Miego mokyklėlė

kūdikio mokymas užmigti

Paprastai naujagimis miega 16–18 valandų per parą. Tai nėra ištisas laiko tarpas, o 6-7 panašios trukmės (2,5-3,5 val.) miego intervalai. Kai kurie kūdikiai linkę daugiau miegoti dieną, kiti - naktį. Paprastai tie, kurie dar pilvelyje būdavo aktyvesni naktį, naktį išlieka aktyvesni ir po gimimo. Kūdikiui augant, miego ir būdravimo ritmas po truputį keičiasi. Maždaug nuo 3 mėnesių iki 1 metų amžiaus jis turėtų įprasti išmiegoti visą naktį be maitinimų. Kada būtent prasidės šis nuostabus periodas, priklauso nuo individualaus mažylio vystymosi ir nuo sveiko miego įpročių, kuriuos padėsite jam išugdyti.

Kaip išugdyti sveiko miego įprotį? Štai keletas patarimų:

Sukurkite ruošimosi miegui ritualą. Kūdikis nesuvokia laiko, tačiau kas vakarą, tuo pačiu metu ir ta pačia tvarka atliekami tie patys rutininiai veiksmai padės jam suprasti, kad artėja miego metas. Maudykite mažylį, perrenkite, pamaitinkite, pasūpuokite ir paguldykite į lovytę. Darykite tai kas vakarą, ta pačia seka, tuo pačiu metu. 

Sukurkite miegui tinkamą aplinką. Guldydami kūdikį miegoti, užgesinkite šviesą ir užtraukite užuolaidas. Kad matytumėte mažylį ir laisvai vaikščiotumėte po kambarį tuo pat metu, jums pakaks naktinės lemputės. Kambaryje turi būti tylu. Galite įjungti raminančius garsus (tekančio vandens, medžių ošimo) ar lopšinę – tai geras būdas blokuoti iš gretimų kambarių sklindančius garsus (ypač jei garso izoliacija nėra tobula).

Nelaukite, kol kūdikis užmigs ant jūsų rankų. Paguldykite mažylį miegoti, kai jis jau yra apsnūdęs, bet dar nemiega. Tai padės jam išmokti užmigti pačiam, be supimo ar maitinimo. Jeigu vėliau jis nubus, jam bus lengviau vėl užmigti be jūsų pagalbos. Tokiu atveju jis nepradės verkti, prašydamas, kad ateitumėte ir užmigdytumėte jį supdami, glostydami ar maitindami.

Susiję straipsniai

(Ne)privalomas pietų miegas darželiuose

2023 m. gruodžio pradžioje visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Apie pietų miego (ne)naudą darželyje: baimės laikas vaikui?

Nors vieniems vaikams jis puiki proga pailsėti, kitiems, kuriems jo jau nebereikia, tampa tikru baimės laiku.

„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. O jei užmigdyti sunku? Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  ivanauskiene parašė:
  Pritariu jums. As tikiu kad mazyliai pripranta ant ranku ir gan greitai, bet kaip gali nenesioti, jei vaikas visada gules tai nieko nematys, su aplinka nesusipazins…

  Sakyciau, gal ne kiek pripranta, o visokiu vaiku yra. Turiu du mazus brolius. Abu vienodai nesiojami ir myluojami, bet vienas negali gyvent be ranku, tik ant ranku ir ant ranku,o kitas kur padesi,ten ir rasi manau, visi vaikai skirtingi, taip pat kaip vieni uzmiega patys, kiti tik prie kruties ar dar kitaip..tas pats ir su nesiojimu, vieniems daugiau to artumo reik, kitiems maziau maniske nuo 2men.vezime negulejo, nes jai reikejo dairytis,viska matyt. Tai isvykus gelbeja mus nesyne, o namie tai ant ranku, pabuna ir viena, bet visa veikla greit atsibosta, tai reikalauja demesio. Sakau, ne iki 18m.gi nesiosiu,prades vaiskciot, tai nebeprisiprasysiu

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Na pas mane du berniukai ( dvynukai3men laiko) taip ar taip neišeina abiejų ant rankyciu tureti, tad ir su mieguciu problemu nėra, prieš ilgąjį miega pavalgom ir gulamės visi į savo lovytes, paleidžiu karusele virš lovytes ir berniukai patys be problemu užmiega ir jau išmiegam beveik visa naktį

 3. User has not uploaded an avatar
  elen33 prieš 6 m.

  Aš už tai, kad vaiką nešioti, myluoti, migdyti pas save lovoj, jei jis to nori ir kiek to nori. Laikas bėga greitai, kaip ir daugelis sako, paskui neprisiprašysi. Žinoma, kad taip daug sunkiau, nei padėt į lovelę ir eit užsiimt savo reikalais, kartais net labai sunku, kai nelieka laiko sau beveik, bet juk tai mažas žmogus Ne lėlė kokia, jis ir neturi būti patogus. O dėl pripratimo, tai prie ko pripras, prie meilės? Be to, niekas nematė turbūt paauglio, kurį reiktų supt, migdyt prie krūties ar nešiot todėl, tai tikrai netruks amžinai

 4. User has not uploaded an avatar
  Dalyte0226 prieš 4 m.

  O tai nuo kokio amziaus ta rituala pradet vykdyt? Mums dar tik 2 savaites

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Dalyte0226 parašė:
  O tai nuo kokio amziaus ta rituala pradet vykdyt? Mums dar tik 2 savaites

  Nuo pat gimimo galite miego rituala pradeti kurti 🙂