Žaidimai su pupelėmis (su nuotraukomis) (1)

Vaikas beria avinžirnius į keksiukų formelę myboys.me | Shutterstock.com

Pupelės, žirniai, avinžirniai ir kiti ankštiniai, o taip pat ir įvairios kruopos puikiai tinka smulkiosios motorikos lavinimui. Dalinamės keliomis paprastų žaidimų idėjomis!

Svarbu

Smulkūs ankštiniai ir kruopos kelia užspringimo pavojų, be to vaikas gali juos įsikišti į nosį ar ausį, tad įdėmiai stebėkite vaikus viso žaidimo metu, o po to kruopščiai susitvarkykite.

Įvairiaspalvių pupelių rūšiavimas

Pupelių rūšiavimas

Studio.G photography | Shutterstock.com

Pati paprasčiausia, bet daugeliui vaikų labai patinkanti ir juos ilgam užimanti užduotis - įvairiaspalvių pupelių rūšiavimas.

Kelių spalvų pupeles sumaišykite ir paduokite vaikui tiek indelių, kiek spalvų pupelių yra.

Jeigu vaikas mažas, pakaks stambesnių, dviejų spalvų pupelių. O jeigu vaikas vyresnis ir labiau įgudęs, galite sumaišyti daugiau įvairesnių spalvų pupelių, įmaišyti kitų, smulkesnių kruopų.

Užduotį galite paįvairinti ir paprašyti vaiko pupeles rūšiuoti ne pirštukais, o naudojant šaukštą, samtį ar kitus įrankius.

 

Sensoriniai dubenys su pupelėmis

Sensoriniai dubenys su pupelėmis

Collab Media | Shutterstock.com

Sensoriniai dubenys ir kitos panašaus tipo užduotėlės stimuliuoja vaiko pirštukus, lavina smulkiąją motoriką, akies - rankos koordinaciją, moko objekto pastovumo, skatina pažinti ir tyrinėti. Ir tokius žaidimus tikrai lengva „susiorganizuoti“ kiekvienuose namuose!

Į dubenį suberkite porą pakelių pupelių ir jose paslėpkite įvairių smulkmenų (mažų žaisliukų, buteliukų kamštelių, sagų).

Vaiko užduotis surasti visas dubenyje slypinčias smulkmenas. Ieškoti galima rankytėmis, o kad būtų įdomiau ir įvairiau galite vaikui pasiūlyti įvairių įrankių - kastuvėlių, šaukštų, puodelių ir pan.

 

Avinžirnių barstymas į keksiukų formelę

Avinžirnių rūšiavimas keksiukų formoje

myboys.me | Shutterstock.com

Avinžirnius, pupeles, kitus ankštinius ar kruopas suberkite į dubenėlį. Vaiko užduotis semti juos iš dubens ir berti į keksiukų formelę.

Užduotį paįvairinkite avinžirnių transportavimui naudodami įvairius įrankius - skirtingo dydžio šaukštus, semtuvėlius, kaušelius kavai ar ledams ir pan.

 

„Piešimas“ ankštiniais ir kruopomis

Piešimas kruopomis

Rodica Vasiliev | Shutterstock.com

Ryžius ar kitas smulkias kruopas panaudokite kaip pagrindą, o detales „nupieškite“ ant viršaus išdėliodami įvairių spalvų pupeles, žirnius, kukurūzus...

Kad vaikui būtų paprasčiau pagrindus galite iškirpti iš popieriaus ir paprašyti vaiko juos tolygiai padengti ryžiais ar kitomis smulkiomis kruopomis. Pavyzdžiui, iš popieriaus iškirpkite geometrines figūras, gyvūnų ar medžių, namukų, automobilių kontūrus.

Kuomet vaikas apklos popierinį pagrindą ryžiais ar kitomis smulkiomis kruopomis, pasiūlykite jį papuošti detalėmis. Pavyzdžiui, uždėkite apskritam veidukui šypseną ir akis, eglutę papuoškite žaisliukais, katei išdėliokite dryžius.

 

Kalėdų eglutės puošimas pupelėmis

Kalėdų eglutės puošimas pupelėmis

Igisheva Maria | Shutterstock.com

Žaidimai gali padėti sukurti šventinę nuotaiką, tad artėjant Kalėdoms pasiūlykite vaikui pupelėmis puošti plastilinines eglutes.

Iš plastilino ar modilino iškočiokite pagrindą, formele išspauskite Kalėdų eglutes ir jas puoškite įspausdami pupeles, lęšius, avinžirnius bei kitus ankštinius ar kruopas.

Artėjant Velykoms galite marginti kiaušinius, Valentino dienos proga - širdeles, Mindaugo karūnavimo dieną - karūnas.

 

Vaivorykštės puošimas pupelėmis

Vaivorykštės puošimas pupelėmis

Igisheva Maria | Shutterstock.com

O jeigu šventės dar už kalnų, galite pupelėmis puošti vaivorykštes (ar bet kurį kitą obejktą)!

Iš įvairiaspalvio plastilino ar modilino suformuokite pailgas juostas, jas lengvai suspauskite tarpusavyje ir suformuokite vaivorykštės puslankį. Iš šviesos spalvos modilino suformuokite debesėlius ir juos pritvirtinkite vaivorykštės kraštuose.

Vaivorykštę puoškite įspausdami pupeles, lęšius, avinžirnius bei kitus ankštinius ar kruopas.

Bus dar įdomiau ir naudingiau, jeigu pavyks parinkti vaivorykštės juostas atitinkančius ankštinius ir kruopas.

 

Spalvingos pupelių salelės

Spalvingos plastelino salelės

Kostikova Natalia | Shutterstock.com

Ant kartono suformuokite ir šiek tiek įspauskite blynelius iš įvairiaspalvio plastilino ar modilino. Vaiko užduotis šias saleles papuošti įvairiomis pupelėmis, kitais ankštiniais ir kruopomis.

Užduotį galima paįvairinti ir paprašyti vaiko visiems apskritimams padaryti veidukus, ar juos puošti taip, kad pavyktų gėlės.

 

Žaidimas „Švarūs dantukai“

Švarūs dantukai, žaidimas su pupelėmis

Studio.G photography

Užduotėlė labai pravers, jeigu vaikutis nenori valytis dantukų - galite kasdien išvalyti dantukus asiliukui, o tuomet ir mažyliui.

Iš storesnio spalvoto popieriaus iškirpkite asilo (ar kito gyvūno) galvą, ties burna pritvirtinkite plastikinį dangtelį nuo drėgnų servetėlių pakuotės, karštais klijais priklijuokite baltas pupeles. Pupeles truputį apipaišykite nesunkiai nuvalomu flomasteriu.

Vaiko užduotis - nušveisti flomasterį drėgnu dantų šepetuku su trupučiu dantų pastos.

 

Žaidimas „Alkanas dinozauras“

Žaidimas Alkanas dinozauras

Studio.G photography | Shutterstock.com

Šiam žaidimui idealiai tiks dinozauro pavidalo geriamojo jogurto buteliukai. Jeigu jų neturite, galite naudoti bet kokius kitus buteliukus (galite ant jų nupiešti bet kokį veiduką su burna). Atsargiai išpjaukite skylutę dinozauro burnos vietoje.

Vaiko užduotis pamaitinti alkaną, išsižiojusį dinozaurą žirniais, kitais ankštiniais ar kitomis kruopomis.

Linkime smagių žaidimų!

O jeigu šių idėjų per mažai, siūlome dar daugiau žaidimų su kiekvienuose namuose randamomis priemonėmis:

Susiję straipsniai

Spalvų mokymo žaidimai (su nuotraukomis)

Dalinamės žaidimų, padėsiančių išmokti spalvas, idėjomis. Juos labai greitai ir lengvai sukursite iš bene kiekvienuose namuose randamų priemonių.

Pincetinis griebimas – itin svarbus kūdikio įgūdis

Pincetinis griebimas, kai kūdikis geba kažką suimti nykščiu ir smiliumi (rodomuoju) pirštais – vienas svarbiausių kūdikio raidos rodiklių.

Žaidimai su plastilinu (su nuotraukomis)

Plastilinas, modelinas ir kitos minkymui skirtos masės yra puikus žaislas smulkiosios motorikos ir kūrybingumo lavinimui. Dalinamės keliomis idėjomis!

Naujausi komentarai

  1. indruciukas19980616
    indruciukas19980616 prieš 9 mėn.

    Smagios veiklos