Kokia tikimybė susilaukti dvynukų? (267)

Broliai dvynukai šypsosi Zoia Kostina | Shutterstock.com

Teoriškai kiekviena pora gali susilaukti dvynių. Kokia tikimybė, kad jums gims du kūdikiai  (ar daugiau)?

Statistinė daugiavaisio nėštumo tikimybė

Statistiškai tikimybė susilaukti dvynukų yra apie 3%.

Daugiavaisio nėštumo tikimybė, kuomet vaisių yra trys ir daugiau - apie 0,1%.

Identiškų (monozigotinių) dvynukų tikimybė yra apie 0,5%.

Kas padidina tikimybę susilaukti dvynių?

 • Genetika. Dizigotiniai (neidentiški) dvyniai yra susiję su paveldimumu, t.y. jeigu moters giminėje yra buvę dvynukų, jos šansai pagimdyti dvynukus yra didesni, nei moters, kurios giminėje dvynių nebuvo arba jie labai reti. Manoma, kad dizigotinių dvynių atveju vyro giminės istorija įtakos neturi.
 • Nevaisingumo gydymas. 20-25% moterų, kurios vartojo vaisingumą skatinančius vaistus, taip pat tos, kurioms buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ar taikyti kiti nevaisingumo gydymo būdai, laukėsi daugiau nei vieno kūdikio.
 • Moters amžius. Kuo moteris vyresnė, tuo didesnė daugiavaisio nėštumo tikimybė. Tai siejama su moteriai senstant didėjančia folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) koncentracija.
 • Rasė. Dizigotiniai dvyniai dažniau gimsta juodaodžiams, rečiau – europiečiams ir azijiečiams.
 • Antsvoris. Antsvoris ir nutukimas, kuomet KMI yra didesnis, nei 30, siejamas su pastojimo sunkumais ir didesne nėštumo komplikacijų rizika. Kita vertus, didesnis riebalų sluoksnis lemia didesnę hormono estrogeno koncentraciją, o tai padidina daugiavaisio nėštumo tikimybę.
 • Prieš tai buvęs daugiavaisis nėštumas. Jeigu moteris jau yra pagimdžiusi dvynius, yra du kartus didesnė tikimybė, kad jai ir vėl gims dvyniai.
 • Nėštumų skaičius. Statistika rodo, kad kuo daugiau vaikų moteris išnešiojo, tuo didesnė tikimybė, kad kitas nėštumas bus daugiavaisis.
 • Pilnavertė mityba. Gera, pilnavertė mityba didina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Jei maisto moteris gauna nepakankamai, tikimybė mažėja.

Ar galima padidinti tikimybę susilaukti dvynių?

Nėra žinoma, kad gyvenimo būdo, mitybos pokyčiai, maisto papildų vartojimas ar pan. padidintų daugiavaisio nėštumo tikimybę.

Iš veiksnių, kuriems žmogus gali turėti įtakos, daugiavaisio nėštumo tikimybę padidina nevaisingumo gydymas (ypač gydymas gonadotropinų preparatais), tačiau jie nėra skiriami tik dėl to, kad pora pageidauja dvynių.

Daugiavaisio nėštumo požymiai

Vienas pirmųjų daugiavaisio nėštumo požymių gali būti itin ankstyvas ir ryškus teigiamas nėštumo testas.

Vėliau vienas pagrindinių daugiavaisio nėštumo požymių yra ganėtinai staigus svorio augimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis (dvynukų besilaukianti moteris gali priaugti 6-10 kg daugiau, nei vienvaisio nėštumo atveju).

Kiti nėštumo požymiai, jeigu moteris laukiasi dvynių (ar daugiau vaisių) taip pat yra intensyvesni: greičiau išryškėja pilvukas, daug labiau vargina rytinis pykinimas, labiau skauda krūtis ir t.t.

Jeigu įtariate, kad galite lauktis dvynių, geriausia būtų atlikti ultragarso tyrimą – tai patikimiausias būdas patvirtinti daugiavaisį nėštumą.

Susiję straipsniai

Planuojate kūdikį? Nepavyksta pastoti? Vaisingumo problemos? Kviečiame konsultuotis forume!

Užduokite neraminančius ir aktualius klausimus, susijusius su nėštumo planavimu, sunkumais pastojant, nevaisingumo problemomis.

Genetiniai tyrimai planuojant nėštumą

Šiuo metu genetiniais tyrimais galima nustatyti net iki 500 skirtingų genetinių sutrikimų.

Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu?

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Naujausi komentarai

 1. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 3 m.

  Ugne1223 parašė:
  Ar tiesa, jog jei ankstyvasis nestumo testas labai ryskiai parodo antra juostele, gali buti jog laukiesi dvynuku?

  Taip nes su dvynukais hcg buna aukstesnis, bet gali buti ir vienas vaisius, man 4sav parode ryskias II vienvaisis nestumas.

 2. Sweet
  Sweet prieš 3 m.

  Ugne1223 parašė:
  Ar tiesa, jog jei ankstyvasis nestumo testas labai ryskiai parodo antra juostele, gali buti jog laukiesi dvynuku?

  Tikrai ne

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  sveikutes. ar yra kam buvusi tokia situacija? dabar nepilnai 5 sav . daktaras mato lyg dvynukus . bet sako greiciausiai liks tik vienas . sako dar anksti ka pasakyti bus aisku po poros sav. as is to soko net nieko nebepaklausiau ka tai reiskia. yra kam taip buve kad buvo du bet liko tik vienas?

 4. Lėja Lu. prieš 2 m.

  Mano močiutė iš dvynių seserų, o vyro senelis iš dvynių brolių. Kol kas niekas iš vaikų ir anūkų neturi dvynukų, visi po 1, bet gal dėl to, kad jų šeimose tik iš vienos pusės yra dvynių. Na o pas mus iš abiejų. Žinoma to nepasirinksi. Svajojame, kad galbūt mums nusišypsos sėkmė ir sulauksime dviejų vienu metu. 😍

 5. Sejlia
  Sejlia prieš 2 m.

  gal kas turėjo hcg atsakymus su dvynukais 16dpo? įdomu koks augimas buvo