Ką daryti norint pastoti? (709)

Pora lovoje mylisi

Moteris gali pastoti tik vaisingomis mėnesinio ciklo dienomis. Mylintis vaisingomis dienomis, vyro spermatozoidai turi galimybę apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės vieną kartą per mėnesinių ciklą – per ovuliaciją.

Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po įvykusios ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant.

Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad, prasidėjus ovuliacijai, spermatozoidai pasiruošę lauktų moters organizme, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu.

Kaip dažnai mylėtis norint pastoti?

Jei norite pastoti, šansus padidinsite, jeigu likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja.

Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“: mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės – nemažėja.

Tačiau, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, šansai pastoti bus dideli ir tuo atveju, jei mėnesinių ciklui įpusėjus mylėsitės tik kas antrą dieną.

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Iš tiesų, tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra paprasta, todėl paprastai nustatomos vaisingos dienos – t.y. dienos, kuriomis tikimybė pastoti yra didžiausia.

Vaisingų dienų (ovuliacijos)skaičiuoklės ir įrankiai

Skaičiuoklės yra greitas, paprastas ir patogus būdas apskaičiuoti ar sekti vaisingas dienas ir kitus mėnesinių ciklo duomenis.

Tačiau turėkite mintyje: skaičiuoklės yra įrankiai (pagalbininkai), kurie tuo tiksliau apskaičiuoja vaisingas dienas, kuo daugiau duomenų pateikiate: Vaisingų dienų skaičiuoklė skirta greitam apytiksliam apskaičiavimui pagal pagrindinius ciklo duomenis.

Jei reikia tikslesnių duomenų/ mažiau paklaidų, reikėtų reguliariai žymėtis vaisingumo požymius – tam geriausiai tinka Raudonasis Kalendorius.

Vaisingumo požymių stebėjimas

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra:

Bazinės kūno temperatūros pakilimas

Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT) pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje).

BKT trūkumas yra tas, kad iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti numatyti kitos ovuliacijos datą.

Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

Makšties išskyros

Ciklo metu makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis

Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti, jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs.

Ovuliacijos testai

Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Ovuliacijos testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga.

Kiti požymiai

Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. LaMona
  LaMona prieš 5 mėn.

  rugsejuke19 parašė:
  pabandykit situos, stebuklus daro.. ir pati taip pastojau, o visi kiti vitaminsai nepadejo.. ir aisku bandyti ovuliacijos laikotarpiu, po akto pakelti dubeni auksty…

  Norėčiau papildyti, kad bandyti reikia ne tik ovuluacijos laikotarpiu o visą ciklą reguliariai, nes jei vyras ne keturias žmonas turi, tai po ilgo susilaikymo spermiukų spermoje gali nebūti arba jie gali neplaukti

 2. User has not uploaded an avatar
  Neringucc prieš 5 mėn.

  LaMona parašė:
  Jei jūsų santykiai reguliarūs kas 2-3 d bent metus buvo ir nepastojote, tai neelsuant kreipkitės į vaisingumo specialistus. Ginės šiuose reikaluose retos kurios ką …

  Esu Lietuvoje is Panevezio. I kokius daktarus kreipetes? Kurie tikrai padejo? Jei daktarai kurie jums padejo lietuvoje tai nera problema ir atstumas, kad tik rezultatai butu.Dar manau kad problemos gali buti ir kitokios, nes pati turiu dukra 6m is pirmos santuokos, taciau su dabartiniu niekaip 😥

 3. User has not uploaded an avatar
  Neringucc prieš 5 mėn.

  LaMona parašė:
  Norėčiau papildyti, kad bandyti reikia ne tik ovuluacijos laikotarpiu o visą ciklą reguliariai, nes jei vyras ne keturias žmonas turi, tai po ilgo susilaikymo sperm…

  Santykiai visada pastovus , reguliarus 😔

 4. LaMona
  LaMona prieš 5 mėn.

  Neringucc parašė:
  Esu Lietuvoje is Panevezio. I kokius daktarus kreipetes? Kurie tikrai padejo? Jei daktarai kurie jums padejo lietuvoje tai nera problema ir atstumas, kad tik rezult…

  Per 6 metus daug kas galėjo pasikeisti. Ir dar po nėštumo. Va aš po gimdymo lengvai pati pastojau. Mums padėjo tik užsienio gydytojai. Bet jums kol kas apie juos nieko nesakau, nes pirmiau jūs tik išsitirkite lt. Aš lt rekomenduočiau pirmu numeriu Gricių. Bet į Santariškes patekti pad jį turbūt šansų nulis. Jis dar Bogdanskienės klunikoje dirba ir Baltijos Amerikis klinikoje. Pažiūrėkite kur kainos žemesnės ir ten eikite pas jį. Jums, kol kalba apie ivf neina, nesvarbu kokia klinika. Antru numeriu Žėbą rekomenduočiau. Kitos dar pas Verbickienę ar Meškauskienę eina. Aš dėl jų nežinau. Tai jūs pirmiau su vyru abu išsitirkite. Tada bus minčių ką toliau daryti. Ir susiraskite čia temą :"viskas apie stimuluacihą, iui ir ivf":
  https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/viskas-apie-iui-ivf-ir-ovuliacijos-stimuliacija-30/page/261#post-22230659
  Ten mergaitės daug jums patars

 5. User has not uploaded an avatar
  Neringucc prieš 5 mėn.

  LaMona parašė:
  Per 6 metus daug kas galėjo pasikeisti. Ir dar po nėštumo. Va aš po gimdymo lengvai pati pastojau. Mums padėjo tik užsienio gydytojai. Bet jums kol kas apie juos ni…

  Ačiū