Kokia tikimybė susilaukti dvynukų? (237)

Broliai dvynukai šypsosi Zoia Kostina | Shutterstock.com

Teoriškai kiekviena pora gali susilaukti dvynių. Kokia tikimybė, kad jums gims du kūdikiai  (ar daugiau)?

Statistinė daugiavaisio nėštumo tikimybė

Statistiškai tikimybė susilaukti dvynukų yra apie 3%.

Daugiavaisio nėštumo tikimybė, kuomet vaisių yra trys ir daugiau - apie 0,1%.

Identiškų (monozigotinių) dvynukų tikimybė yra apie 0,5%.

Kas padidina tikimybę susilaukti dvynių?

• Genetika. Dizigotiniai (neidentiški) dvyniai yra susiję su paveldimumu, t.y. jeigu moters giminėje yra buvę dvynukų, jos šansai pagimdyti dvynukus yra didesni, nei moters, kurios giminėje dvynių nebuvo arba jie labai reti. Manoma, kad dizigotinių dvynių atveju vyro giminės istorija įtakos neturi.
  • Nevaisingumo gydymas. 20-25% moterų, kurios vartojo vaisingumą skatinančius vaistus, taip pat tos, kurioms buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ar taikyti kiti nevaisingumo gydymo būdai, laukėsi daugiau nei vieno kūdikio.
  • Moters amžius. Kuo moteris vyresnė, tuo didesnė daugiavaisio nėštumo tikimybė. Tai siejama su moteriai senstant didėjančia folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) koncentracija.
  • Rasė. Dizigotiniai dvyniai dažniau gimsta juodaodžiams, rečiau – europiečiams ir azijiečiams.
  • Antsvoris. Antsvoris ir nutukimas, kuomet KMI yra didesnis, nei 30, siejamas su pastojimo sunkumais ir didesne nėštumo komplikacijų rizika. Kita vertus, didesnis riebalų sluoksnis lemia didesnę hormono estrogeno koncentraciją, o tai padidina daugiavaisio nėštumo tikimybę.
  • Prieš tai buvęs daugiavaisis nėštumas. Jeigu moteris jau yra pagimdžiusi dvynius, yra du kartus didesnė tikimybė, kad jai ir vėl gims dvyniai.
  • Nėštumų skaičius. Statistika rodo, kad kuo daugiau vaikų moteris išnešiojo, tuo didesnė tikimybė, kad kitas nėštumas bus daugiavaisis.
  • Pilnavertė mityba. Gera, pilnavertė mityba didina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Jei maisto moteris gauna nepakankamai, tikimybė mažėja.

Ar galima padidinti tikimybę susilaukti dvynių?

Nėra žinoma, kad gyvenimo būdo, mitybos pokyčiai, maisto papildų vartojimas ar pan. padidintų daugiavaisio nėštumo tikimybę.

Iš veiksnių, kuriems žmogus gali turėti įtakos, daugiavaisio nėštumo tikimybę padidina nevaisingumo gydymas (ypač gydymas gonadotropinų preparatais), tačiau jie nėra skiriami tik dėl to, kad pora pageidauja dvynių.

Daugiavaisio nėštumo požymiai

Vienas pirmųjų daugiavaisio nėštumo požymių gali būti itin ankstyvas ir ryškus teigiamas nėštumo testas.

Vėliau vienas pagrindinių daugiavaisio nėštumo požymių yra ganėtinai staigus svorio augimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis (dvynukų besilaukianti moteris gali priaugti 6-10 kg daugiau, nei vienvaisio nėštumo atveju).

Kiti nėštumo požymiai, jeigu moteris laukiasi dvynių (ar daugiau vaisių) taip pat yra intensyvesni: greičiau išryškėja pilvukas, daug labiau vargina rytinis pykinimas, labiau skauda krūtis ir t.t.

Jeigu įtariate, kad galite lauktis dvynių, geriausia būtų atlikti ultragarso tyrimą – tai patikimiausias būdas patvirtinti daugiavaisį nėštumą.

1. donatan
    donatan prieš 5 mėn.

Samata parašė:
    As laukiuosi dvynuku 29 sav jauciu dideliis skausmus pilve nes vienas vaikelis gana zemai ir spaudzia man ten viska o kitas auksciau pilvo virsunei .dvyniai pas man…

Sveika, as taip pat laukiuosi identisku berniuku. Man 32 sav. Vienas dvyniu apacioj su galvyte, irgi remiasi tai kartais jauciu spaudima. Antras sedi kitoj pusej. O pas jus jie sedi viename amniotiniame maiselyje, ar yra atskirti ? Ka sako dr del gimdymo ? Iki kurios sav leis nesioti ?

Samata prieš 5 mėn.

Pas mane vienam maise .sake gimdimas iki 37 sav..bet jau dabar viska skauda labai sonus o dar tik eina 31 sav.

3. Uo6a prieš 5 mėn.

Pas mane du🤗 bet vienas ant klaustuko kabo ar išsilaikys. Tikimybė manau buvo nemaža! Baisu net pasakyt😂😂😂
    Mano vyras iš dvynių, tėvas iš dvynių, turiu seses dvynes ir iki pat prosenelės visos moterys turėjo dvynukus(visi neidentiški, išskyrus vyras jie identiški su broliu)
    Pas mane neidentiški😂🙈

4. donatan
    donatan prieš 5 mėn.

alyskutee parašė:

Vau, geras ! Tikrai kad tesiat dvyniu linija ir jūs 🌷

spygle9 prieš 3 mėn.

Aš tai svajoju apie dvynius ❤️ Senelis iš dvynių, aš pati irgi iš dvynių tik sese gimdymo metu uzduso, jaunesnė mano sesuo taip pat iš dvynių, bet antrą vaisių anksti prarado mama.