„Tėvų darželis“ iš namų: kaip išgyventi karantiną?

Žygis Stakėnas su apsaugine veido kauke „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Vienuoliktoji „Tėvų darželio“ laida šiek tiek kitokia - Stakėnų šeimai teko ne tik vesti laidą, bet ir tapti operatoriais, šviesos bei garso režisieriais, ir su internetiniais vaizdo pokalbiais susidraugauti. Manome, kad pavyko tikrai šauniai ir tikimės, kad pokalbis su psichologe Jūrate Bortkevičiene bei šiuo metu iš namų dirbančiais, du sūnus auginančiais Nijole ir Evaldu Speičiais bus naudingas!

Ką reikia žinoti apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną?

Sparčiai plintantis naujasis koronavirusas (COVID-19) žmonijai yra menkai pažįstamas, nėra sukurta jokių nuo viruso apsaugančių skiepų ar virusą veikiančių vaistų, todėl labai svarbu saugotis ir saugoti savo artimuosius.

Koronavirusą žmonės perduoda vieni kitiems per kvėpavimo takų sekretų lašelius, t.y. kosėjant, čiaudint ar iškvepiant. Teigiama, kad didžiausia rizika užsikrėsti yra artimo kontakto kontakto metu, t.y. būnant šalia sergančiojo. Siekiant pristabdyti viruso plitimą ir apsaugoti į rizikos grupę patenkančius žmones daugelyje pasaulio šalių buvo įvestas karantinas, gyventojai skatinami didelį dėmesį skirti rankų higienai, naudoti apsaugos priemones.

Naudingą informaciją apie koronavirusą rasite šiuose straipsniuose:

Kaip suderinti darbą iš namų ir vaikų priežiūrą?

Laidos herojai Nijolė ir Evaldas Speičiai yra vieni iš daugelio, kurie, užsidarius darželiams ir mokykloms, turi namuose prižiūrėti vaikučius, rūpintis jų ugdymu, o taip pat ir dirbti nuotoliniu būdu.

Tėveliai prisipažįsta, kad pirmoji karantino savaitė buvo chotiška, tačiau gyvenimas palaipsniui ėmė tekėti tvarkingesne vaga. Speičiai dalinasi idėja susirašyti dienotvarkę ir pasiskirstyti pareigas, kada ir kuris iš tėvų dirba, o kada ir kuris prižiūri vaikus, migdo mažylį, gamina maistą ar tvarko buitį ir pan. Šeima savo dienotvarkę žymisi „Google“ kalendoriuje, žinoma, tam tiks ir darbo knyga ar popieriaus lapas.

Kalbėdami apie vaikų priežiūrą karantino metu Speičiai „užkabino“ ir daugeliui kylantį klausimą apie vaikų ekrano laiką, kuris pastaruoju metu tikrai didesnis. Šeima dalinasi puikia idėja, kaip paskatinti vaikus daugiau skaityti ir „užsidirbti“ papildomo ekrano laiko:

Kaip nesusipykti karantino metu?

Laidoje kalbinta psichologė Jūratė Bortkevičienė padėjo mums (viliamės, kad ir jums) geriau suprasti ir išmokti valdyti daugeliui kylančią baimę, nerimą, pyktį bei aptarė, kaip skirtingai žmonės reaguoja į susiklosčiusią situaciją.

Psichologė primena, kad itin svarbu suprasti ir pripažinti savo emocijas, neleisti nerimui, nesaugumo jausmui ir pykčiui kauptis. Išsikalbėjus (o antrai pusei išklausius) palengvėja, susikaupusios negatyvios emocijos „nesprogsta“ ir negadina santykių su šeimos nariais.

Jūratė taip pat primena, kad sunkų laikotarpį išgyventi bus lengviau, jeigu dažniau apsikabinsime ir daugiau juoksimės, juk „kuo šeimoje daugiau juoko, tuo mažiau pykčio“:

„Tėvų darželis“ kviečia pasidalinti savo vaikučių įžvalgomis

Paskelbus koronaviruso pandemiją ir karantiną visi leidžiame laiką namuose su vaikais. O ar konsultavotės su mažaisiais ekspertais apie virusą, užsidariusius darželius ir mokyklas bei kitas aktualijas? Paklausite jų, nufilmuokite ir patekite į „Tėvų darželio“ laidą!

Daugiau informacijos rasite straipsnyje: