Ką daryti norint pastoti? (640)

Pora lovoje mylisi

Moteris gali pastoti tik vaisingomis mėnesinio ciklo dienomis. Mylintis vaisingomis dienomis, vyro spermatozoidai turi galimybę apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės vieną kartą per mėnesinių ciklą – per ovuliaciją.

Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po įvykusios ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant.

Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad, prasidėjus ovuliacijai, spermatozoidai pasiruošę lauktų moters organizme, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu.

Kaip dažnai mylėtis norint pastoti?

Jei norite pastoti, šansus padidinsite, jeigu likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja.

Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“: mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės – nemažėja.

Tačiau, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, šansai pastoti bus dideli ir tuo atveju, jei mėnesinių ciklui įpusėjus mylėsitės tik kas antrą dieną.

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Iš tiesų, tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra paprasta, todėl paprastai nustatomos vaisingos dienos – t.y. dienos, kuriomis tikimybė pastoti yra didžiausia.

Vaisingų dienų (ovuliacijos)skaičiuoklės ir įrankiai

Skaičiuoklės yra greitas, paprastas ir patogus būdas apskaičiuoti ar sekti vaisingas dienas ir kitus mėnesinių ciklo duomenis.

Tačiau turėkite mintyje: skaičiuoklės yra įrankiai (pagalbininkai), kurie tuo tiksliau apskaičiuoja vaisingas dienas, kuo daugiau duomenų pateikiate: Vaisingų dienų skaičiuoklė skirta greitam apytiksliam apskaičiavimui pagal pagrindinius ciklo duomenis.

Jei reikia tikslesnių duomenų/ mažiau paklaidų, reikėtų reguliariai žymėtis vaisingumo požymius – tam geriausiai tinka Raudonasis Kalendorius.

Vaisingumo požymių stebėjimas

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra:

Bazinės kūno temperatūros pakilimas

Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT) pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje).

BKT trūkumas yra tas, kad iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti numatyti kitos ovuliacijos datą.

Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

Makšties išskyros

Ciklo metu makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis

Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti, jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs.

Ovuliacijos testai

Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Ovuliacijos testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga.

Kiti požymiai

Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. mamelis
  mamelis prieš 1 m.

  Merginos,
  Noriu ir as optimizmo,tikejimo kiekvienai duoti.
  Su pirmu vaikeliu 2m bandeme-nepavyko. Darem dirbtini apvaisinima megintuvelyje IVF.
  Po 2m. nusprendem gal pradet del antro bandyt... Pabandem ir pavyko. Dabar jau 6men man. O tikrai nesitikejome.. manem dar kokius 2m.vargsime,bandysime... Ka norejau pasakyti.Kad nereikia pasinerti vien tik tom mintim kad reikia,kad daryti. As esu tuos nuomones,viskas savu laiku... bet zinau ir ta patirti,kad kiekvienas men yra isbandymas ir laukimas... Sekmes visoms laukianciom,tikincioms....

 2. User has not uploaded an avatar
  1mmmm prieš 4 d.

  Chery parašė:
  Sveikutes as taip pat domejausi siuo dalyku daug kur merginos rase kad menesiniu metu nzn kaip taip iseina bet vat mums isejo tik kelioms dienoms lik…

  O kokios menesines buvo po pastojimo kai dar nezinojote kad pastojote?

 3. Gretute1992
  Gretute1992 prieš 4 d.

  Merginos pasakysiu as jum ka man pasake drauge kaip bandziau pati pastoti (dabar laukiames leliuko). Mylekites per vaisingas dienas bet merginos mylekites su meile juk tai yra toks grazus dalykas. Ir mylekites Kada jus tik norit negalvokit. Patarciau kaip Jau vyras pabaige neiti niekur pagulekit bent 20min. Pastoti yra sunku jaigu stresuojat. Is patirties sakau :). Nusipirkai folio tu rugsties ir gerkit. Tai vat merginos
  Mylimes su meile
  Geriam folio rugsty
  Nestresuojam ir negalvojam apie tai
  Kaip maziausiai to tikesites ir bus. Linksmo vaikuciu darymo 😘

 4. Fabi
  Fabi prieš 3 d.

  Gretute1992 parašė:
  Merginos pasakysiu as jum ka man pasake drauge kaip bandziau pati pastoti (dabar laukiames leliuko). Mylekites per vaisingas dienas bet merginos mylekites su meile …

  Gretute, gal pasilaikyk tokius patartimus pati sau ir savo draugėms.

 5. Gretute1992
  Gretute1992 prieš 3 d.

  Fabi parašė:
  Gretute, gal pasilaikyk tokius patartimus pati sau ir savo draugėms.

  Tau netinka tu ir neskaityk 😘