„Tėvų darželio“ laidoje - išsamiai apie vaikų dantukus ir konkursas!

Kūdikis su išdygusiais pirmaisiais dantukais Ramonki | Shutterstock.com

Naujausiose „Tėvų darželio“ laidoje kalbėjome su odontologų šeima, klinikos „Dantų harmonija“ įkūrėjais Eugenija ir Mariumi Bučinskais, jų dukrele Julija ir kolege, gydytoja odontologe Birute Šlekiene.

Gydytojai laidoje pasakojo, kaip rūpintis dygstančiais kūdikio dantukais, sumažinti dantų dygimo skausmą, kaip išsirinkti vaikui tinkamiausią dantų šepetėlį ir dantų pastą, atsakė, ką daryti, jeigu vaikas nenori valytis dantukų ir į daugelį kitų aktualių klausimų:

Trumpa atmintinė tėvams apie vaikų dantukus

Kūdikio burnos higiena ir dantukų priežiūra

Odontologai kūdikio burnos higiena ragina rūpintis dantukams dar neišdygus - kūdikio burnytę ir dantentas, o vėliau ir dygti praėjusius dantukus valykite drėgna minkšto audinio skiaute arba naudodami specialų, silikoninį antpirštį.

Daugiau apie tai skaitykite: Burnos higiena ir dantukų priežiūra (0-12 mėn.)

Pirmųjų dantukų dygimas

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau pasitaiko, kad jie ima rodytis gerokai anksčiau (pvz., pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Daugiau informacijos ir dantukų dygimo eiliškumo schemą rasite čia: Vaikų dantų dygimas

Skausmingas dantukų dygimas

Dantukų dygimas kelia ne tik džiugias emocijas - tai skausmingas ir emociškai sunkus etapas tiek vaikeliui, tiek ir tėvams. Dygstančių dantų skausmą sumažinti padės dantenų masažas, kramtukai, specialūs vaistai nuo skausmo.

Daugiau apie tai skaitykite: Dantukų dygimas: kaip palengvinti?

Vaiko burnos higiena ir dantukų priežiūra

Iki apytiksliai 3-4 metų daugumai vaikų dantukus turi valyti tėvai: nors vaikas gali bandyti valytis juos pats, jo motoriniai įgūdžiai, dantų valymo technika dar nėra pakankamai geri, kad tai padarytų kokybiškai. 5-7 metų vaikai paprastai jau geba dantukus išsivalyti patys.

Daugiau apie tai skaitykite: Burnos higiena ir dantukų priežiūra (1-6 metai)

Kreivi vaiko dantukai, netaisyklingas sąkandis

Pirmasis vaiko vizitas pas gydytoją ortodontą turėtų būti apie 6-7 metus, kai prasideda vaiko dantukų kaita, t.y. krenta pieniniai dantys, pradeda augti nuolatiniai. Patikrinti dantis reikia net tuo atveju, kai iš pažiūros jie yra tiesūs, kadangi dalį ortodontinių problemų gali nustatyti tik gydytojas.

Daugiau apie tai skaitykite: Kreivi vaiko dantukai, netaisyklingas sąkandis: ką turi žinoti tėvai?

Nemokamas vaikų dantų padengimas silantais

Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa. Pagal ją visi vaikai nuo 6 iki 14 m. turi teisę gauti nemokamas dantų silantavimo paslaugas.

Daugiau apie tai skaitykite: Vaikų dantų padengimas silantais

Kviečiame dalyvauti konkurse ir laimėti naujausią „Panasonic“ irigatorių

„Panasonic“ irigatorius – tarpdančių ploviklis, kuris veikia ultragarsine pulsuojančia vandens srove (panašų prietaisą naudoja odontologai, kai lankotės pas juos).

Šis prietaisas itin efektyviai išvalo visas burnos ir dantų ertmes, pašalina maisto likučius, apnašas nuo dantų ar breketų.

„Tėvų darželio“ testuotojos jau išbandė naujausią „Panasonic“ irigatorių ir negailėjo jam pagyrų - testuotojų atsiliepimus kviečiame skaityti čia.

Irigatorius sužavėjo ir laidos vedėjus Dovilę bei Žygį Stakėnus - šiandien jis užima garbingą vietą vedėjų šeimos vonios kambaryje ir tebėra naudojamas kasdien:


Paskubėkite dalyvauti konkurse, kuris vyks iki tik gruodžio 4-osios, laimėkite ir taip pat išbandykite naujausią „Panasonic“ irigatorių! Konkurse kviečiame dalyvauti čia.