Miego mokyklėlė

kūdikio mokymas užmigti

Paprastai naujagimis miega 16–18 valandų per parą. Tai nėra ištisas laikas tarpas, o 6-7 panašios trukmės (2,5-3,5 val.) miego intervalai. Gali būti, kad naujagimiui geriau seksis miegoti dieną nei naktį – paprastai tie, kurie dar pilvelyje būdavo aktyvesni naktį, naktį išlieka aktyvesni ir po gimimo. Kūdikiui augant, miego ir būdravimo ritmas po truputį keičiasi. Maždaug nuo 3 mėnesių iki 1 metų amžiaus jis turėtų įprasti išmiegoti visą naktį be maitinimų. Kada būtent prasidės šis nuostabus periodas, priklauso nuo individualaus tavo mažylio vystymosi ir nuo sveiko miego įpročių, kuriuos išugdysi. Kaip šis įprotis ugdomas? Štai keletas patarimų:

Sukurk ruošimosi miegoti ritualą. Kūdikis nesuvokia laiko, tačiau kas vakarą maždaug tuo pačiu metu ta pačia tvarka daromi tie patys dalykai padės jam suprasti, kad artėja miego metas. Pavyzdžiui, išmaudyk jį, perrenk, pamaitink, pasūpuok, kol apsnūs (bet neužmigdyk), ir paguldyk į lovytę.

Sukurk miegui tinkamą aplinką. Kai kūdikį guldai miegoti, užgesink šviesą ir užtrauk užuolaidas. Kad matytum kūdikį ir galėtum suktis po kambarį, tau pakaks naktinės lemputės prie lovytės. Kambaryje turi būti tylu. Taip pat gali įjungti raminančius garsus (tekančio vandens, medžių ošimo) ar lopšinės įrašą – tai geras būdas blokuoti gretimuose kambariuose sklindančius garsus, ypatingai jei garso izoliacija nėra tobula.

Nelauk, kol kūdikis užmigs tau ant rankų. Paguldyk kūdikį miegoti, kai jis apsnūdęs, bet dar nemiega. Tai padės jam išmokti užmigti pačiam, be supimo ar maitinimo. Jeigu vėliau jis nubus, jam bus lengviau vėl užmigti pačiam, be tavo pagalbos, tad greičiausiai jis nepradės verkti, prašydamas, kad ateitum ir užmigdytum jį supdama, glostydama ar maitindama.

1. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 4 m.

ivanauskiene parašė:
    Pritariu jums. As tikiu kad mazyliai pripranta ant ranku ir gan greitai, bet kaip gali nenesioti, jei vaikas visada gules tai nieko nematys, su aplinka nesusipazins…

Sakyciau, gal ne kiek pripranta, o visokiu vaiku yra. Turiu du mazus brolius. Abu vienodai nesiojami ir myluojami, bet vienas negali gyvent be ranku, tik ant ranku ir ant ranku,o kitas kur padesi,ten ir rasi manau, visi vaikai skirtingi, taip pat kaip vieni uzmiega patys, kiti tik prie kruties ar dar kitaip..tas pats ir su nesiojimu, vieniems daugiau to artumo reik, kitiems maziau maniske nuo 2men.vezime negulejo, nes jai reikejo dairytis,viska matyt. Tai isvykus gelbeja mus nesyne, o namie tai ant ranku, pabuna ir viena, bet visa veikla greit atsibosta, tai reikalauja demesio. Sakau, ne iki 18m.gi nesiosiu,prades vaiskciot, tai nebeprisiprasysiu

2. Karina02
    Karina02 prieš 2 m.

Na pas mane du berniukai ( dvynukai3men laiko) taip ar taip neišeina abiejų ant rankyciu tureti, tad ir su mieguciu problemu nėra, prieš ilgąjį miega pavalgom ir gulamės visi į savo lovytes, paleidžiu karusele virš lovytes ir berniukai patys be problemu užmiega ir jau išmiegam beveik visa naktį

elen33 prieš 2 m.

Aš už tai, kad vaiką nešioti, myluoti, migdyti pas save lovoj, jei jis to nori ir kiek to nori. Laikas bėga greitai, kaip ir daugelis sako, paskui neprisiprašysi. Žinoma, kad taip daug sunkiau, nei padėt į lovelę ir eit užsiimt savo reikalais, kartais net labai sunku, kai nelieka laiko sau beveik, bet juk tai mažas žmogus Ne lėlė kokia, jis ir neturi būti patogus. O dėl pripratimo, tai prie ko pripras, prie meilės? Be to, niekas nematė turbūt paauglio, kurį reiktų supt, migdyt prie krūties ar nešiot todėl, tai tikrai netruks amžinai

Dalyte0226 prieš 1 mėn.

O tai nuo kokio amziaus ta rituala pradet vykdyt? Mums dar tik 2 savaites