Vaiko pinigai: kur kreiptis? (22)

Vaiko pinigų gavimo tvarka 2018 m. goodluz | Shutterstock.com

Nuo 2018 m. pasikeitus išmokų vaikams įstatymui, išmoką vaikui („vaiko pinigus“) gali gauti visos vaikus auginančios šeimos:

Šias išmokas moka savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, administracija.

Tiesa, išmokos už vaikus nėra mokamos „automatiškai“ – norėdami ją gauti privalote pateikti prašymą.

Kur pateikti prašymą vaiko pinigams gauti?

Patogiausia prašymus vaiko pinigams ir kitoms savivaldybių mokamoms išmokoms pateikti internetu per SPIS sistemą (kaip tai padaryti, aprašymas žemiau). Jei dėl kokių nors priežasčių prašymo internetu pateikti negalite, prašymą galite pateikti nuvykę į savo savivaldybę.

Plačiau apie savivaldybių ir SODROS mokamas išmokas skaitykite:

Kada būtina pateikti prašymą išmokoms už vaikus gauti?

Visoms išmokoms prašymus būtina pateikti per 12 mėn. nuo teisės į išmoką atsiradimą dienos.

Pavyzdžiui, dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui, būtina kreiptis per 12 mėn. nuo vaiko gimimo.

Dėl kas mėnesį mokamų išmokų, tarp jų ir vaiko pinigų, nebūtina kreiptis iš karto - šios išmokos būti išmokėtos atgaline data, bet ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių.

Tai reiškia, kad prašymą dėl vaiko pinigų (išmokos už vaikus) paskyrimą už 2018 metus galima kreiptis iki pat metų pabaigos.

Jei kreipsitės vėliau, išmokas už mėnesius, nuo kurių pradžios praėjo daugiau kaip 12 mėnėsių, prarasite.

Prašymų teikimas per SPIS


1. Eikite į www.spis.lt spauskite PRISIJUNGTI.


Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 1 žingsnis, prisijungimas


 

2. Patekę į Elektroninius valdžios vartus spauskite GYVENTOJAMS.


Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 2 žingsnis


 

3. Pasirinkite norimą prisijungimo prie sistemos būdą.


Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 3 žingsnis


 

4. Spauskite mygtuką Patvirtinti (taip suteiksite teisę perduoti savo duomenis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai). 

5. Prisijungę pateksite į SPIS sistemą, kur pradžioje patikrinkite ir jei reikia atnaujinkite asmeninius duomenis.


Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 4 žingsnis - asmeniniai duomenys


 

6. Tuomet rinkitės NAUJAS PRAŠYMAS ir reikiamą prašymą iš sąrašo (pavyzdžiui, „Vienkartinė išmoka gimus vaikui“ arba „Išmoka vaikui“.


Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 5 žingsnis


7. Užpildykite atsidariusios formos duomenų laukus.


Naujausi komentarai

 1. LauraVai
  LauraVai prieš 3 m.

  GMonika parašė:
  Sveikos, niekaip nesuprantu ka ne taip darau... Ieinu i pati spis.lt, paspaudziu prisijungti per banka, prisijungiu ir man ismeta tai: Administracinės baudos, pas…

  Apačioje žemiau yra su paveikslėliais ''elektroniai valdžios vartai" ten spauskit

 2. nialliuke
  nialliuke prieš 2 m.

  sveikos, o sakykit kur reikia nurodyti žmonos ir vyro pajamas, tai tennurodyti mėnesines ar metines?priskaitytas ar atskaičius mokesčius? nesuprantu, taip man ten neaiškiai surašyta....
  O eina deklaruoti vaikučio gyvenamąją vietą internetu?

 3. Jolanta-K@J mama

  nialliuke parašė:
  sveikos, o sakykit kur reikia nurodyti žmonos ir vyro pajamas, tai tennurodyti mėnesines ar metines?priskaitytas ar atskaičius mokesčius? nesuprantu, taip man ten n…

  Ziurint del ko, jeigu del soc.pasalpos, tai paskutinius 3-ju menesiu pajamas i rankas, jeigu del vaiko pinigu, tai praeitu metu seimos pajamu i rankas, jeigu del vienmartines gimusiam vaikui, nereikia nurodinet pajamu, nes ne nuo ju priklauso.
  Vaiko deklaruota gyvenama vieta irgi galima internetu susitvarkyt.

 4. User has not uploaded an avatar
  Moteryte0071 prieš 11 mėn.

  Sveiki, reikia informacijos. Nežinau kur galėčiau ją gauti, labai tikiuosi jog jus padėsite ar nukreipsite tinkama linkme. Situacija tokia: jaunuolio tėvai yra išsiskyrę, globa paskirta mamai, tačiau mama gyvena užsienyje ir ten deklaravusi savo gyvenamą vietą. Jaunuolis gyvena Lietuvoje su seneliais. Lietuvoje taip pat gyvena ir berniuko tėtis. Klausimas būtu toks: kaip būtų galima jaunuoliui sutvarkyti vaiko pinigus? Gal gali kreiptis tėtis ( jis nėra globėjas, neturi įgaliojimo). Ačiū.

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 11 mėn.

  Moteryte0071 parašė:
  Sveiki, reikia informacijos. Nežinau kur galėčiau ją gauti, labai tikiuosi jog jus padėsite ar nukreipsite tinkama linkme. Situacija tokia: jaunuolio tėvai yra išsi…

  "Ar gali kreiptis ne vien tėvas/mama, bet ir seneliai?
  Seneliai, paskirti vaiko globėjais (rūpintojais) Civilinio kodekso nustatyta tvarka, prašymą dėl išmokos vaikui turėtų teikti savo vardu. Seneliai, kurie faktiškai prižiūri vaiką, galės kreiptis dėl išmokos vaikui skyrimo, jeigu savivaldybės administracijai pateiks įgaliojimą atstovauti tėvus ir prašymą skirti išmoką vaiko tėvo ar motinos vardu."

  " Kaip gaunamos išmokos tada, kai tėvai išvykę iš Lietuvos, bet vaikas gyvena Lietuvoje su seneliais arba jei tėvai išvykę kartu su vaikais – deklaravę tai arba nedeklaravę?
  Tais atvejais, kai seneliai, paskirti vaiko globėjais (rūpintojais) Civilinio kodekso nustatyta tvarka, prašymą dėl išmokos vaikui jie turėtų teikti savo vardu. Seneliai, kurie faktiškai prižiūri vaiką, kreiptis dėl išmokos vaikui skyrimo gali, jeigu savivaldybės administracijai pateiks įgaliojimą ir prašymą skirti išmoką vaiko tėvo ar motinos vardu.
  Išmoka vaikui skiriama Lietuvos Respublikoje gyvenantiems asmenims, išskyrus atvejus, kai, vadovaujantis Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais, išmoka vaikui skiriama tuo atveju, jei nors vienas iš vaiko tėvų ir vaikas gyvena Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalyje ar Šveicarijos Konfederacijoje."