Žaidimų lauke nauda vaikams (1)

Vaikai lauke žaidžia futbolą BearFotos | Shutterstock.com

Žaidimai lauke yra nuotaikingas, įdomus ir svarbus procesas vaikų mokymuisi ir vystymuisi. Žaisdami lauke vaikai tyrinėja, mėgaujasi laisve ir erdve šaukti, šokinėti, bėgioti, šokinėti...

Buvimas lauke iš tiesų yra jaudinantis jutiminis potyris kūdikiams ir mažiems vaikams. Kūdikiams patinka besikeičiantys vaizdai, mažiems vaikams – galimybė tyrinėti įvairias erdves ir liesti gamtos objektus. Kiek atradimų: lapai, kankorėžiai, sniegas ir balos...

Daugiau apie aktyvius lauko žaidimus vaikams skaitykite:

7 svarbiausi žaidimų lauke pranašumai

#1. Padeda kūdikiui geriau miegoti naktį

Tyrimai rodo, kad kūdikiai geriau miega naktį, jei dieną buvo gryname ore ir saulėje. Tikrai verta pasivaikščioti, pažaisti lauke, jei norite, kad kūdikis geriau miegotų.

#2. Leidžia smagiai mokytis per pojūčius

Išėjimas į lauką – puiki jutiminė patirtis kūdikiams ir mažiems vaikams. Jie turi tiek daug ką pamatyti, ištirti ir išmokti. Besikeičianti gamta ir vaizdai daro jį neįtikėtinai smalsų, stimuliuoja. Tai bene puikiausia daugiajutiminė vieta žaisti. Būti lauke svarbu, nes kūdikiai ir maži vaikai mokosi ir įgyja patirties per visus pojūčius – lytėjimą, uoslę, klausą, regą ir pan.

#3. Lavina motorinius įgūdžius

Mažiems vaikams reikia galimybės įtraukti į žaidimus ir judėjimą visą kūną ir lavinti stambiąją motoriką. Žaisdami lauke savo sode ar vietiniame parkelyje kūdikiai gali šliaužioti, mėginti vaikščioti. Augdami, vaikai bėgioja, šokinėja ir gali lavinti smulkiosios motorikos įgūdžius rinkdami gamtos lobius – lapus, kankorėžius ir pan.

#4. Skatina sveiką gyvenimo būdą

Buvimas lauke gali padėti vaikui „sudeginti“ energiją ir paskatinti sveiką gyvenimo būdą. Dėl fizinės veiklos buvimas lauke padeda vaikams miegoti, valgyti ir gyventi sveikiau. Tai pamažu formuoja sveikus įpročius visam gyvenimui.

#5. Ugdo rūpinimąsi aplinka

Žaidimai lauke – puikus būdas išeiti į gamtą ir pažinti aplinką. Vaikai, kurie įgyja žinių ir vertina gamtą, labiau linkę tapti aplinką tausojančiais suaugusiaisiais.

#6. Teigiamai veikia visą šeimą

Nuostabu, kaip grynas oras gali „nupūsti voratinklius“ ir pakeisti jūsų, kaip tėvų, mąstyseną ir pasaulį. Net trumpas pasivaikščiojimas gali būti naudingas visai šeimai. Ypač dienomis po bemiegės nakties arba kai jūsų vaikas namuose jaučiasi paniuręs, irzlus.

#7. Padeda rasti naujų draugų

Išėjimas į lauką taip pat yra gera proga vaikams susirasti draugų, o tėvams – šiek tiek pasportuoti ir susitikti su žmonėmis, pasikalbėti. Kartais viskas iš tiesų prasideda nuo pokalbio su kitais tėvais žaidimų aikštelėje...

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Naujausi komentarai