Pavasarį pasitikime sveiki! Ką daryti, kad nesirgtume? (video)

Vaikas rankose laiko žibutes MNStudio | Shutterstock.com

Aštuntojoje „Tėvų darželio“ TV laidoje džiaugėmės atėjusiu pavasariu, svečiavomės tėvelių Ivonos ir Valdo bei jų vaikučių Edvino, Luko ir Beatos namuose, dalinomės patarimais, padėsiančiais jį pasitikti be dažnų jo palydovų - peršalimo ligų ir energijos trūkumo. 

Kodėl pavasarį dažniau puola ligos?

Pavasarį suprastėjančios vaikų sveikatos priežastys yra įvairios, tačiau dažniausiai susirgimus (pavyzdžiui, itin būdingą slogą ir nosies užgulimą) lemia ligų sukėlėjams palankios oro sąlygos, ženkliau svyruojanti oro temperatūra, per žiemą nuvarginusi saulės stoka, mažesnė vaisių ir daržovių mitybinė vertė, organizmą alinančios ir jo atsparumą mažinančios alergijos ir kt.

Pavasarį vaikai daugiau laiko praleidžia lauke ir tai sveikintina, tačiau asmeninė higiena, o ypač - dažnas ir taisyklingas rankų plovimas yra itin svarbus. Laidoje kalbėjusi vaikų ligų daktarė, alergologė, pulmonologė Agnė Jagelavičienė akcentavo, kad vaikus būtina mokyti tinkamai plauti rankas ir nuolat jiems priminti tai padaryti:

Kaip pavasarį sustiprinti vaikų imunitetą?

Vaikų sveikata reikėtų rūpintis visus metus ir nuolat laikytis pagrindinių taisyklių: užtikrinti visavertę vaikų mitybą, fizinį aktyvumą, gerą poilsį ir miegą, daugiau laiko praleisti gryname ore, mokyti asmeninės higienos, saugoti nuo streso, rūpintis sveika namų aplinka (vėdinti, valyti namus) ir pan.

Pavasarį nepraleiskite progos pasimėgauti dažniau išlendančia saulute, aktyviai leiskite laiką gamtoje (pasivaikščiojimų gamtoje metu siūlome išbandyti gamtos dovanų paieškų žaidimą) ir skanaukite pirmuosius pavasario žalumynus bei daržoves. 

Daugiau apie dažnas vaikų ligas ir kaip jų išvengti skaitykite:

Kokie maisto produktai saugo nuo ligų?

Mama Ivona laidos pradžioje pasakojo, kad vaikų imunitetą ji stengiasi stiprinti natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, daugeliui iš vaikystės pažįstamais sumuštinukais su juoda duona, sviestu ir smulkintu česnaku.

Česnakas, kaip prieskoninis ir vaistinis augalas, buvo žinomas ir naudojamas jau Senovės Egipte, o šiuolaikiniai moksliniai tyrimai patvirtina jo naudą. Pjaustant ar traiškant česnake susidarantis alicinas veikia kaip antibiotikas, naikina grybelius, padeda sumažinti kraujo spaudimą ir turi kitų naudingų savybių.

Daugiau apie vaikų sveikatai naudingiausius maisto produktus, kurių naudą įrodo tiek senolių išmintis, tiek ir moksliniai tyrimai:

Ar pavasarį vaikams reikia vitaminų?

Jeigu pastebite, kad vaikas ėmė dažniau sirgti, yra išblyškęs, stokoja energijos, suprastėjo jo plaukų ir nagų būklė, jam sunku susikaupti, atsirado bet kokių kitų, atrodytų, nepaaiškinamų sveikatos ar elgesio pokyčių, galima įtarti vitaminų, mineralinių ir kitų medžiagų stoką.

Įtarus, kad vaikui gali trūkti vitaminų, vertėtų pasitarti su gydytoju, rekomenduojama atlikti tyrimus ir įvertinti jų rezultatus. Gali būti, kad vitaminų stokos nėra ir vaikui tiesiog reikia daugiau poilsio, o jeigu mažylis vis tik stokoja vitaminų, mineralinių ar kitų medžiagų, galėsite pakoreguoti jo mitybą arba pasirinkti jam tinkamiausius vitaminus, maisto papildus.

Daugiau apie juos skaitykite:

 

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 10 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.