(ATNAUJINTA!) | Tėvų Darželis" />

XXX(ATNAUJINTA!)

Gauk specialią kainą siuntoms su Tevudarzelis.lt

Siuntos užsakymą atlikite siuntų savitarnoje www.esiunta.lt. Nuolaidos kodą įveskite užsakymo pabaigoje ir gaukite specialią Tevudarzelis.lt siuntimo kainą.

codes['code_courier'])) echo $siuntos->codes['code_terminal'] ?>

SIUNTŲ TERMINALUI

codes['code_terminal'])) echo $siuntos->codes['code_courier'] ?>

KURJERIUI
SIŲSTI SIUNTĄ
Siuntos dydis Pristatymo būdas
Tarp DPD Pickup savitarnos terminalų Kurjeris
XS
 
(61 x 19 x 8,5cm)
1,82 Eur 3,59 Eur
S
(61 x 44 x 8,5cm)
2,01 Eur 4,39 Eur
M
(61 x 44 x 18 cm)
2,29 Eur 5,99 Eur
L
(61 x 44 x 37 cm)
3,20 Eur 7,59 Eur
XL
(apimtis + ilgis ne daugiau 3m)
neteikiama 9,59 Eur

 

Išmoka vaikui (ATNAUJINTA!)

2017-12-05 LR Seimas patvirtino išmokų vaikams įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos nuo 2018 m. išmokos vaikams bus mokamos už visus vaikus nuo gimimo dienos iki 18 metų (arba 21 metų, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą).

Nuo 2018 m. išmoką vaikui sudarys dvi dalys:

 • Išmoka vaikui (visiems vaikams). Tai nuo 2018 m. naujai įvedama išmokos dalis.
 • Papildoma išmoka vaikui (išmoka tam tikras sąlygas atitinkančioms šeimos). Ši išmoka mokama ir 2017 m. ir vadinama tiesiog „išmoka vaikui“.

Atkreipkite dėmesį, kad nuo 2018 m. naikinamas PNPD (papildomas neapmokestinamų pajamų dydis) už vaikus, tad tų tėvų, kurių pajamos buvo didesnės ir kurie turėjo galimybę pasinaudoti šia mokesčių lengvata, pajamos atitinkamai sumažės.

Kadangi šią išmoką vaikams mokės savivaldybių administracijos, kaip ir kitų savivaldybių mokamų išmokų atveju, norėdami gauti šią išmoką turėsite pateikti savivaldybei prašymą išmokoms gauti.

Išmokos vaikui dydis (nuo 2018 m.)

Išmokos apskaičiuojamos pagal tą mėnesį, už kurį išmoka mokama, galiojančius išmokos dydį ir bazinės socialinės išmokos dydžius.

Nuo 2017 m. bazinės socialinės išmokos dydis yra 38 Eur, išmokos dydis - 0,79 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį, tad išmoka bus 38 Eur x 0.79 = 30.02 Eur.

Papildomos išmokos dydis (nuo 2018 m.)

Išmokos apskaičiuojamos pagal tą mėnesį, už kurį išmoka mokama, galiojančius išmokos dydį ir bazinės socialinės išmokos dydžius.

 • Iki vaikui sukaks 2 metukai skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį (šiuo metu tai būtų 38 Eur x 0.75 = 28.50 Eur)
 • kai vaikas yra nuo 2 iki 18 metų amžiaus, mokama 0,40 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį (šiuo metu tai būtų 38 Eur x 0.4 = 15.20 Eur).

Jei auginate 1-2 vaikus, teisę į šią išmoką turite tuo atveju, jei pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio. Nuo 2018.01.01 valstybės remiamų pajamų dydis bus 122 Eur, tad į šią paramą galėtų pretenduoti šeimos, kurių vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui yra ne didesnės nei 183 Eur.

Išmokos vaikams dydis 2017 m. 

Išmokos apskaičiuojamos pagal tą mėnesį, už kurį išmoka mokama, galiojančius išmokos dydį ir bazinės socialinės išmokos dydžius.

 • Iki vaikui sukaks 2 metukai skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį (šiuo metu tai būtų 38 Eur x 0.75 = 28.50 Eur)
 • kai vaikas yra nuo 2 iki 18 metų amžiaus, mokama 0,40 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį (šiuo metu tai būtų 38 Eur x 0.4 = 15.20 Eur).

Jei auginate 1-2 vaikus, teisę į šią išmoką turite tuo atveju, jei pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

Valstybės remiamos pajamos 2017 m.  yra 102 Eur, tad į šią paramą galėtų pretenduoti šeimos, kurių vidutinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui yra ne didesnės nei 153 Eur.

--------------

Taip pat skaitykite:

Pavyzdys

Jei teisę į išmoką įgijote 2017 m. sausio mėnesį, kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas pagal draudžiamąsias pajamas, gautas nuo 2015-12-01 iki 2016-11-31.

Išmokos "lubos" ir 'grindys" šiuo atveju būtų skaičiuojamos pagal 2016 metų III-čio ketvirčio VMDU. Kol jis dydis nėra paskelbtas, kaip pavyzdį, suskaičiuojame išmokos „grindis“ ir „lubas“ pagal 2016 m. II-o ketvirčio VMDU, lygų 771,90 Eur:

 • Minimali tėvystės išmoka yra 20% VMDU, t.y. 771,90 x 20% = 154,38 Eur
 • Maksimali tėvystės išmoka yra 2 VMDU, t.y. 771,90 x 2= 1543,80 Eur

Ši suma yra prieš atskaitant mokesčius („ant popieriaus“).

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Išbandykite šaldančias priemones, kurios  slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas marliukas.

Taip pat skaitykite:

Svarbu

Jei tėvystės atostogų metu turėsite darbinių ir jų esmę atitinkančių pajamų ar išmokų, išmoka bus atitinkamai sumažinta. Išmoka mažinama nepriklausomai nuo to, mokamos nuo šių pajamų SODROS įmokos ar ne, bei nepriklausomai nuo to, gautos jos Lietuvoje ar užsienyje.

Jei dėl kokių nors priežasčių paaiškėtų, kad jums buvo išmokėta didesnė nei priklauso išmoka, permoką privalėsite grąžinti.

Ieškoti kito vardo

www.gjensidige.lt Gitana BeinorienėDraudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų skyriaus vadovė
www.gjensidige.lt

Vaikų draudimas nuo nelaimingų atsitikimų stovyklose pagal Lietuvos įstatymus nėra privalomas, tačiau kai kurios stovyklos šią paslaugą įtraukia ir įskaičiuoja į stovyklos kainą. Draudimą nuo nelaimingų atsitikimų turintis vaikas susižeidęs gautų sutartyje numatytas išmokas.

 

Mūsų bičiuliai „Berželis“, gaminantys vaikiškas loveles iš natūralaus beržo medienos, siūlo išbandyti lovytę - transformerį

 • Lovytė yra pagaminta iš beržo masyvo ir padengta hipoalerginiais dažais bei lakais. 
 • Lovytę galima transformuoti priklausomai nuo vaiko amžiaus ir ūgio.
 • Apvalus lopšys kūdikiui primena mamos pilvą ir padeda jam lengviau prisitaikyti. Joje kūdikis jaučiasi patogiau ir ramiau.
 • Lovytės modelis yra labai saugus, nes neturi aštrių kampų.
 • Lovytės aukštis reguliuojamas trimis padėtimis, yra ratukai, todėl ją nesunku pritaikyti savo poreikiams, perkelti į kitą vietą.
 • Lovytę pritaikysite savo interjerui, nes galite rinktis iš trijų spalvų: baltos, dramblio kaulo, rudos.

 

 

Projektas „Mama mums rūpi“ - pagalba su pogimdyvine depresija susiduriančioms moterims

Projekto svetainėje rasite daug naudingos informacijos moterims ir jų artimiesiems, klausimyną „Ar man depresija?“ ir nemokamų emocinės pagalbos specialistų sąrašą, jautrius palaikymo laiškus mamai ir tėčiui.

Projekto „Mama mums“ rūpi iniciatoriai ragina moteris nekentėti, kreiptis pagalbos į specialistus ir būti jautresniems mamai po gimdymo!

Daugiau informacijos projekto puslapyje www.mamamumsrupi.lt ir FB puslapyje „Mama mums rūpi“.

 

 

 

www.vaikystes-sodas.lt dr. Austėja Landsbergienė Darželių „Vaikystės sodas“ įkūrėja
www.vaikystes-sodas.lt

 

 

 

 

www.zaislumiskas.lt" Indrė Neimantė „Žaislų miško“ ambasadorė, edukologė, Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė
www.zaislumiskas.lt