Populiariausi 2023 metų vaikų vardai: stabilūs topai ir beveik 200 naujų vardų!

Vaikas guli ant pilvuko, populiariausi vaikų vardai 2023 m., nauji vaikų vardai 2023 m. Vasilyev Alexandr | Shutterstock.com

2023 m. Lietuvoje gimė 26 654 kūdikiai, t.y. 2 786 kūdikiais mažiau nei 2022 m. - 2022 m. Lietuvoje gimė 29 440 kūdikių. Gimstamumas Lietuvoje jau eilę metų vis mažėja, išskyrus pokarantinį kūdikių bumą, kuomet 2021 Lietuvoje gimė 30 969 kūdikiai! Nepaisant liūdinančios statistikos, žinoma, džiaugiamės kiekvienu mūsų šalyje krykštauti pradėjusiu mažyliu ir skubame apžvelgti, kokius vardus jiems suteikė tėveliai!

2023 m. vaikų vardų TOP10

2023 m. vaikų vardų topai išliko pakankamai stabilūs ir ištikimiems jų stebėtojams didelių staigmenų nepateikė - kai kurie vardai pašokinėjo per pozicijas, tačiau pastaraisiais metais topuose sutinkame mums jau puikiai pažįstamus vardus.

Mergaičių dešimtuke 2023 m., kaip ir pernai pirmojoje pozicijoje puikuojasi SOFIJA. Prieš tai antroje dešimtuko vietoje buvusi EMILIJA nusileido keliais laiptukais žemiau ir atsidūrė penktojoje pozicijoje. O 2022 m. trečioje vietoje buvusi AMELIJA per metus pakilo viena pozicija aukščiau ir užėmė antrąją vietą tarp populiariausių.

2023 m. populiariausių vardų dešimtuke nebematome PATRICIJOS ir KAMILĖS (tačiau abu vardai patenka į 2023 m. TOP15), bet padidėjo vardų GABIJA ir EMA populiarumas ir jie pakilo į atitinkamai, septintąją ir dešimtąją pozicijas.

Berniukų tėvelių vardų pasirinkimų tendencijos labai panašios į tų, kuriems gimė mergaitės, t.y.  populiariausių berniukų vardų dešimtukai yra gan panašūs. Tiek 2022 m., tiek ir 2023 m. pirmoje pozicijoje matome MARKĄ, o antrojoje - BENĄ. JONAS 2023 m. pakilo iš ketvirtosios pozicijos į trečiąją, o trečiojoje buvęs HERKUS nusileido iki šeštosios vietos.
 
2022 m. tarp populiariausių berniukų vardų matėme DOMINYKĄ ir ADOMĄ. Jie išliko populiarūs ir 2023 m. bei pateko į TOP15, tačiau iš dešimtuko vis tik iškrito. Šie vardai užleido vietą į TOP10 pakilusiems LEONUI ir MOTIEJUI, atitinkamai užėmusiems devintąją ir dešimtąją pozicijas.

Mergaičių vardai

Vieta
2023 m.
Vardas Vieta
2022 m.
Pozicijos pokytis
#1 Sofija #1
#2 Amelija #3 ↑1
#3 Liepa #4 ↑1
#4 Luknė #5 ↑1
#5 Emilija #2 ↓3
#6 Izabelė #9 ↑3
#7 Gabija #11 ↑4
#8 Lėja #8
#9 Elija #10 ↑1
#10 Ema
#12 ↑2

Berniukų vardai

Vieta
2023 m.
Vardas Vieta
2022 m.
Pozicijos pokytis
#1 Markas #1
#2 Benas #2
#3 Jonas #4 ↑1
#4 Jokūbas #5 ↑1
#5 Lukas #7 ↑2
#6 Herkus #3 ↓3
#7 Matas #8 ↑1
#8 Nojus
#10 ↑2
#9 Leonas
#19 ↑10
#10 Motiejus #12 ↑2

Kas slepiasi už TOP10?

Už TOP10, iki TOP20, išsidėstę vardai atrodo taip: 11. KAMILĖ ir DOMINYKAS, 12. ATĖNĖ ir EMILIS, 13. ADELĖ ir KAJUS, 14. OLIVIJA ir ĄŽUOLAS, 15. PATRICIJA ir ADOMAS, 16. UGNĖ ir ARONAS, 17. AUSTĖJA ir DOMAS, 18. SAULĖ ir ROKAS, 19. VILTĖ ir AUGUSTAS, 20. VAKARĖ ir TAURAS.

2023 m. vardynas pasipildė beveik 200 naujų vardų

Populiariausių vardų topai metai iš metų išlieka pakankamai stabilūs, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad visi tėveliai vaikus vadina tik mūsų ausims įprastais vardais. Kasmet vardyną vis papildo bent virš 100 naujų vardų, o šiemet jų beveik 200!

Naujų vardų lentelėse matome tikrai didelę įvairovę - tarp šių vardų rasime tiek naujas mums jau pažįstamų vardų variacijas, pavyzdžiui, PAWEL, ARCIOM ar YESENIIA, IZABĖLĖ, tiek ir niekuomet negirdėtus ar net tėvų sukurtus vardus, pavyzdžiui, EDVILIS, SIDABRIS ar UNIVERSĖ, AMARNA.

Suteikdami vaikui naujovišką vardą kai kurie tėvai įkvėpimo ieško tarp lietuviškų vardų ir žodžių, pavyzdžiui, sąraše esanti KĘSTINA galėtų būti kildinama iš lietuviško vardo KĘSTUTIS, o ŠVIESULAS asocijuojasi su šviesa. Žinoma, netrūksta ir lietuvio ausiai galbūt neįprastai skambančių, tačiau užsienyje dažniau sutinkamų vardų, pavyzdžiui, MOIRA ir DZEUSAS ar HAZEL ir GASPAR.

Skelbti šią informaciją be „Tėvų Darželio“ sutikimo draudžiama.

Pokyčiai statistikoje dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR

Kasmet atnaujiname vaikų vardų duomenų bazę, sudarome topus ir nubraižome vardų populiarumo kreives, remdamiesi Gyventojų registro tarnybos pateiktais duomenimis.

Dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR Gyventojų registro tarnyba negali pateikti visų statistikos duomenų, tad nuo 2020 m. vardo populiarumo statistika nenurodoma, jei jis konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.

Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Susiję straipsniai

TOP10 pastarųjų metų mergaičių vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

TOP10 pastarųjų metų berniukų vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

Populiariausi berniukų vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!