7 velykiniai darbeliai vaikams (2)

Velykiniai darbeliai vaikams Elena Hramova | Shutterstock.com

Smagūs velykiniai darbeliai ne tik lavina mažylių smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bet ir supažindina juos su Velykų tradicijomis.

Štai keli nesudėtingi velykiniai darbeliai, kuriais galite papuošti namus, Velykų stalą ar panaudoti kaip dovanėles velykinių žaidimų nugalėtojams.

Kiškis – servetėlės laikiklis

Tai nesudėtingas darbelis, kuriuo galėsite papuošti šventinį Velykų stalą: iš kietesnio spalvoto popieriaus iškirpkite kiškį, pro kiškio pilve įpjautas įpjovas prakišite sulankstytą servetėlę. Iškirptam kiškučiui nupieškite akis, nosį, galite jį nuspalvinti, padailinti įvairiais ornamentais.

Velykiniai darbeliai vaikams: velykinis kiškis - servetėlių laikiklis Elena Hramova | Shutterstock

Kaip pagaminti kiškutį: žingsnis po žingsnio.


Morkų tūtos

Į morkų tūtas galima įsukti saldainius, riešutus, džiovintus vaisius, kukurūzus ar kitas smulkias dovanėles. Šiomis tūtomis galite apdovanoti velykinių žaidimų laimėtojus ar tiesiog padovanoti mažiesiems šventės svečiams. Iš oranžinio krepinio (dar vadinamo „tampomu“) popieriaus iškirpkite stačiakampį, iš jo susukite tūtą, į ją įberkite skanėstų ar dovanėlių ir tvirtai užsukite viršų. Iš žalio krepinio popieriaus taip pat iškirpkite stačiakampį, jį kelis kartus perlenkite, kad turėtumėte siaurą juostą, ją viršuje sukarpykite vertikaliomis juostelėmis. Juosteles papurenkite ir susukite pirštais. Sukarpytą žalią juostą apsukite ir priklijuokite prie tūtos viršaus, papuoškite kaspinais.

Velykiniai darbeliai vaikams: velykinis kiškis - servetėlių laikiklis 13smile | Shutterstock

Kaip pagaminti morkų tūtas: žingsnis po žingsnio.


Kiškiai - puodeliai

Kaip ir morkų tūtos, šie linksmi kiškiai - puodeliai gali būti puiki, nebrangi smulkių dovanėlių pakuotė. Jei norite sveikesnio varianto, į puodelius sudėkite mažas traškias morkytes, agurkus ar vaisius. Puodelius dekoruoti labai paprasta: prie baltų, popierinių, vienkartinių kavos puodelių priklijuokite iš popieriaus iškirptas kiškių ausis bei snukučius (snukučius taip pat galite tiesiog nupiešti flomasteriais).

Velykiniai darbeliai vaikams: velykinis kiškis - puodelis 13smile | Shutterstock

Kaip pagaminti puodelius: žingsnis po žingsnio.


Kiaušinukai – kišenėlės

Šie margučiai – kišenėlės gali būti ne tik žaislai, į kuriuos galima įdėti Velykų kiškius, viščiukus. Juos galite įdėti ir svečių vardų korteles bei panaudoti kaip stalo korteles arba, įdėję raštelį su mielu palinkėjimu, naudoti kaip neįprastą sveikinimo atvirutę. Iš spalvoto, kietesnio popieriaus išsikirpkite du vienodus kiaušinius. Vieną kiaušinį dekoratyviai, danteliais perkirpkite pusiau. Puselės kraštelius patepkite klijais ir priklijuokite prie kiaušinio – kišenėlė pagaminta! Beliks ją papuošti iš popieriaus iškirptomis gėlytėmis ar nuspalvinti flomasteriais.

Velykiniai darbeliai vaikams: kiaušinukai-kišenėlės Elena Hramova | Shutterstock

Kiaušinis kišenėlė: žingsnis po žingsnio.


Margučiai iš veltinio

Šiuos minkštus margučius galite sukabinti ant Velykų medelio šakos.Veltinio lakštai, kurių galite įsigyti rankdarbių, siuvimo prekių parduotuvėse, puiki medžiaga mieliems rankdarbiams! Iš veltinio lakštų iškirpkite kiaušinius, įvairias gėlytes, lapelius ir juos suklijuokite karštais klijais ar susiūkite, papuoškite smulkiais karoliukais, blizgiais žvyneliais.

Velykiniai darbeliai vaikams: margučiai iš veltinio OnlyZoia | Shutterstock

Kiaušinis iš veltinio lakštų: žingsnis po žingsnio.


Velykų girlianda

Šią dekoraciją gali gaminti įvairaus amžiaus vaikai: vyresni gali iškarpyti sudėtingesnes formas, mažesniems galima paruošti ruošinius, kuriuos jie gali dekoruoti vaiko amžiui tinkamais būdais. Patys mažiausieji gali padėti prisegti girliandos elementus prie virvutės. Girliandos elementus galite pakeisti aukščiau aprašytais kiaušinukais - kišenėlėmis ar fetro kiaušiniais.

Velykiniai darbeliai vaikams: velykinė girlianda Africa Studio | Shutterstock

Penkios velykinių girliandų idėjos.


Daigų daiginimas

Šventės baigėsi, darbai prasideda! Jei margučius valgėte atsargiai, pasilikite jų lukštus ir šventėms pasibaigus, pasėkite į jas įvairių augalų sėklų: vaikui bus tikrai įdomu stebėti iš mažos seklytės besikalančius daigus, kuriais vėliau galėsite pagardinti salotas ar sumuštinį. Gal tai bus proga „susidraugauti” su daržovėmis?

Velykiniai darbeliai vaikams: daigų daiginimas margučių lukšte marcin jucha| Shutterstock

Sėklų daiginimas kiaušinio lukšte.


Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir įgūdžių, vaiką į gamybos procesą galite įtraukti daugiau ar mažiau. Prisiminkite, kad pagrindinis šių darbelių tikslas - suteikti vaikui progą prisidėti prie šventės, lavinti jo įgūdžius, kūrybiškumą, tad nesiekite tobulo rezultato ir leiskite vaikui daryti kuo daugiau. Vaikiškai netobuli šie darbeliai dar mielesni!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Naujausi komentarai

  1. Ingutis.
    Ingutis. prieš 6 m.

    Dukrytė jau pasipuošė ir laukia Velykų 😊 4 metukai.

  2. tevudarzelis
    tevudarzelis prieš 1 m.

    Oho koks nuostabumas ir mažylės talentas. Nuoširdžiai dėkojame, kad pasidalijote. Jaukių – įsimintinų ir saulėtų – šv. Velykų visai Jūsų šeimai.