Kokia tikimybė susilaukti dvynukų? (253)

Broliai dvynukai šypsosi Zoia Kostina | Shutterstock.com

Teoriškai kiekviena pora gali susilaukti dvynių. Kokia tikimybė, kad jums gims du kūdikiai  (ar daugiau)?

Statistinė daugiavaisio nėštumo tikimybė

Statistiškai tikimybė susilaukti dvynukų yra apie 3%.

Daugiavaisio nėštumo tikimybė, kuomet vaisių yra trys ir daugiau - apie 0,1%.

Identiškų (monozigotinių) dvynukų tikimybė yra apie 0,5%.

Kas padidina tikimybę susilaukti dvynių?

 • Genetika. Dizigotiniai (neidentiški) dvyniai yra susiję su paveldimumu, t.y. jeigu moters giminėje yra buvę dvynukų, jos šansai pagimdyti dvynukus yra didesni, nei moters, kurios giminėje dvynių nebuvo arba jie labai reti. Manoma, kad dizigotinių dvynių atveju vyro giminės istorija įtakos neturi.
 • Nevaisingumo gydymas. 20-25% moterų, kurios vartojo vaisingumą skatinančius vaistus, taip pat tos, kurioms buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ar taikyti kiti nevaisingumo gydymo būdai, laukėsi daugiau nei vieno kūdikio.
 • Moters amžius. Kuo moteris vyresnė, tuo didesnė daugiavaisio nėštumo tikimybė. Tai siejama su moteriai senstant didėjančia folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) koncentracija.
 • Rasė. Dizigotiniai dvyniai dažniau gimsta juodaodžiams, rečiau – europiečiams ir azijiečiams.
 • Antsvoris. Antsvoris ir nutukimas, kuomet KMI yra didesnis, nei 30, siejamas su pastojimo sunkumais ir didesne nėštumo komplikacijų rizika. Kita vertus, didesnis riebalų sluoksnis lemia didesnę hormono estrogeno koncentraciją, o tai padidina daugiavaisio nėštumo tikimybę.
 • Prieš tai buvęs daugiavaisis nėštumas. Jeigu moteris jau yra pagimdžiusi dvynius, yra du kartus didesnė tikimybė, kad jai ir vėl gims dvyniai.
 • Nėštumų skaičius. Statistika rodo, kad kuo daugiau vaikų moteris išnešiojo, tuo didesnė tikimybė, kad kitas nėštumas bus daugiavaisis.
 • Pilnavertė mityba. Gera, pilnavertė mityba didina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Jei maisto moteris gauna nepakankamai, tikimybė mažėja.

Ar galima padidinti tikimybę susilaukti dvynių?

Nėra žinoma, kad gyvenimo būdo, mitybos pokyčiai, maisto papildų vartojimas ar pan. padidintų daugiavaisio nėštumo tikimybę.

Iš veiksnių, kuriems žmogus gali turėti įtakos, daugiavaisio nėštumo tikimybę padidina nevaisingumo gydymas (ypač gydymas gonadotropinų preparatais), tačiau jie nėra skiriami tik dėl to, kad pora pageidauja dvynių.

Daugiavaisio nėštumo požymiai

Vienas pirmųjų daugiavaisio nėštumo požymių gali būti itin ankstyvas ir ryškus teigiamas nėštumo testas.

Vėliau vienas pagrindinių daugiavaisio nėštumo požymių yra ganėtinai staigus svorio augimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis (dvynukų besilaukianti moteris gali priaugti 6-10 kg daugiau, nei vienvaisio nėštumo atveju).

Kiti nėštumo požymiai, jeigu moteris laukiasi dvynių (ar daugiau vaisių) taip pat yra intensyvesni: greičiau išryškėja pilvukas, daug labiau vargina rytinis pykinimas, labiau skauda krūtis ir t.t.

Jeigu įtariate, kad galite lauktis dvynių, geriausia būtų atlikti ultragarso tyrimą – tai patikimiausias būdas patvirtinti daugiavaisį nėštumą.

Naujausi komentarai

 1. Monitele
  Monitele prieš 3 mėn.

  Sveikos.merginos siand as is vizito pamate 2 puslytes vienai ale dave 100proc kitai 50proc abi ryskiai matosi abi vienodu savaiciu. Ar yra galimybe kad abu isaugs?
  Taip.pat sake kad mano.gimda kaip.6-7sav nors vaisiukams apie 5sav.

 2. User has not uploaded an avatar
  a_pokalips_e prieš 2 sav.

  myliulelija parašė:
  seku, man irgi idomu ar tos ryskios juostos anksti rodo kad bus daugiavaisis nestumas nes tik 5 dienos veluoja m pries 3 dienas dariausi testa paprasta, o antra…

  Ar suzinojot ar daugiavaisis nestumas?

 3. User has not uploaded an avatar
  a_pokalips_e prieš 2 sav.

  Monitele parašė:
  Sveikos.merginos siand as is vizito pamate 2 puslytes vienai ale dave 100proc kitai 50proc abi ryskiai matosi abi vienodu savaiciu. Ar yra galimybe kad abu isaugs?

  man ir buvo lb abksti, kad pamate, kad du

 4. User has not uploaded an avatar
  Anastazia prieš 2 sav.

  Ar laukiantis dvyniu Jums hcg tyrimo rezultatas buvo labai aukstas?

 5. User has not uploaded an avatar
  Anastazia prieš 2 sav.

  Anastazia parašė:
  Ar laukiantis dvyniu Jums hcg tyrimo rezultatas buvo labai aukstas?

  23diena buvo 426 hcg
  O 30diena jau 12700,7