vienas kartas gali gyvenimą apversti aukštyn kojom. Viskas priklauso nuo to, kokias tabletes geri. Kai kurios kontraceptinės tabletės yra daugiafazės. Tai reiškia, kad viename pakelyje esančios tabletės turi skirtingas hormonų dozes. Taigi labai svarbu, kokios būtent fazės tabletę pamiršai. Nuo atsakymo tokiu atveju priklausytų ir veiksmų planas, kią daryti toliau.

O šį kartą pateiksime veiksmų planą, kaip elgtis praleidus vieną iš kombinuotų kontraceptinių tablečių – kaip tik tokios dabar vartojamos dažniausiai.

• Jei praleidai pirmąsias ciklo tabletes, pirmąją arba antrąją, turėtum išgerti tabletę vos ją prisiminusi, o kitą tabletę jau gerti įprastu laiku. Ir septynias dienas naudoti papildomas apsaugos priemones.

• Jei praleidai 3-21 tabletes, išgerk tabletę vos prisiminusi, o kitą tabletę gerk kaip įprasta. Veikiausiai šiuo metu tau netgi nereikia atsarginio apsisaugojimo metodo, viskas bus gerai.

• Jei neišgėrei trijų ar daugiau tablečių per pirmąsias dvi ciklo savaites, išgerk priklausančią tabletę kai tik prisiminsi, o kitą gerk įprastu metu. Ir septynias dienas saugokis nėštumo pritaikydama planą B.

• Jei praleidai 3 ar daugiau trečiosios savaitės tablečių, išmesk visas likusias ir pradėk naują pakelį. Septynias dienas saugodamasi papildomai.

Susiję straipsniai

Kiaušintakių perrišimo operacija: ar ji Lietuvoje atliekama oficialiai?

Moterys, susilaukusios norimo skaičiaus vaikų ir tvirtai apsisprendusios jų negimdyti, dažnai pagalvoja apie kiaušintakių perrišimo operaciją.

Vazektomija (vyro sėklinių latakų perrišimas)

Vazektomija yra itin efektyvus kontracepcijos metodas, kurio metu perrišami ar kitaip chirurgiškai pakeičiami vyro sėkliniai latakai.

Kontraceptinės priemonės ir būdai

Būdai ir metodai apsisaugoti nuo nėštumo: natūralus šeimos planavimas, hormoninė kontracepcija, spiralės, prezervatyvai ir kt.