Kokia tikimybė susilaukti dvynukų (237)

Naujagimiai dvynukai su kepurėlėmis

Tačiau kokia tikimybė, kad daugiau nei vieno mažylio gali lauktis tu? Bet kuri šeima gali susilaukti dvynių.

Statistinė daugiavaisio nėštumo tikimybė

 • Statistiškai tikimybė susilaukti dvynukų yra 1 iš 32 (arba maždaug 3 procentai), o tikimybė, kad įsčiose auga trys ar daugiau žmogučių, yra 1 iš 555. Apie 95 procentus visų daugiavaisių nėštumų yra dvynukai.
 • Identiškus dvynius lemia atsitiktinumas. Tam neturi įtakos nei šeimos genetika, nei nevaisingumo gydymas. Pavyzdžiui, iš visų dvynių, gimusių Amerikoje, tik 12 procentų buvo identiški dvyniai. Tikimybė, kad turėsi identiškus monozigotinius dvynius (kai vienas kiaušinėlis dalijasi pusiau), yra 1 iš 250.

Veiksniai, kurie turi įtakos neidentiškų dvynių gimimui:

 • Dizigotiniai (neidentiški) dvyniai yra, jei galima taip sakyti, paveldimi. Taigi, jei tavo giminėje yra buvę dvynukų, didėja tikimybė, kad ir pati susilauksi dvynių. Manoma, kad dizigotinių dvynių atveju vyro giminės istorija įtakos neturi.
 • Gydymas nuo nevaisingumo labai padidina tikimybę, kad susilauksite daugiau nei vieno vaikelio iš karto. Vidutiniškai 20–25 procentai moterų, kurios gėrė vaisingumą skatinančius vaistus, taip pat kurioms buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ar taikyti kiti nevaisingumo gydymo būdai, laukėsi daugiau nei vieno kūdikio.
 • Kuo esi vyresnė, tuo didesnė daugiavaisio nėštumo tikimybė. Tyrėjai kol kas negali paaiškinti šio fakto priežasties, bet manoma, kad tai kažkaip susiję su hormonų pokyčiais vyresnės moters organizme.
 • Dizigotiniai dvyniai dažniau gimsta juodaodžiams, rečiau europiečiams ir azijiečiams.
 • Gera, pilnavertė mityba didina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Jei maisto moteris gauna nepakankamai, tikimybė mažėja.
 • Kuo daugiau kartų buvai nėščia, tuo labiau didėja tikimybė, kad kitas nėštumas bus daugiavaisis. Palyginti su pirmuoju nėštumu, ketvirtojo ar penktojo nėštumo metu dvynių tikimybė išauga keturis kartus.
 • Jei jau esi pagimdžiusi dvynius, yra du kartus didesnė tikimybė, kad tau ir vėl gims dvyniai.

Daugiavaisio nėštumo požymiai

Vienas dažniausių požymių, kad moteris nešioja dvynukus, yra staigus svorio augimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Taip pat ir pilvukas auga sparčiau. Daugelį (bet ne visas) dvynukų besilaukiančių būsimųjų mamyčių daug labiau vargina rytinis pykinimas, o ir visi kiti nėštumo simptomai būna ryškesni. Taip yra dėl to, kad dėl dviejų vaikelių hormonų kiekis organizme būna didesnis.

Jei įtari, kad gali lauktis dvynių, paprašyk gydytojo atlikti ultragarso tyrimą. Tai patikimiausias būdas patvirtinti daugiavaisį nėštumą.

Naujausi komentarai

 1. donatan
  donatan prieš 4 mėn.

  Samata parašė:
  As laukiuosi dvynuku 29 sav jauciu dideliis skausmus pilve nes vienas vaikelis gana zemai ir spaudzia man ten viska o kitas auksciau pilvo virsunei .dvyniai pas man…

  Sveika, as taip pat laukiuosi identisku berniuku. Man 32 sav. Vienas dvyniu apacioj su galvyte, irgi remiasi tai kartais jauciu spaudima. Antras sedi kitoj pusej. O pas jus jie sedi viename amniotiniame maiselyje, ar yra atskirti ? Ka sako dr del gimdymo ? Iki kurios sav leis nesioti ?

 2. User has not uploaded an avatar
  Samata prieš 4 mėn.

  Pas mane vienam maise .sake gimdimas iki 37 sav..bet jau dabar viska skauda labai sonus o dar tik eina 31 sav.

 3. alyskutee
  alyskutee prieš 4 mėn.

  Pas mane du🤗 bet vienas ant klaustuko kabo ar išsilaikys. Tikimybė manau buvo nemaža! Baisu net pasakyt😂😂😂
  Mano vyras iš dvynių, tėvas iš dvynių, turiu seses dvynes ir iki pat prosenelės visos moterys turėjo dvynukus(visi neidentiški, išskyrus vyras jie identiški su broliu)
  Pas mane neidentiški😂🙈

 4. donatan
  donatan prieš 4 mėn.

  alyskutee parašė:
  Pas mane du🤗 bet vienas ant klaustuko kabo ar išsilaikys. Tikimybė manau buvo nemaža! Baisu net pasakyt😂😂😂

  Vau, geras ! Tikrai kad tesiat dvyniu linija ir jūs 🌷

 5. User has not uploaded an avatar
  spygle9 prieš 1 mėn.

  Aš tai svajoju apie dvynius ❤️ Senelis iš dvynių, aš pati irgi iš dvynių tik sese gimdymo metu uzduso, jaunesnė mano sesuo taip pat iš dvynių, bet antrą vaisių anksti prarado mama.
Skelbimai

Dovanoju!
23,00 €
39 | 25,3 cm | 5½ - 6
20,00 €