Kokia tikimybė susilaukti dvynukų (221)

Naujagimiai dvynukai su kepurėlėmis

Tačiau kokia tikimybė, kad daugiau nei vieno mažylio gali lauktis tu? Bet kuri šeima gali susilaukti dvynių.

Statistinė daugiavaisio nėštumo tikimybė

 • Statistiškai tikimybė susilaukti dvynukų yra 1 iš 32 (arba maždaug 3 procentai), o tikimybė, kad įsčiose auga trys ar daugiau žmogučių, yra 1 iš 555. Apie 95 procentus visų daugiavaisių nėštumų yra dvynukai.
 • Identiškus dvynius lemia atsitiktinumas. Tam neturi įtakos nei šeimos genetika, nei nevaisingumo gydymas. Pavyzdžiui, iš visų dvynių, gimusių Amerikoje, tik 12 procentų buvo identiški dvyniai. Tikimybė, kad turėsi identiškus monozigotinius dvynius (kai vienas kiaušinėlis dalijasi pusiau), yra 1 iš 250.

Veiksniai, kurie turi įtakos neidentiškų dvynių gimimui:

 • Dizigotiniai (neidentiški) dvyniai yra, jei galima taip sakyti, paveldimi. Taigi, jei tavo giminėje yra buvę dvynukų, didėja tikimybė, kad ir pati susilauksi dvynių. Manoma, kad dizigotinių dvynių atveju vyro giminės istorija įtakos neturi.
 • Gydymas nuo nevaisingumo labai padidina tikimybę, kad susilauksite daugiau nei vieno vaikelio iš karto. Vidutiniškai 20–25 procentai moterų, kurios gėrė vaisingumą skatinančius vaistus, taip pat kurioms buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ar taikyti kiti nevaisingumo gydymo būdai, laukėsi daugiau nei vieno kūdikio.
 • Kuo esi vyresnė, tuo didesnė daugiavaisio nėštumo tikimybė. Tyrėjai kol kas negali paaiškinti šio fakto priežasties, bet manoma, kad tai kažkaip susiję su hormonų pokyčiais vyresnės moters organizme.
 • Dizigotiniai dvyniai dažniau gimsta juodaodžiams, rečiau europiečiams ir azijiečiams.
 • Gera, pilnavertė mityba didina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Jei maisto moteris gauna nepakankamai, tikimybė mažėja.
 • Kuo daugiau kartų buvai nėščia, tuo labiau didėja tikimybė, kad kitas nėštumas bus daugiavaisis. Palyginti su pirmuoju nėštumu, ketvirtojo ar penktojo nėštumo metu dvynių tikimybė išauga keturis kartus.
 • Jei jau esi pagimdžiusi dvynius, yra du kartus didesnė tikimybė, kad tau ir vėl gims dvyniai.

Daugiavaisio nėštumo požymiai

Vienas dažniausių požymių, kad moteris nešioja dvynukus, yra staigus svorio augimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Taip pat ir pilvukas auga sparčiau. Daugelį (bet ne visas) dvynukų besilaukiančių būsimųjų mamyčių daug labiau vargina rytinis pykinimas, o ir visi kiti nėštumo simptomai būna ryškesni. Taip yra dėl to, kad dėl dviejų vaikelių hormonų kiekis organizme būna didesnis.

Jei įtari, kad gali lauktis dvynių, paprašyk gydytojo atlikti ultragarso tyrimą. Tai patikimiausias būdas patvirtinti daugiavaisį nėštumą.

Naujausi komentarai

 1. femme fatale
  femme fatale prieš 2 m.

  Dovile__ parašė:
  na prikaluso nuo gienkologo "akies" ne vsii pamato iskarto tikrai zinau mamu kurios suzinojo del dvyniu tik 8 nestumo menesi

  As suzinojau per pirmaji vizita, budama 4-5sav nestumo,

 2. ona24
  ona24 prieš 2 m.

  as taip pat suzinojau pirmu vizitu pas daktare.

 3. ZariSha
  ZariSha prieš 1 m.

  Deja ,ne dvynukai)).Bet gal ir nieko butu.)

 4. User has not uploaded an avatar
  rimantexb prieš 1 m.

  Sveiki mes turime poryte bet nedvynius ,ir dar norėtume, su vyru dvynių kaži ar įmanoma kokių būdu paskatinti daugiau kiaušinėlių gamyba?kad mūsų noras taptu realus ar tai įmanoma

 5. User has not uploaded an avatar
  apvaliukė prieš 1 mėn.

  ona24 parašė:
  inse87 as tau pritariu kad ne nuo musu priklauso o nuo aukstesniu jegu. nes pas mus ir nera giminej dvyniu o as laukiuos nu bent jau taip sake kai pirma echo dare …

  Netyčia užklydau į šį puslapį.matau jūsų dvynukai jau dideli.kaip auga? Kaip sutaria?ar matosi tas jų dvynių ryšys?