Vaiko pinigai: kur kreiptis? (35)

Vaiko pinigų gavimo tvarka 2018 m. goodluz | Shutterstock.com

Nuo 2018 m. pasikeitus išmokų vaikams įstatymui, išmoką vaikui („vaiko pinigus“) gali gauti visos vaikus auginančios šeimos:

Šias išmokas moka savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, administracija.

Tiesa, išmokos už vaikus nėra mokamos „automatiškai“ – norėdami ją gauti privalote pateikti prašymą.

Kur pateikti prašymą vaiko pinigams gauti?

Patogiausia prašymus vaiko pinigams ir kitoms savivaldybių mokamoms išmokoms pateikti internetu per SPIS sistemą (kaip tai padaryti, aprašymas žemiau). Jei dėl kokių nors priežasčių prašymo internetu pateikti negalite, prašymą galite pateikti nuvykę į savo savivaldybę.

Plačiau apie savivaldybių ir SODROS mokamas išmokas skaitykite:

Kada būtina pateikti prašymą išmokoms už vaikus gauti?

Visoms išmokoms prašymus būtina pateikti per 12 mėn. nuo teisės į išmoką atsiradimą dienos.

Pavyzdžiui, dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui, būtina kreiptis per 12 mėn. nuo vaiko gimimo.

Dėl kas mėnesį mokamų išmokų, tarp jų ir vaiko pinigų, nebūtina kreiptis iš karto - šios išmokos būti išmokėtos atgaline data, bet ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių.

Tai reiškia, kad prašymą dėl vaiko pinigų (išmokos už vaikus) paskyrimą už 2018 metus galima kreiptis iki pat metų pabaigos.

Jei kreipsitės vėliau, išmokas už mėnesius, nuo kurių pradžios praėjo daugiau kaip 12 mėnėsių, prarasite.

Prašymų teikimas per SPIS

1. Eikite į www.spis.lt spauskite PRISIJUNGTI.

Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 1 žingsnis, prisijungimas

2. Patekę į Elektroninius valdžios vartus spauskite GYVENTOJAMS.

Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 2 žingsnis

3. Pasirinkite norimą prisijungimo prie sistemos būdą.

Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 3 žingsnis

4. Spauskite mygtuką Patvirtinti (taip suteiksite teisę perduoti savo duomenis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai).

5. Prisijungę pateksite į SPIS sistemą, kur pradžioje patikrinkite ir jei reikia atnaujinkite asmeninius duomenis.

Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 4 žingsnis - asmeniniai duomenys

6. Tuomet rinkitės NAUJAS PRAŠYMAS ir reikiamą prašymą iš sąrašo (pavyzdžiui, „Vienkartinė išmoka gimus vaikui“ arba „Išmoka vaikui“.

Prašymas vaiko pinigams gauti per SPIS - 5 žingsnis

7. Užpildykite atsidariusios formos duomenų laukus.

1. Karolynchik
    Karolynchik prieš 6 mėn.

Pasidalinkit nuomone ,kas domejotes ir koki visgi buda pasirinkot kaupti vaiko pinigams?
    Graziai atrodo Ergo arba Swedbank vaiko gyvybes draudimas su vaiko pinigu fondu
    Tik idomu ar tik graziai atrodo ar ir toks pats naudingas.Ar geriau tureti paprasta saskaita,i kuria kas menesi eitu pinigeliai,tik tiesiog jos neliesti ir tiek

Jurte10 prieš 3 mėn.

Sveiki, o jei deklaruotą gyvenamoji vieta pasikeitė, pvz. Iš rajono į miestą, reikia prašymą iš naujo pildyti?

Laura86S prieš 3 mėn.

Jurte10 parašė:

Taip

rima.vainovskaja prieš 2 mėn.

5. Neleee
    Neleee prieš 2 mėn.

rima.vainovskaja parašė:

Skambinkite i mokykla. Viskas ten turi dirbti, tik nuotoliniu budu.