Pūslelės ant kūdikio lūpų (25)

pūslelės ant kūdikio lūpų Julia von Keller | Shutterstock.com

Neretai ant naujagimio ar kūdikio lūpų iškyla viena ar kelios pūslelės, lūpytės patinsta. Šios pūslelės atsiranda dėl trinties, jos nėra pavojingos ir praeina savaime.

Kaip atrodo pūslelės ant kūdikio lūpų?

Pūslelės gali atsirasti ant vienos arba abiejų kūdikio lūpų, tačiau dažniausiai iškyla tik viena pūslelė ant viršutinės lūpytės.

Ji neturi aiškaus kontūro ir gali atrodyti ne kaip pūslelė, o kaip patinimas arba išraiškingas lūpos išlinkimas.

Pūslelės dažniausiai yra tokios pačios spalvos, kaip ir kūdikio lūpos. Jos gali būti ir šiek tiek šviesesnės, išsausėjusios, odelė gali atsisluoksniuoti ir luptis, tačiau neturi susidaryti paraudusi, kraujuojanti, šlapiuojanti žaizdelė (jeigu taip nutinka, galima įtarti lūpų pūslelinę).

Kodėl ant kūdikio lūpų atsiranda pūslelės?

Pūslelės ant naujagimių ir kūdikių lūpyčių atsiranda dėl trinties kūdikiui žindant arba valgant iš buteliuko.

Būtent todėl jos būdingesnės žindomiems kūdikiams - žindymo metu trinties esama šiek tiek daugiau, be to žindomi kūdikiai yra linkę ilgiau „pakabėti“ ant krūties. 

Kartais naujagimiai gimsta turėdami pūslelių ant lūpų – tai įrodymas, kad jau įsčiose mažylis čiulpė nykštį.

Kaip gydyti pūsleles ant kūdikio lūpų?

Tėveliai neturėtų nerimauti: dėl trinties atsiradusių pūslelių gydyti nereikia, mažyliui jos nėra skausmingos ir palaipsniui praeina savaime.

Krūtimi maitinančios mamos gali dažniau pakaitalioti žindymo pozas ir įsitikinti, kad kūdikis tinkamai apžioja krūtį.

Buteliuku maitinančių kūdikių tėvai gali išbandyti skirtingų gamintojų buteliukus ir žindukus, pabandyti buteliuką įduoti įvairesnėse pozose.

Kada reikėtų sunerimti?

Pūslelės turėtų savaime nunykti pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais, jeigu jos neišnyksta, jų daugėja arba odos pažeidimai tampa rimtesni (pavyzdžiui, lūpų oda stipriai išsausėja, lupasi), reikėtų įvertinti kūdikio apžiojimą ir gebėjimą efektyviai žįsti.

Gali būti, kad kūdikis, pavyzdžiui, dėl trumpo liežuvio pasaitėlio nesugeba tinkamai apžioti krūties ir per stipriai į ją įsisiurbia lūpomis. Tokiu atveju galite pastebėti ir kitus simptomus - mažą svorio prieaugį, irzlumą, nuolatinį alkį ir „kabojimą“ ant krūties, vis „nugraužiamus“ spenelius, skausmą žindymo metu ir pan. Šių problemų sprendimo būdo reikėtų ieškoti su žindymo specialistais.

Sunerimti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją būtina, jeigu pūslelės yra paraudusios, užpildytos skysčiu, atsiranda šlapiuojančių, kraujuojančių žaizdelių, bėrimų, jie išplinta už lūpų ribų, vaikelis neramus, karščiuoja ar yra kitų infekciją parodančių simptomų.

Susiję straipsniai

Kūdikio galvos apimtis ir jos matavimas

Naujagimio galvos apimties matavimas – viena pirmųjų procedūrų, kurią gydytojai ar slaugės atliks jūsų gimusiam vaikeliui.

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!

Naujausi komentarai

 1. pinkcrystal
  pinkcrystal prieš 1 m.

  sveiki, gal kam taip yra buvę, kad pas kelių savaičių vaikutį ant lupytės atsirado puslytė, greičiausiai valgant kažkaip prisičiulpia, maitinu krūtimi

 2. Bergamote
  Bergamote prieš 1 m.

  Normalu. Cia nuo zindymo. Visiems vaikams taip :))

 3. Hlin
  Hlin prieš 1 m.

  Gali būti dėl per trumpo liežuvio pasaitėlio https://www.4trimestras.lt/2022/03/29/trumpas-liezuvio-pasaitelis/

 4. kristute1
  kristute1 prieš 1 m.

  Pas mano mergaitę, kuri jau ir pirmą gimtadienį atšventė, vis dar būna nuo žindymo

 5. User has not uploaded an avatar
  Moterys ir tiek prieš 1 m.

  pinkcrystal parašė:
  sveiki, gal kam taip yra buvę, kad pas kelių savaičių vaikutį ant lupytės atsirado puslytė, greičiausiai valgant kažkaip prisičiulpia, maitinu krūtimi

  Mano visiems trims taip buvo, čia nuo žindymo gali būti lūpos drėgnos būna ir odyte atsoksta, bet praėjo ir viskas gerai buvo, jokių bėdų.