Ką daryti norint pastoti? (711)

Pora lovoje mylisi

Moteris gali pastoti tik vaisingomis mėnesinio ciklo dienomis. Mylintis vaisingomis dienomis, vyro spermatozoidai turi galimybę apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės vieną kartą per mėnesinių ciklą – per ovuliaciją.

Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po įvykusios ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant.

Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad, prasidėjus ovuliacijai, spermatozoidai pasiruošę lauktų moters organizme, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu.

Kaip dažnai mylėtis norint pastoti?

Jei norite pastoti, šansus padidinsite, jeigu likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja.

Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“: mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės – nemažėja.

Tačiau, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, šansai pastoti bus dideli ir tuo atveju, jei mėnesinių ciklui įpusėjus mylėsitės tik kas antrą dieną.

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Iš tiesų, tiksliai nustatyti ovuliacijos dieną nėra paprasta, todėl paprastai nustatomos vaisingos dienos – t.y. dienos, kuriomis tikimybė pastoti yra didžiausia.

Vaisingų dienų (ovuliacijos)skaičiuoklės ir įrankiai

Skaičiuoklės yra greitas, paprastas ir patogus būdas apskaičiuoti ar sekti vaisingas dienas ir kitus mėnesinių ciklo duomenis.

Tačiau turėkite mintyje: skaičiuoklės yra įrankiai (pagalbininkai), kurie tuo tiksliau apskaičiuoja vaisingas dienas, kuo daugiau duomenų pateikiate: Vaisingų dienų skaičiuoklė skirta greitam apytiksliam apskaičiavimui pagal pagrindinius ciklo duomenis.

Jei reikia tikslesnių duomenų/ mažiau paklaidų, reikėtų reguliariai žymėtis vaisingumo požymius – tam geriausiai tinka Raudonasis Kalendorius.

Vaisingumo požymių stebėjimas

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra:

Bazinės kūno temperatūros pakilimas

Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT) pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje).

BKT trūkumas yra tas, kad iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti numatyti kitos ovuliacijos datą.

Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

Makšties išskyros

Ciklo metu makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis

Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti, jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs.

Ovuliacijos testai

Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Ovuliacijos testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga.

Kiti požymiai

Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Tamstta prieš 4 mėn.

  LaMona parašė:
  Jei jūsų santykiai reguliarūs kas 2-3 d bent metus buvo ir nepastojote, tai neelsuant kreipkitės į vaisingumo specialistus. Ginės šiuose reikaluose retos kurios ką …

  Ar galetumet placiau pakomentuoti del implantacijos? Del ko ji jums nevykdavo? Ka sake gydytojai ir kaip pastebejote ta ivf metu?

 2. LaMona
  LaMona prieš 4 mėn.

  Tamstta parašė:
  Ar galetumet placiau pakomentuoti del implantacijos? Del ko ji jums nevykdavo? Ka sake gydytojai ir kaip pastebejote ta ivf metu?

  Na kiekvieno atvejis individualus ir reikia, kad specialistas įvertintų. Mūsų konkrečiai atvejis buvo toks, kad per ivf pasimatė, kad dėl per storų apvalkalų embrionas neišsilukštena ir į blastocistą nevirsta, kuri turėtų implantuotis. Per mikroskopą storus apvalkalus pamatė. Tai va tokia situacija. Nereiškia,kad būtent jums ar kam kitam lygiai tas pats. Tik turiu omenyje, kad sėdėti, laukti ir tiesiog tik tikėtis neverta - reikia daryti tai, kas padės pastoti.

 3. Tamstta prieš 4 mėn.

  LaMona parašė:
  Na kiekvieno atvejis individualus ir reikia, kad specialistas įvertintų. Mūsų konkrečiai atvejis buvo toks, kad per ivf pasimatė, kad dėl per storų apvalkalų embrio…

  Is ties idomus dalykas, idomu, kas itakoja ta stora embriono apvalkala... Be to matau jog viena vaikuti jau turit. Ar tik planuojant antraji tokios bedos atsirado?

 4. LaMona
  LaMona prieš 4 mėn.

  Tamstta parašė:
  Is ties idomus dalykas, idomu, kas itakoja ta stora embriono apvalkala... Be to matau jog viena vaikuti jau turit. Ar tik planuojant antraji tokios bedos atsirado?

  Su pirmu buvo mums tos bėdos. Su antru kita istorija ir ji liūdna - matyt nebuvo storas apvalkalas to vienintelio embriono, bet pats embrionas nelabai geras buvo

 5. Tamstta prieš 4 mėn.

  LaMona parašė:
  Su pirmu buvo mums tos bėdos. Su antru kita istorija ir ji liūdna - matyt nebuvo storas apvalkalas to vienintelio embriono, bet pats embrionas nelabai geras buvo :z…

  Labai gaila, kad teko patirti skaudziu isgyvenimu ir aciu, kad pasidalinot savo istorija! Is tiesu, nebuvo tekę skaityti ar girdeti faktu apie stora apvalkala.