Ką daryti norint pastoti? (766)

Pora lovoje mylisi

Moteris gali pastoti tik vaisingomis mėnesinio ciklo dienomis. Mylintis vaisingomis dienomis, vyro spermatozoidai turi galimybę apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės vieną kartą per mėnesinių ciklą – per ovuliaciją.

Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po įvykusios ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant.

Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad, prasidėjus ovuliacijai, spermatozoidai pasiruošę lauktų moters organizme, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu.

Kaip dažnai mylėtis norint pastoti?

Jei norite pastoti, šansus padidinsite, jeigu likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja.

Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“: mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės – nemažėja.

Tačiau, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, šansai pastoti bus dideli ir tuo atveju, jei mėnesinių ciklui įpusėjus mylėsitės tik kas antrą dieną.

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Iš tiesų, tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra paprasta, todėl paprastai nustatomos vaisingos dienos – t.y. dienos, kuriomis tikimybė pastoti yra didžiausia.

Vaisingų dienų (ovuliacijos)skaičiuoklės ir įrankiai

Skaičiuoklės yra greitas, paprastas ir patogus būdas apskaičiuoti ar sekti vaisingas dienas ir kitus mėnesinių ciklo duomenis.

Tačiau turėkite mintyje: skaičiuoklės yra įrankiai (pagalbininkai), kurie tuo tiksliau apskaičiuoja vaisingas dienas, kuo daugiau duomenų pateikiate: Vaisingų dienų skaičiuoklė skirta greitam apytiksliam apskaičiavimui pagal pagrindinius ciklo duomenis.

Jei reikia tikslesnių duomenų/ mažiau paklaidų, reikėtų reguliariai žymėtis vaisingumo požymius – tam geriausiai tinka Raudonasis Kalendorius.

Vaisingumo požymių stebėjimas

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra:

Bazinės kūno temperatūros pakilimas

Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT) pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje).

BKT trūkumas yra tas, kad iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti numatyti kitos ovuliacijos datą.

Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

Makšties išskyros

Ciklo metu makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis

Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti, jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs.

Ovuliacijos testai

Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Ovuliacijos testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga.

Kiti požymiai

Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Wolfi
  Wolfi prieš 9 mėn.

  Jūra1234 parašė:
  Na nei daug, nei mazai 42..

  Jeigu jūs dar neturite vaikų, siūlyčiau kreiptis į specialistus. Nenoriu gąsdinti, bet nesinorėtų, kad būtų per vėlu. Žinoma, ir vyresnės moterys gimdo pirmagimius, bet po 40 didėja apsigimimų tikimybė. Aš savo pirmąjį pagimdžiau būdama 36 m. ir tai labai bijojau, kad nebūtų kokių "bėdų". Antrąjį iki 40 m. norėčiau.
  Nepasakosiu istorijų iš pažįstamų šeimų gyvenimų, kad negasdinti. Tiesiog linkiu sulaukti šio stebuklo kuo greičiau. Jeigu kelis metus nepavyksta, tikrinkitės abu su vyru. O jeigu jau užkibs žirniukas, tai būtinai pasidarykite genetinius tyrimus. Aš jums linkiu visokeriopos sėkmės!😉

 2. inusiukas
  inusiukas prieš 9 mėn.

  Jūra1234 parašė:
  Bandau pastoti jau bevek 3 metai, ir kai jau atrodo , kad jau pagaliau pavyko,ir tenka nusivilti😔😥🙉tai testai meluoja, tai mėnesines vėluoja ir tt...daug ka jau ban…

  10 metų laukimo kai pasakiau visiems garsiai viskas, nereikia, nebenorių nieko, o ypač antro vaiko kai tiek metų. Man 36 metai, po pirmagimio praėjus metams buvau pastojusi nesekmingai, persileidimas, bandėm 4 metus, pradėjau tirtis dėl ko. Viena nustatė pks, kita atšaukė pernai, kad nėra man jos, trečias endometriozę prognozavo, nes gimda didelė per echo rodė, na sienelė stora su išlinkimais, tyrimai tūrėjo būti ir t t, plius skirybos su vyrų, nu i sakiau nebereikia nei naujo vyro, nei vaiko antro. Su pirmagimiu mėgaujavausi gyvenimu, abudu lekiam kada kur norim, na tūrėjau draugą kiek čia jau metų net nžnau nešventėm metinių tai tryse tai aš su vaiku po pasauli lakstėm. Pasakiau drauguj jei nori šeimos eik ieškotis jaunesnės su kuria galėsi susilaukti vaikų. Sakiau sau jei iki 35 nepasigimdau antro, reiškias nelemta ir nereikia kaip matot mano mažiui jau 3mėn ir 2dienos niu buvo šokas man nes mes saugojomes svarbiausia visiškas atsipalaidavimas, ir reikia mylėtis ne dirbti, bet mylėtis ir aplink vien meilė, aistra išdykavimas ir t t. Bet viduje reikia būti atsiribojus nuo to noro vaiką pasigaminti. O reikia mėgautis seksu su vyrų žinau lengvą sakyti, sunku padaryti. Bet įmanoma. Kiek esu skaičiusi istoriju bandymų ir kai tik bormaliai atsipalaiduodavo ir pastodavo. Linkiu visoms atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu.

  Beje gal sutapimas gal ne bet irgi gėriau šalavijo arbatas, kad sutvarkytu mmm, taip pat pakeičiau mitybą t y sveikiau maitinausi numečiau net 30kg.

 3. User has not uploaded an avatar
  Vilk prieš 8 mėn.

  Labas vakaras pati esu naujokė ir žalia nelabai susigaudau dar ,bet koks čia atsakymas

 4. Mamb49
  Mamb49 prieš 8 mėn.

  Vilk parašė:
  Labas vakaras pati esu naujokė ir žalia nelabai susigaudau dar ,bet koks čia atsakymas

  Brokas. Kartokit nauja

 5. User has not uploaded an avatar
  Vilk prieš 8 mėn.

  Ačiū

Forumas gyvai
User has not uploaded an avatar 1984 prieš 10 min.